Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Будь ласка, порадьте, як поступити.
Ми подружжя, одружені 10 років. Чоловік понад 60 років користується ділянкою для ведення садівництва (неприватизована, давно записана на нього в садовому товаристві, із будівель - сарай). Чи може дружина приватизувати цю ділянку за згодою чоловіка, або сама, або у рівних долях з чоловіком? Який ще є спосіб передати садову ділянку у власність дружині (окрім заповіту та дарування)? Чоловік на передачу згоден. Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
В самій по собі процедурі приватизації садової ділянки в складі кооперативу немає нічого складного.
Відповідно до статті 35 Земельного кодексу України приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.
1. Отримати дозвіл органів місцевого самоврядування / органів виконавчої влади на розробку проекту землеустрою. Для цього особі слід подати заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та долучити до неї графічні матеріали місця розташування земельної ділянки. Для отримання графічних матеріалів Ви можете звернутися до територіального органу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) або приватної фірми та замовити викопіювання з кадастрової карти або плану. Крім того, такі матеріали можна виготовити самостійно за допомогою Публічної кадастрової карти України. Заява розглядається у місячний строк. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Відмова уповноваженого органу у видачі дозволу може бути оскаржена до суду.
2. Звернутися до землевпорядної організації для розробки проекту землеустрою.
3. З готовою технічною документацією звернутись до органу місцевого самоврядування / органу виконавчої влади, який надавав дозвіл на розробку проекту землеустрою, з заявою про затвердження проекту землеустрою.
4. Звернутися до державного реєстратора для реєстрації права власності у Реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Приватизувати садову ділянку має право лише її безпосередній користувач, тобто член садового кооперативу. Проте це не заважає йому доєднати до кола власників інших осіб, яких він вважатиме за потрібне. Про це він може заявити державному реєстратору.
Він також може приватизувати садову ділянку й потім подарувати її Вам повністю або частково.
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Дякую за вичерпну відповідь! Особливо зацікавило це положення: "Проте це не заважає йому доєднати до кола власників інших осіб, яких він вважатиме за потрібне. Про це він може заявити державному реєстратору". Щось не віриться, що таке можливо. Щиро вдячна.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРадий, що у Вас є почуття гумору. Зверніться до мене особисто, і я Вам все поясню без проблем. Для того достатньо просто натиснути кнопку "звернутись".
Адвокат, м. Київ, 12 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день. Відповідаючи на Ваше питання слід заначити, наступне:
Відповідно до статті 35 Земельного кодексу України українці мають право набувати із земель державної і комунальної власності безплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення садівництва.
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для індивідуального дачного будівництва в розмірі не більше 0,10 гектара.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про кооперацію» земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону.
Так, кооперативам можуть бути надані безкоштовно у власність або в оренду земельні ділянки органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади на підставі містобудівної документації. Крім цього, земля кооперативу може складатися із земельних ділянок, які кооператори придбали на підставі цивільно-правових угод. Кожен член кооперативу має право на володіння, користування і за згодою кооперативу управління майном, що належить кооперативу. Для того, щоб кожен член кооперативу міг реалізувати своє право на власність, потрібно виділити ділянку з кооперативу шляхом її виділення та приватизації.
Кожен член кооперативу може претендувати на розмір паю залежно від його внеску у фонд. Якщо ж член кооперативу виключений або хоче вийти з кооперативу, він все одно має право отримати земельну ділянку в натурі. Право власності членів кооперативу (фізичних осіб) на свою загальну частку успадковується.
Крім цього, члени колективних сільськогосподарських кооперативів, які до 2002 року не приватизували ділянки шляхом оформлення права на земельну ділянку (пай), мають право на приватизацію, згідно ст. ст. 25, 118 Земельного Кодексу України.
Виділення ділянки кооперативу – це процедура відчуження земельної ділянки із загальної маси землі кооперативу з погодження цього ж кооперативу і одержання дозволу органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади на відведення її у власність громадянина.
Тобто, якщо особі виділити ділянку з кооперативу, необхідно спочатку отримати погодження кооперативу. Так, кооператив – це організація з внутрішньою структурою органів, одним з яких є загальні збори членів кооперативу. Саме цей орган наділений функцією прийняття рішення про володіння, користування та управління майном. Саме до нього необхідно звернутися для отримання погодження про відчуження ділянки, виділення ділянки з кооперативу.
Порядок дій для приватизації земельної ділянки, що знаходиться у складі кооперативуСтаттею 35 Земельного кодексу України передбачено, що приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ні. В умовах воєнного часу безоплатна передача у приватну власність громадянам України земельних ділянок заборонено, за виключенням земельних ділянок, якщо вони передані громадянину у користування до 01.01.2002 року. (Згідно пункт 27 підпункт 5 Перехідних положень Земельного кодексу України)
Тому якщо дружина не є користувачем даної земельної ділянки - приватизувати її не вдасться.
Зробити це зможе лише чоловік - як член садового товариства та користувач земельної ділянки.
Самий оптимальний варіант - це договір дарування. Він укладається після того, як чоловік оформить право власності на земельну ділянку.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!