Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 02 листопада 2023, питання №96004

Розподіл майна колишніх

Раздел имущества с бывшим мужем(в разводе год, он подал на раздел дома, хочет половину дома) берётся ли в счёт ребенок(есть общий ребёнок, и есть ребёнок от первого брака).
На сколько частей должен делиться дом в суде? Берётся ли в счёт кто-то из детей? Или же делиться только между бывшими супругами?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Діти в даному випадку не мають відношення до розподілу майна. Після розірвання шлюбу спільно нажите майно підлягає розділу між Вами та Вашим чоловіком у равних частках.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    При розподілі майна при розлученні з дітьми окрема частка не виділяється для неповнолітніх дітей. Однак, суд зобов'язаний враховувати інтереси дітей та їхнє благополуччя, що проявляється у призначенні аліментів на дітей та у збільшенні частки майна того з колишнього подружжя, з ким проживатимуть діти.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Діти не будуть учасниками поділу майна і відповідно не претендуватимуть на певну частку. Що стосується питання як взагалі має ділитись, це залежить від часу покупки, коштів, за які було придбано і так далі.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до діючого Сімейного кодексу, частки подружжя у спільному майні є рівні.

    Але, згідно з частинами другою, третьою статті 70 СК України, суд, в окремих випадках може відступити від засади рівності часток подружжя, враховуючи обставини, що мають істотне значення для справи, а також інтереси неповнолітніх дітей, непрацездатних повнолітніх дітей (за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування). Під обставинами, що мають істотне значення для справи, потрібно розуміти не тільки випадки, коли один із подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім`ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім`ї, але і випадки коли один із подружжя не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку чи доходу (частина перша статті 60 СК України).

    Частіш за все, це відбувається, коли спірний об'єкт є можливість поділити на два відокремлених, але, технічно, одна частина дещо більша за іншу


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України