Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 12 червня 2023, питання №86684 250₴

Заборгованість за електроенергію

Доброго дня, в нас з дружиною є пробемна нерухомість , дружина з дітьми прописані в тому будинку і рахунки оформленні на дружину, но в тому будинку проживають інші люди ( будинок не зданий цим людям в оренду. Вони користуються електроергією і не платять за неї за що дружина рахується боржником . Ми живемо в Канаді в Україні хотіли продати авто , але не можемо переоформити бо вона боржник . Що можна зробити в данній ситуації? Дзвоніть на вайбер так як я за кордоном. Дзвоніть мені будь ласка після 15 год. по україському часі , бо різниця 8 год
.Дякую!!!

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    28%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Артеме!

    Питання не просте. Перше, що напрошується у відповідь таке: для зняття Вас з Державного реєстру боржників є на жаль лише один шлях - сплата заборгованності за електроенергію.

    Втім з моєю допомогою Ви можете змусити орендарів сплатити зазначений борг, оскільки останній виник саме завдяки їхньому користуванню комунальними послугами. Не дуже добре, звичайно, що відсутній договір оренди.

    Згідно з ч.1 статті 811 Цивільного кодексу України, договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у ч.4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї зі сторін повинен бути завірений нотаріально. Така дія буде додатковим захистом для кожної зі сторін у разі виникнення спору.

    Але навіть попри це проблему заборгованності орендарів можна вирішити!

    Отже, для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, Ви повинні звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Подзвонити якось інакше я Вам не зможу, оскільки не бачу Ваших контактів.

    Крикун Сергій  Павлович
    28%
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    КОДЕКС системи передачі (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0309874-18#n3...):

    "I. Загальні положення

    1. Визначення основних термінів та понять

    1.1. Цей Кодекс регулює взаємовідносини Оператора системи передачі (далі - ОСП) та користувачів системи передачі (далі - Користувач)...

    XI. Надання послуг з передачі електричної енергії та з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління...

    3. Порядок припинення/обмеження передачі електричної енергії споживачам...

    3.2. Випадки припинення передачі електричної енергії:

    1) за заявою Користувача:...

    інші тимчасові причини припинення електропостачання (виконання будівельних, аварійно-відновлювальних робіт тощо);...

    3) за ініціативою ОСП:...

    несплата та/або неповна оплата послуг згідно з умовами договору про надання послуг з передачі електричної енергії та/або договору про надання послуг з диспетчерського (оперативно- технологічного) управління;...".

    ---

    Доброго дня, пане Артеме! По-перше, якщо Ви посилаєтесь, що дружина є боржником, то виходить, що має місце рішення суду про стягнення боргу за використання електронергії, що має місце виконавчого провадження за цим рішенняс суду, що має місце внесення дружини до Реєстру боржників. По-друге, якщо мало місце рішення суду, то незрозуміло яким чином ОСП не відключив цей ваш будинок від електрпостачання і люди продовжують користуватись послугою, споживають електроенергію. По-третє, вважаю для дружини належне та необхідне направити ОСП заяву (електронним листом з використанням КЕП) про відключення будинку від електропостання до повної сплати людьми боргу за електронергію та відновлення постачання після заяви дружини. Також направити заяву цим людям заяву про припинення електропостачання до повної оплати боргу. По-четверте, після оплати боргу, виконавче провадження буде закінчено, дружина буде виключена з Реєстру боржників з відповідними наслідками для розпорядження авто.

    Оцініть відповідь своїм гонораром за це питання.

    Пуха Наталія ТендерОк
    12%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Поспілкуйтесь з особами, що проживають у будинку і вкажіть, що хочете, щоб вони сплатили заборгованість у іншому випадку нехай виселяються, або оформляють документи через енерго компанію на реструктуризацію боргу, або знайдіть інших орендарів.

    Також зв'яжіться з компанією, що надає послуги електропостачання, що призупинили дію договору на період перебування дружини за кордоном.

    Фактичними споживачами є особи, що там проживаю, от вони й зобов'язанні сплачувати за споживання.

    У звязку з вашою фактичною відсутністю рекомендую залучитись допомомогою сусідів.

    Успіхів

    Гончаренко Константин
    16%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися поштою рекомендованим листом з врученням до осіб , що проживають у квартирі з вимогою терміново сплатити борги.

    Якщо реакції не буде необхідно прибути до розташування квартири та спільно з поліцією при наявності документів на квартиру власник виселяє осіб , що проживають.

    Далі необхідно зібрати квитанції сплатити борги , зібрати квитанції про це та звернутися з позовом про стягнення боргів та понесених збитків з осіб , що проживали у квартирі - лише у судовому порядку.

    Стягувати борги мають з власника квартири та солідарну відповідальність нестимуть інші хто проживав з ним та користувався послугами, якщо це буде доведено.

    Вам краще знятися з реєстрації до іншого житла, і дружина має повідомити суду , що ви там не проживали послугами жкг не користувалися, а власниці необхідно залучити регіонального адвоката для напрацювання правової стратегії та позиції захисту власника квартири.

    статтею 322 ЦК України, відповідно до якої власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

    зареєстровані особи понесуть солідарну відповідальність , якщо не доведуть іншого документами, та свідками.(від 3-х осіб)

    Вам треба у суді оскаржити нарахування за той час коли ви не користувались майном, Ви не повинні сплачувати за інших осіб.

    ---

    Рекомендую звернутися за допомогою до регіонального адвоката системи надання безоплатної вторинної правової допомоги для оперативного напрацювання правової позиції по кримінальній справі та здійснення представництва

    Це такі види правових послуг :0 800 213 103

    • 1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;захист;
    • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
    • складення документів процесуального характеру.

    Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.

    Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:

    2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

    2-1) внутрішньо переміщені особи;

    2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

    3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

    4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

    5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

    6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

    7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

    8) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;

    9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

    9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

    10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

    11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

    12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

    13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

    2. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.

    3. Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, визначені пунктами 1, 2-1, 2-2, 8, 9, 12, 13 частини першої цієї статті, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.

    Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.

    Безкоштовно адвокат має прибути у термін 3 -х годин з моменту затримання та повідомлення на гарячу лінію

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    16%

    Доброго дня, щоб продати авто вам треба закрити виконавче провадження і зняти арешт.

    Алгоритм дій у даному випадку залежить від стосунків з людьми які там проживають. По перше якщо немає договору оренди вы не можете від них нічого вимагати. Отже якщо вони не захотять сплати борг добровільно, сплатити його повинні будете Ви.

    Тиск на людей які там проживають, у рази не сплати ви маєте право звернутися до поліції і висилити даних мешканців. Це може бути кваліфіковано в ст. 162 КК встановлено кримінальну відповідальність за незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи. Також ви можете звернутися до постачальників комунальних послуг з вигою про їх відключення.

    Можемо обговорити дане питання у приватній розмові. Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Розподіл коштів зведених за консультацію на сайт, клієнт робить самостійно, натиснувши ✅ біля фото, юриста який на вашу думку вам допоміг.

    Степанов Михайло Леонідович
    Степанов Михайло Леонідович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду

    Вітаю, зверніться о поліції про виселення не порядних користувачіів. Подайте заяву про відключення комунальних послуг.

    Для співпраці натискайте кнопку звернутися, якщо питання закрито натискайте галочку.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня!

    Пунктом 10 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572 встановлено, що у разі коли між мешканцями квартири відсутня згода щодо оплати житлово-комунальних послуг та інших послуг плата розподіляється:

    • за електроенергію при загальному лічильнику - пропорційно потужності побутового електричного обладнання кожного співвласника, наймача (орендаря);
    • за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень - за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі, житловому приміщенні у гуртожитку;
    • за послуги з централізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій - за встановленими тарифами відповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користується власник, співвласник, наймач (орендар).

    Разом із тим, вирішити питання про поділ особових рахунків як це передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води і водовідведення, можливо лише у випадку визначення конкретної житлової площі, якою користується кожна з осіб, яка претендує на оформлення особового рахунку на своє ім'я, та визначення площі приміщень, що перебуватимуть у спільному користуванні.

    Питання розподілу особових рахунків є наслідком вирішення питання щодо встановлення порядку користування квартирою між співвласниками.При подачі позовної заяви, питання про необхідність поділу особових рахунків, має бути поставлено чітко і коректно. Важливо визначитися з порядком користування житлом (кому і яка кімната буде належати). Варто звертати увагу, що після поділу житлові умови членів сім'ї не повинні погіршитися. Після винесення позитивного рішення про поділ особового рахунку, квартира або будинок, залишається у загальному користуванні, але кожен власник стає власником своєї частини житла та здійснює оплату за неї. Як вже згадувалося, одна частина квартири (кімнати) виділяється в окреме користування, а друга - в загальне. Якщо квартира занадто маленька, то для чіткого визначення порядку користування може проводитися будівельна експертиза.

    Інформація щодо атестованих судових експертів, які мають право проводити будівельно-технічну експертизу, міститься в Реєстрі атестованих судових експертів на сайті Міністерства юстиції України за наступним посиланням https://minjust.gov.ua/legal_expertise. Рекомендуємо при обранні експерта для співпраці обов'язково перевіряти наявне в нього свідоцтво на проведення експертизи та звертати увагу на термін його дії.

    Системний аналіз зазначених норм цивільного та житлового законодавства України дає підстави дійти висновку про те, що відкриття окремих особових рахунків на кожного із співвласників можливе лише після виділення часток кожного із співвласників або встановлення порядку користування спірною квартирою, оскільки для відкриття окремих особових рахунків має бути зазначено, яка площа приміщення виділяється особі в користування і яка площа залишається в спільному користуванні, вказану правову позицію викладено Верховним Судом у постанові від 20 січня 2020 року у справі № 711/8946/18.

    Успішний розділ особового рахунку дає реальну можливість мешканцеві приватизувати свою кімнату (якщо квартира не була приватизована). Це, в свою чергу, дозволить розпоряджатися житлом на свій розсуд, не цікавлячись думкою «сусідів». У ситуації, коли квартира перебуває у приватній власності, мешканець може оплачувати тільки ту частину приміщення, яка відійшла йому за рішенням суду. Для цього проводиться перерахунок, відкривається новий особовий рахунок і складається договір.

    Відповідно до ч. 3 ст. 358 ЦК України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного суду України від 12 квітня 1985 року №2 "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України", при поділі жилого приміщення за вимогою члена сім'ї наймача йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення розміром меншим за жилу площу, що припадає на нього.

    Оскільки цивільним законодавством України не встановлено прямої норми, яка б врегульовувала правовідносини з приводу поділу особового рахунку з оплати житлово-комунальних послуг між спільними сумісними власниками квартири, то у даному випадку з метою врегулювання даного цивільно-правового спору необхідно використовувати норму ч.2 ст.373 ЦК України за правилами аналогії закону, встановленої ч.1 ст.8 ЦК України.

    Така ж правова позиція відображена в рішенні Червонозаводського районного суду м. Харкова від 07.02.2013 у справі № 2035/5980/2012 про розділ особового рахунку на оплату комунальних послуг.

    Споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому у договорі. Цей штраф буде не вище 0,1 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Також якщо споживач отримає зарплатню із затримкою, або ж держава невчасно перераховує кошти на субсидії, штрафні санкції не застосовуються.

    Всього найкращого!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024