Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 15 липня 2023, питання №88380

Приватизация двора в жилкопе

У нас частний дом с правом собствености в общем дворе . в котором еще стоит дом на три квартиры. Есть соседка которая кричит что весь двор ее и разводит свалку во дворе прям перед моим домом, хотя по документам мы имеем право на 3/50 всего двора и еще сарай, который занят свалкой соседки. могу ли я приватизировать двор без ее участия?Она не захочет участвовать потому что это дорого. И поможет ли это мне законным способом убрать свалку во дворе которую она развела. или может мне обратится в полицию лучше?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Юлія!

    У першу чергу необхідно звернутися до землевпорядної організації для розробки документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі, тобто на місцевості, на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

    Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій», розробниками документації із землеустрою можуть бути:
    • юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;
    • фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.
    Після складання технічної документації із землеустрою відомості вносяться до Державного земельного кадастру. Для цього вам необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора з такими документами:
    • заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
    • технічною документацією у паперовому та електронному форматі;
    • електронним документом, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру відповідно до вимог Закону України «Про Державний земельний кадастр».
    Після отримання витягу з Державного земельного кадастру документи можна подавати до органу місцевого самоврядування для прийняття рішення сесії про передачу у власність земельної ділянки.

    У заяві необхідно зазначити:

    • прізвище, ім’я та по батькові заявника, його місце проживання;
    • розташування земельної ділянки, її розміри;
    • підстави перебування земельної ділянки у користуванні заявника.

    До заяви потрібно додати:

    1. копію паспорта заявника та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;
    2. технічну документацію із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки;
    3. витяг з Державного земельного кадастру;
    4. електронний файл формату in4 і файл XML (обмінний файл створюється сертифікованим інженером-землевпорядником).

    Відповідно до ч. 2 ст. 118 Земельного кодексу України за результатом розгляду поданого клопотання відповідний орган у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову.

    Після надання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування дозволу з приводу передачі земельної ділянки у приватну власність, громадянину необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку. Реєстрацію можна зробити через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), або у нотаріуса.

    Для реєстрації права власності на земельну ділянку особі необхідно звернутися з такими документами:

    • заявою встановленої форми
    • копіями документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків
    • рішенням відповідного органу про передачу земельної ділянки у власність
    • витягом із Державного земельного кадастру про земельну ділянку
    • документом, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно

    Послуга з реєстрації права власності на земельну ділянку надається протягом 5 робочих днів та НЕ Є БЕЗКОШТОВНОЮ. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачає, що за надану послугу стягується плата у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2022 рік – 248,10 грн). Якщо проводити реєстрацію у нотаріуса, окрім послуги реєстрації необхідно буде сплатити послуги нотаріуса.

    Після внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику витяг про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій розташований приватний житловий будинок.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України