Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня,зняв квартиру 5 місяців тому.Договір на пів року,в ньому зазначено що я повинен був попередити хозяїна за місяць до того як я буду здавати квартиру,а я попередив за 5 днів бо слачі,бо в мене виникли дуже серйозні проблеми та треба їхати с міста доглядати раненого батька,і я не знав що мені буде потрібно уїхати..
Хазяїн відмовлятися повертати залогову суму.Чи маю я право сподіватися на повернення залогу?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
На фото, яке Ви прикрипіли до питання нічого не можна побачити. Але якщо Ви порушили умови договору оренди, то проблеми з поверненням застави можуть бути.
Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. В Цивільному кодексі України є на рахунок цього питання наступні положення.
§ 5. Завдаток
Стаття 570. Поняття завдатку
1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.
2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.
Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком
1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.
Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.
2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.
3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Ні. Орендодавець має повне право не повертати завдаток, оскільки ви порушили умови договору. В договорі, якщо він не взітий з інтернету, прописується порядок повернення завдатку, подивіться чи є в вас такий порядок. Договір який ви прикріпили не можливо розібрати. Чисто по-людски завдаток можна повернути, але це вже на совісті орендодавця, юридично він правий.