Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 10 серпня 2023, питання №89799

Мобілізація особи раніше засудженої за тяжкий злочин.

Доброго дня! Брат в 2006 році був засуджений за скоєння тяжкого злочину до позбавлення волі на 4 роки із зміною покарання на випробувальний термін 2 роки (умовно). В 2009р військомат видав довідку (у зв'язку з відсутністю бланків) в якій зазначено "висновок ВЛК" придатний, звільнений в запас згідно ст 18 закону України, як засуджений і далі "Висновок військової комісаріату про використання у військовий час" - Знятий з військового обліку згідно наказу МОУ 342 від 09.06.06. Довідка дійсна 08.10. 2014р На данному сайті є подібна тема, але різні юристи по різному трактують закон. В ст 37.ч 6, п 6. Вказано що виключенню з обліку підлягають засуджені до ПОЗБАВЛЕННЯ волі за тяжкий або особливо тяжкий злочин. Про обмеження волі, тобто умовний термін не сказано. Більшість державних сайтів які я читав, в коментарях пишуть, що в мирний час виключають з обліку всіх, хто був засуджений за такі злочини, а в особливий період тільки тих, хто відбував реальне покарання (сидів). На цьому сайті деякі юристи відповідали, що не має значення міра покарання, лише сам факт засудження за тяжкий, або особливо тяжкий злочин. То як все таки правильно по закону сам факт засудження чи міра покарання? Можливо хтось на практиці з цим стикався. Я спеціально розписав, що написано в довідці з військомату. Питання: Якщо брат прийде зараз в ТЦК з цією довідкою і копією вироку суду його можуть мобілізувати? Буду дуже вдячний за відповідь!

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, головне щоб стаття була тяжка, умовно чи ні ролі не грає.

    БЕЗ отриманої повістки під особистий підпис не рекомендую відвідувати ТЦК.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Валентине!

    Відповід проста й коротка - ні в якому разі мобілізувати брата не мають права!

    Ваше посилання на статтю 37 Закону України "Про військову службу..." цілком доречне в цьому випадку.

    Виникнуть питання чи наміри отримати персональну консультакцію, натискайте кнопку "звернутись" під моєю відповіддю з фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Головне - факт засудження за вчинення тяжкого злочину. Тому Ваш батько має право на виключення з військового обліку.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 9 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день!

    ТАК, ЯКЩО ВИ БУЛИ ЗАСУДЖЕНІ ЗА ТЯЖКИЙ ТА ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН (СТУПІНЬ ТЯЖКОСТІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЗА СТ.12 КК УКРАЇНИ), ТО ВИ ПОВИННІ БУТИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИЙ), ТОМУ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

    ПРИ ЦЬОМУ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ ПРИЗНАЧЕНА МІРА ПОКАРАННЯ; Є ВИПРОБУВАЛЬНИЙ ТЕРМІН (УМОВНИЙ СТРОК) ЧИ НІ; ПОГАШЕНА ЧИ ЗНЯТА СУДИМІСТЬ ЧИ НІ.

    ГОЛОВНЕ - ЦЕ ЮРИДИЧНИЙ ФАКТ ЗАСУДЖЕННЯ ЗА ВИРОКОМ ЗА ТЯЖКИЙ ЧИ ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    1) призвані чи прийняті на військову службу;

    2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі;

    5) припинили громадянство України;

    6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

    7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

    8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України