Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 11 вересня 2023, питання №92318 250₴

Якщо я довчаюсь у виші

Я навчався в інституті до 2014 року.
Зараз мені 34 роки.
Я отримав спеціаліста і зараз зарахований до вишу по тій же спеціальності, але на магістра, щоб довчитися.
З законо проектом №9672, я маю право на період навчання отримати відстрочку від армії??

Відповіді юристів (11)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    10%

    Доброго дня.

    Якщо Ви вже зараховані в якості студента, то Ви маєте право на відстрочку, так як зміни до Закону ще не прийняті. Потрібно терміново подати документи до ТЦК СП для уточнення облікових даних

    Айвазян Юрий Климентьевич
    14%

    Доброго дня, Петро!

    Наразі законопроект №9672 - це тільки законопроект. Для того, щоб він став законом ще потрібно багато часу. Спочатку він повинен бути прогалосований ВР України, а після того підписаний Президентом України.

    Якщо Ви оформите відстрочку зараз, то будете мати її незважаючи на майбутнє прийняття закону, оскільки закон зворотньої сили не має.

    Якщо припустити, що закон буде прийнятий ВР та підписаний Президентом у тій самій редакції в якій він був поданий до ВР, то тоді відстрочку Ви мати не будете, так як "навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрей Владимирович
    20%
    Карпенко Андрей Владимирович 8 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    Це поки що законопроект.

    Зараз у Вас діюча відстрочка.

    Згідно статті 58 Основного закону країни - Конституції України:

    "Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення".

    Тобто це означає, що ОСКІЛЬКИ ВИ ВЖЕ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ЯК ЗДОБУВАЧ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ЯКИЙ НАВЧАЄТЬСЯ НА ДЕННІЙ ФОРМІ, ТО ДАННИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ У РАЗІ ЙОГО ПРИЙНЯТТЯ, ЗВОРОТНЬОЇ СИЛИ ДЛЯ ВАС НЕ МАТИМЕ! АЛЕ ЯК ПОВЕДЕ СЕБЕ ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) СКАЗАТИ СКЛАДНО, ТОМУ ЩО ЗАКОНОДАВЧО НЕ ВСТАНОВЛЕНО ПОРЯДОК ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ (КОЖЕН РІК, АБО ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ ПІСЛЯ ВСТУПУ) ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ДЛЯ НАВЧАННЯ.

    АЛЕ ПІДТВЕРДЖУВАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ПОТРІБНО КОЖЕН РІК (Надання відстрочки від призову для здобуття освіти проводиться на підставі довідки за формою згідно з додатком 20, яка видається закладом освіти

    п.77 : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%BF#Text).

    ххх

    Скільки разів за період навчання треба буде ходити отримувати відстрочку:

    А ЦЕ ВЖЕ ПИТАННЯ, ЯК БУДЕ ЦЕ ТРАКТУВАТИ ВІЙСЬКО-ПОЛІТИЧНЕ КЕРІВНИЦТВО УКРАЇНИ.

    ПО ВЕЛИКОМУ РАХУНКУ ЦЕ ПРОГАЛИНА В ЗАКОНОДАВСТВІ.

    НА ЦЕЙ РІК ВАМ ПОВИННІ НАДАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, АЛЕ ПІСЛЯ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА, НАДАДУТЬ ВІДСТРОЧКУ НА НАСТУПНИЙ РІК - ПИТАННЯ!!!

    ТРЕБА ЗВЕРТАТИСЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ЗА ТУЛМАЧЕННЯМ.

    Турчин Ярослав Александрович
    24%

    Вітаю Вас пане Петро!

    Якщо Ви вступили в магістратуру ДО набрання чинності згадуваним законопроектом в якості закону України, то зберігаєте право на відстрочку від призову, оскільки Закон не має зворотньої дії в часі крім обставин, коли він пом"якшує вину особи. У разі невизнання такого Вашого права ТЦК та СП - Ви можете його захищати в судовому порядку.

    Відповідно до статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Спроби інакшого застосування закону - грубе та цинічне порушення загальноєвропейських принципів верховенства права, одним із параметрів якого є принцип правової визначеності.

    У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.До події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності. Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності.

    Принцип неприпустимості зворотної дії в часі нормативних актів знайшов своє закріплення в міжнародно-правових актах, зокрема і в Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини (стаття 7) на підставі якої діє Європейський суд з прав людини.

    Правова позиція, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 22 лютого 2017 року у справі № 6-2705цс16 тільки підтверджує, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

    Між тим як свідчить історія, принцип "закон зворотної сили не має" ("lex ad praeterіan non valet") був сформульований ще давньоримськими юристами на протидію сваволі законодавця, який надавав зворотної сили законам, що погіршували становище людей, піддавали їх несприятливим наслідкам за дії, які на час їх вчинення визнавалися законними. Отже, мета цього принципу - поставити заслін ущемленню прав і свобод людини з боку влади.

    Саме така спрямованість цього принципу робить його важливою гарантією безпеки людини і громадянина, їх довіри до держави, про що вірно зазначається в мотивувальній частині Рішення Конституційного Суду України.

    Надання зворотної сили законам, які передбачають розширення змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина чи звільнення їх від певних обов'язків, не може підірвати впевненість людей у стабільності свого правового становища. (Окрема думка судді Конституційного Суду України Козюбри М.І. (справа про податки).

    ОТЖЕ, за загальним правилом закон зворотної сили не має. Це правило надає визначеності і стабільності суспільним відносинам. Це означає, що закони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.

    Винятки з цього правила рідкісні і допускаються:

    а) за наявності вказівки в законі про надання йому (або окремим статтям) зворотної сили;

    б) у загальному правилі про неодмінне надання зворотної сили кримінальному закону, який скасовує або пом'якшує кримінальну відповідальність.

    Це правило зафіксоване в Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, ухваленому Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 р. Воно повинне бути відтворене в кримінальних кодексах країн, які підписали цей міжнародний документ. У ст. 15 цього пакту, зокрема, говориться: «...не може призначатися важче покарання, ніж те, що підлягало застосуванню в момент вчинення кримінального злочину. Якщо після вчинення злочину законом встановлюється легше покарання, дія цього закону поширюється на даного злочинця».

    Більше того, на відміну від кримінального матеріального закону, новий кримінальний процесуальний закон не має зворотної дії навіть у тих випадках, коли його правила є більш сприятливі для учасників кримінального провадження. Повернення процесу (процесуальних дій) неможливе (Верховний Суд України, 17 грудня 2015 року, справа № 5-205кс15.

    Успіхів у навчанні! Бережіть себе!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    16%
    Богачевська Ольга Дмитрівна 8 місяців тому

    Юрист, м. Дніпро, 5 років досвіду

    Доброго дня.

    По-перше, на даний час це лише законопроєкт правки до якого можуть вноситися ще не один раз.

    По-друге, Ви не втратите право на відстрочку. Відповідно до ст 58 Конституції України, закон зворотньої діє не має, тому відмовити у надані відстрочки не мають права.

    На сьогодні до прийняття змін згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема:

    "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;" не підлягають призову.

    В законі жодним чином не згадується скільки освіт може отримувати людина. Мова йде про право отримання відстрочки на підставі зарахування до ВУЗУ з деною формою навчання

    Ви маєте право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації незалежно від їх ступеня. Головне фактично маєте бути зарахованим на навчання до українського вузу.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 8 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Проект 9672

    на даний час це лише проект, змін не зареєстровано та не приймалося голосуванням депутатів у залі , мови про них йти не може.

    До того ж згідно ст. 58 Конституції України - Закони України не мають зворотної дії у часі, тож для діючих студентів змін не має бути.

    На думку ініціатора пана Веніславського - це буде стосуватись студентів від 30 і далі , які вступили після 24.02.22, якщо це друга вища освіта. (наприклад уже є будівельна, а тепер вступили на економіста)

    ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію та моб. Підготовку» (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

    відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

    • у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
    • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (магістерського)
    • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
    • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
    • в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України

    Вам необхідно до 1 жовтня подати заяву про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми № 20

    після аспірантури можете пройти далі по спеціальності на здобуття доктора наук по цій спеціальності це одна спеціальність буде просто вищого рівня.

    Отсрочка от мобилизации не будет распространяться на мужчин старше 30 лет, которые получают непоследовательное высшее образование, — министр образования Лисовый

    Для студентов-мужчин, которые еще не достигли 30 лет и получают последовательное образование, а также для педагогических работников, работающих в учебных заведениях (по основному месту работы не менее чем на 0,75 ставки), отсрочка будет сохраняться.

    ---

    У пана народного депутата Веніславського є право законодавчої ініціативи , якщо хоче відмінити діючу по закону відстрочку яка вже отримана , нехай вносить пропозиції до змін ст.58 Конституції за які ще має проголосувати більшість у 300 депутатів.

    за діючою нормою статті 58 Конституції -отриману законно відстрочку скасувати не можливо.

    Якщо він піде далі то ми про це дізаемось, поки ваша відстрочка діє до дати її завершення , що б не відбувалося далі

    С уважением, Константин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання:

    На даний час це виключно законопроект, й у якій остаточній редакції приймуть зміни не відомо так само й не відомо чи їх приймуть.

    По наявній редакції картки законопроекту Право на відстрочку Ви втратете, проте рішення можна буде оскаржити

    Успіхів

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 8 місяців тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    " Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи...".

    ---

    Доброго дня, пане Петре! Ви зараховані на навчання під час дії наведеної редакції норми Закону про мобілізацію щодо права здобувачів освіти на відстрочку від призову під час мобілзації. Будь-які зміни до даної норми будуть стосуватись відносин, що виникли після набрання чинності законом про внесення таких змін. Щодо відносин, що виникли до внесення змін діє конституційна заборона зворотної сили закону у часі - зміни на такі відносини не поширюються і суб'єктів права таких відносин не стосуються.

    Адвокат Евгений Александрович
    16%
    Адвокат Евгений Александрович 8 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброго вечора, Петро!

    ТАК, ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    ЗМІНИ ПОКИ ЩО НЕ ВІДБУЛИСЯ.

    ЯКЩО ВИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТО ВОНА У ВАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ:

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):

    Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)

    "Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    {Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99}

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    {Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000}".

    Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Петро!

    Я навчався в інституті до 2014 року.Зараз мені 34 роки.Я отримав спеціаліста і зараз зарахований до вишу по тій же спеціальності, але на магістра, щоб довчитися.З законо проектом №9672, я маю право на період навчання отримати відстрочку від армії??

    Наразі зміни ще не прийняті. Все на рівні законопроєкту Верховної Ради України. Яких буде остаточний Закон - невідомо. Передбачати - неможливо і недоречно.

    Якщо він буде прийняти у такій редакції, є стаття 58 Конституції України, яка передбачає принцип незворотності дії нормативно-правових актів. Втім як ТЦК буде трактувати цей Закон - складно сказати, скоріше за все на власну вигоду.

    Тому вони можуть вручати повістки і запрошувати з'явитись, а Ви будьте готові оскаржувати їх дії у випадку відмови у задоволенні відстрочки.

    Але якщо він буде прийнятий, права на відстрочку у Вас не буде, це факт.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Токмач Галина Николаевна

    Вітаю!

    Ви як студент деннної форми навчання маєте право на відстрочку згідно абз.2 ч.3 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Право на відстрочку пов'язане лише зі здобуттям вищої освіти на денній чи дуальній формі навчання. ТЦК не надає відстрочку (Ви маєте її згідно закону), а лише оформлює шляхом видачі довідки чи внесення відповідної відмітки до військово-облікового документа (п.11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

    Можете надіслати до ТЦК заяву на відстрочку + копію довідки про навчання (поштою рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення). Це потрібно на випадок, якщо у військкоматі не захочуть приймати документи (досить часто говорять, що приймуть їх тільки після того, як особа пройде ВЛК). Як тільки військкомат все отримає, можна йти туди разом із оригіналами всіх документів.

    Також зазначу, що на незаконні дії працівників військкомату можна:

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    Всього найкращого!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України