Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Какая мера наказания может быть применена за хранение наркотических средств в небольших размерах, при условии, что уже был штраф за ст. 44 КУпАП?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Денисе!
В статті 44 КУпАП немає такої кваліфікуючої ознаки, як повторність, як наприклад, ми це маємо в аналогичному кримінальному правопорушенні за статтею 309 КК України - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту. Отже стаття не містить і додаткової відповідальності за це, лише може змінюватися міра тої відповідальності, яка вже передбачена статтею 44 КУпАП.
Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах –
тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Особа, що добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту, звільняється від адміністративної відповідальності за дії, передбачені цією статтею.
Примітка. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.
Наркотичні засоби – включені до Переліку речовини природного чи синтетичного походження, препарати, рослини, які становлять небезпеку для здоров\’я населення у разі зловживання ними.
Психотропні речовини – включені до Переліку речовини природного чи синтетичного походження, препарати, природні матеріали, які здатні викликати стан залежності та справляти депресивний або стимулюючий вплив на центральну нервову систему або викликати порушення сприйняття, або емоцій, або мислення, або поведінки і становлять небезпеку для здоров’я населення у разі зловживання ними.
– розглядати номенклатуру нових лікарських засобів і забезпечувати контроль за тими, які можуть бути небезпечними з точки зору патологічного звикання та можливості виникнення наркоманії;
– на основі даних наркологічної служби МОЗ, правоохоронних органів виявляти, здійснювати експертизу, реєструвати, заносити у відповідні класифікаційні таблиці переліку психотропні лікарські засоби, їх аналоги чи кустарно виготовлені препарати, що стали об’єктом зловживання окремими громадянами.
Якщо під час контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у діях осіб виявлено ознаки адміністративного правопорушення чи злочину, Комітет надсилає інформацію або подає матеріали до відповідних правоохоронних органів, що проводять боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори з урахуванням їх корисності для використання у медичній практиці та залежно від ступеня їх небезпечності для здоров’я, яку вони можуть становити у разі зловживання ними, і застосовуваних згідно з законодавством заходів контролю за їх обігом включаються до відповідно пронумерованих списків таблиць Переліку.
– незаконне виробництво
– незаконне придбання
– незаконне зберігання
– незаконне перевезення
– пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Виробництво наркотичних засобів та (або) психотропних речовин – усі дії, пов’язані з серійним одержанням наркотичних засобів та (або) психотропних речовин із хімічних речовин та (або) рослин.
Придбання (тобто отримання різними шляхами певною особою у власність) та здійснення інших операцій із психотропними речовинами та наркотичними засобами регулюються відповідними статтями Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів». Громадяни мають право придбавати наркотичні засоби або психотропні речовини, включені до таблиць її і III Переліку, лише за рецептом лікаря.
Зберігання – це фактичне володіння наркотичними засобами, психотропними речовинами, їх перебування у певному місці.
Перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів-переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів з однієї території до іншої в межах України.
Пересилання здійснюється шляхом відправки наркотичних засобів, психотропних речовин за допомогою пошти, багажем, якою-небудь людиною, іншим шляхом. При цьому ст. 12 Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» встановлюється, що пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів у поштових (у тому числі міжнародних) відправленнях забороняється.
Зазначені дії тягнуть за собою відповідальність у випадку, коли вони здійснюються незаконно, тобто з порушенням вимог, встановлених законодавством. Також важливим моментом є встановлення відсутності мети збуту при здійсненні вищезазначених Дій, а також розмір наркотичних засобів та психотропних речовин повинен бути невеликим. В іншому випадку особа, яка вчинила дані дії, підлягає не адміністративній відповідальності, а кримінальній (ч. 1. ст. 307 Кримінального кодексу України). Також кримінальна відповідальність передбачається і у випадку, коли зазначене правопорушення вчинюється особою повторно. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.
Суб’єкт: загальний, тобто осудна особа, яка досягла 16 років.
Санкція цієї статті є альтернативного, тобто передбачає штраф, а у виняткових випадках, у зв’язку з тим, що за ступенем громадської безпеки це правопорушення наближається до злочину, застосовується адміністративний арешт. Призначається адміністративний арешт тільки судом (суддею) на термін до 15 діб. Його не застосовують до вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 12 років, осіб, які не досягли 18 років, інвалідів 1 і 2 груп (ст. 32 КпАП), а також військовослужбовців, призваних на збори військовозобов’язаних, осіб рядового і начальницького складу ОВС (ст. 15 КпАП).
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Стаття 307. КК України- Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Залежить від того ,які саме розміри вилучать чи знайдуть.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Орієнтуйтесь на Наказ МОЗ України N 188 від 01.08.2000 "Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу"
Якщо Вас затримали з наркотичними речовинами у незначному розмірі - вас знову притягнуть до відповідальності за статтею 44 КУпАП, яка передбачає штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Якщо у Вас виявили наркотичні речовини у великому розмірі - відповідно Вам загрожує кримінальна відповідальність за статтею 309 Кримінального кодексу України.
Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту - караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 - 51000 грн) або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрый вечер, Денис.
- ТАК, СТАТЬЯ СТ.44 КОДЕКСА УКРАИНЫ ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРАВОНАРУШЕНИЯХ НЕ СОДЕРЖИТ НОРМУ О СОВЕРШЕНИИ ПРАВОНАРУШЕНИЯ ПОВТОРНО.
- МОЖЕТ БЫТЬ ТАКАЯ ЖЕ АДМИНИСТРАТИВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ПО СТАТЬЯ 44 КОДЕКСА УКРАИНЫ ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРАВОНАРУШЕНИЯХ:
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)
Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб. ...
ПОЭТОМУ ТАКАЯ МОЖЕТ БЫТЬ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ:
"тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб".
Всего доброго.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Може бути або знову адміністративна відповідальність за статтею 44 КУпАП, або кримінальна за статтею 309 ККУ, але все залежить від обсягів наркотичних засобів.
Законодавство України передбачає декілька видів розмірів наркотичних засобів і психотропних речовин: "невеликий розмір" (ст. 44 КУпАП), "великий розмір" (ч. 2. ст. 309 КК України) "особливо великий розмір" (ч. З ст. 309 КК України). В підґрунтя визначення невеликого розміру покладено наркологічний критерій, тобто добову дозу наркотику, зазвичай вживану особами, які ними зловживають, у тому числі й сировини, з якої може бути виготовлено відповідну кількість доз наркотичної або психотропної речовини.ВАЖЛИВО!!! Невеликий розмір наркотичних засобів і психотропних речовин має значення для розмежування адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту.
Злочини у сфері незаконного обігу наркотичних речовин останні роки займають одні із провідних місць за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів. За них законодавством передбачена вже більш жорстока відповідальність — обмеження або позбавлення волі.За незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту передбачена і кримінальна відповідальність (ст. 309 Кримінального кодексу України).За незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання здійснені з метою збуту (до якого відноситься не тільки продаж, а й, наприклад, безкоштовна передача (подарунок) іншій особі), відповідальність передбачена ст. 307 Кримінального кодексу України.Кримінальний кодекс України містить ряд інших статей, які передбачають відповідальність за: 1) схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 315 КК України); 2) незаконне публічне вживання наркотичних засобів (ст. 316 КК України ); 3) незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 314 КК України) та інші.ВАЖЛИВО!!! Кримінальним кодексом України передбачається можливість звільнення від кримінальної відповідальності, а саме якщо особа добровільно звернеться до лікувального закладу і почне лікування від “наркоманії”. Така особа звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (тобто за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Я так розумію, вас було затримано повторно? Якщо так, це не грає ні якої ролі, якщо це не у великих розмірах це Адміністративна відповідальність і тут бз різниці,якщо ви притягуєтесь повторно за ст.44
Стаття 44. Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах
Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Особа, що добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту, звільняється від адміністративної відповідальності за дії, передбачені цією статтею.
Примітка. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.
Можу допомогти вирішити ваше питання.