Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 08 липня 2023, питання №88033

Нужно ли приватизировать участок с кадастровым номером

Добрый день, подскажите, мной в 2020 году был куплен земельный участок с договором купли-продажи, нотариально заверенным. Участок оформлен на меня, есть кадастровый номер. Нужно ли мне приватизировать данный участок или он уже является моей собственностью?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Євгене!

    Якщо ділянка не приватизована, то це треба зробити.

    Після того, як земельна ділянка внесена до Державного земельного кадастру та їй надано відповідний кадастровий номер, треба звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу земельної ділянки у приватну власність. До такого клопотання додається розроблена технічна документація із землеустрою та витяг із Державного земкадастру.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь Вам допомогти розібратися в них!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо у Вас відсутні правовстановлюючі документи, потрібно приватизувати. Це буде дійсно потрібне рішення.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо у Вас є Витяг з з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, де вказано, що Ви є власником земельної ділянки на підставі договору купівлі-продажу - про приватизацію не може йти мова.

    Державна реєстрація прав на земельну ділянку могла здійснитись безпосередньо нотаріусом, який засвідчував договір купівлі-продажу.

    Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно можна отримати за посиланням https://diia.gov.ua/services/informaciya-z-derzhav...

    В іншому випадку для реєстрації права власності необхідно до ЦНАПу подати такий пакет документів:

    1. копію та оригінал паспорту заявника;
    2. копію та оригінал РНОКПП (ідентифікаційного коду);
    3. підтвердження оплати адміністративного збору (268,40 грн.);
    4. договір купівлі-продажу.

    Витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК) не має потреби подавати , адже договір купівлі-продажу містить в собі інформацію про кадастровий номер.

    Після здійснення усіх реєстраційних дій державним реєстратором Ви отримаєте витяг про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 10 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо Ви купили земельну ділянку, яка перебувала в приватній власності, то нотаріус при укладення та посвідченні договору купівлі-продажу мав би внести до державного реєстру прав на нерухоме майно відомості про Вас як власника. Ви можете отримати інформацію з державного реєстру прав щодо Ваших прав на ту ділянку та отримати витяг з цього реєстру.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правничих послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України