Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 15 серпня 2023, питання №90119

Как возможно выселить ВПО с квартиры

Как началась война представил жильё ВПО, в сельраде есть с ними стандартный договор о том что они живут в моём доме. На данный момент возращаюсь жить в свой дом но ВПО говорят что выселяться не будут и я не имею права их выселять. Также они повредили моё имущество но доказать это тяжело так как небыло акта сдачи жилья и в каком состоянии оно было

Відповіді юристів (4)

    Турчин Ярослав Александрович

    Здравствуйте! Для объективной оценки ситуации нужно смотреть договор, который вы подписали с данными лицами. Или договор подписывали не Вы?

    Пока могу сказать, что если жилье является вашей собственностью - то отношения между вами и другими физ.лицами регулируются исключительно нормами Договора, Гражданского и Жилищного законодательства. Принципиально важности ВПО или не ВПО эти лица - значения не имеет.

    Если вы договор не подписывали с ними, а подписала по непонятным причинам сельрада - то между вами вообще нет никаких законных правоотношений и они проживают в вашем жилье незаконно, т.к. сельсовет не является собственников вашего жилья. Тут уже может идти речь о служебном преступлении сотрудниками сельсовета, в т.ч. в целях присвоения государственных средств, выделяющихся как компенсационные выплаты ВПЛ (ВПО) или по банальной коррупции.

    Вы имеете право разорвать договор найма (аренды) жилья на основаниях и в сроки, согласованные в договоре или согласно нормам законодательства, если в договоре сроки не указаны или этот вопрос не урегулирован. Если вы этот договор заключали лично.

    Если нет, то тут несколько вариантов:

    1. Вызываете участкового сотрудника полиции и вместе с ним припровождаете данных лиц со своей собственности.

    2. Занимаете проактивную позицию. Берете этих лиц и выставляете "за шкирдяк" и они уже пусть если не соглсны - обращаются в суд, в полицию, в сельсовет, к Папе Римскому и в ЕСПЧ. Или вы как собственник жилья можете затеять в зиму замену окон / стёкол / отопления и тд... В общем сделать или пообещать сделать жилье непригодным для их проживания. Вы как собственник имеете полное право хоть крышу у дома на зиму снять в целях планового обновления и т.д.

    3. Самый гиблый, долгий, хоть и правовой метод. Обращаетесь в суд с иском о признании договора недействительным и выселении с жилья данных лиц, т.к. договор заключён был не надлежащим лицом без правовых оснований для того.

    Для более детальной консультации напишите мне - Зеленая кнопка "Обратиться / Звернутися".

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олександре!

    Як власник, Ви маєте право виселити тих осіб з власної оселі в примусовому порядку.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ви маєте право на їх виселення. Можете викликати поліцію.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 9 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго Вам вечора. Якщо Ви не укладали з тими біженцями письмового договору найму житла, то Ви зараз маєте право звернутись до поліції для виселення тих квартирантів. Якщо Ви уклали з ними письмовий договір оренди квартири, то Ви зобов'язані попередньо попереджати їх про припинення найму житла та необхідність їх виселення.

    Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:

    1) невнесення наймачем плати за найм житла за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази;

    {Пункт 1 частини другої статті 825 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1201-IX від 04.02.2021}

    2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

    За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла.

    Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік.

    3. Договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.

    Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.

    4. Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень.

    Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України