Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Батько інвалід 2 групи, є відстрочка видана майже рік тому (кінець листопаду 2023р.) Вручили повістку на відправку, чи законні дії працівників тцк, що робити в даному випадку? Дчкую за відповідь!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владе!
Перш ніж надати Вам відповідь, є кілька питань до Вас:
1. На який час Вам була надана відстрочка? На півроку, на рік, безстроково?
2. Чи є в Вашого батька окрім Вас інші працездатні особи, які відповідно до чинного законодавства повинні його утримувати?
Справ в тім, що на той час, коли Ви отримували відстрочку в минулому році Ваша підстава виглядала інакше ніж станом на зараз.
На даний час вона виглядає наступним чином:
"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;".
3. В який спосіб чи в якому порядку Ви отримали повістку на відправку: чи проходили Ви перед цим ВЛК? І чи надавали докази про наявність у Вас права на відстрочку?
Звертаю Вашу увагу на те, що не проаналізувавши зазначені мною моменти або легковажно до них поставившись, Ви наражаєте себе на серьозний ризик бути мобілізованим!
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Дії працівників ТЦК не законні перед врученням повістки на відправку, вони зобов'язані перевірити Ваші облікові дані, наявність у Вас підстав на звільнення від мобілізації, направити на ВЛК (пункт 2.16 глави 2 розділу II Положення про ВЛК).
Вам потрібно направити заяву на ім'я начальника ТЦК, одночасно направити скарги до обласного ТЦК
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владе!
Потрібно більше деталей, а саме до якого числа у Вас оформлена відстрочка, чи є у Вас повнолітні працездатні брати чи сестри та чи Ваш батько одружений? Чи потребує Ваш батько стороннього догляду?
Згідно статті 24 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації - початком проходження військової служби вважається день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
До дня відправки Ви являєтесь військовозобов'язаним та маєте можливість реалізувати Ваше право на відстрочку
Якщо у Вас є підстава для відстрочки, тоді до дати зазначеної у повістці на відправку Ви обов'язково повинні сповістити та оформити відстрочку у ТЦК.
Якщо Ваш батько за висновком МСЕК або ЛКК потребує стороннього догляду - Ви можете оформити відстрочку у зв'язку зі здійсненням постійного догляду за батьком. В протилежному випадку потрібно оформляти відстрочку на підставі інвалідності батька.
Згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають військовозобов'язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.
Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. (стаття 75 Сімейного кодексу України)
Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей , які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. (стаття 198 Сімейного кодексу України)
Повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. (стаття 202 Сімейного кодексу України)
Тому Ви матимете право на відстрочку, якщо відсутні інші працездатні особи, які зобов’язані утримувати Вашого батька або вони є непрацездатними.
Непрацездатні громадяни - пенсіонери або особи з інвалідністю, або особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.
Вам необхідно підготувати та надати ТЦК такий пакет документів:
Подавати заяву до ТЦК потрібно в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Паралельно заяву про відстрочку та завірені документи відправте укрпоштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного як доказ подачі документів.
Якщо Вам відмовляють у відстрочці - подавайте скаргу до обласного ТЦК або до суду.
З повагою, Дерій В.О.!
Бажаю успіху!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Письмову скаргу на дії службовців подайте поштою до начальника тцк сп
Для этого письмо с заявлением необходимо отправлять через УКРПОЧТУ одним из двух видов отправки
- заказное письмо с уведомлением о вручении
-ценное письмо с описью с уведомлением о вручении.
Заказное письмо с уведомлением о вручении стоит 35 грн. Вы получаете на руки сначала квитанцию, по номеру которой можно отследить на сайте трекинга Укрпочты прохождение Вашего письма. Ссыска на сайт https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html
Когда письмо дойдет до получателя и он его получит, он распишется на уведомлении о вручении и это уведомление вернется на Ваш адрес, указанный Вами на письме.
В случае с отправкой ценным письмом с описью (стоимость около 50 грн) у Вас остается доказательство вкладывания в конверт именно данного заявления.
Не является обязательным отправка ценного письма с описью, но отправка с уведомлением о вручении ОБЯЗАТЕЛЬНА.
В дальнейшем квитанция об отправки и распечатка трекинга Укрпочты будет доказательством Вашей отправки.
---
Скаргу до військової служби правопорядку можна подавати у вільній формі на папері у канцелярію, або поштою з врученням рекомендованим листом - це можуть робити , як службовці так і їх родичі чи інші особи , яким відомо про порушення.
Контакти Центрального управління військової служби правопорядку для листування: Проспект Перемоги, буд. 55/2, Kyiv, Ukraineелектронна поштаoch_vsp@post.mil.gov.ua
https://www.mil.gov.ua/kontakti/telefoni-doviri.html?fbclid=IwAR2ygGrxP7mARwJSpxWTQ6eYENji_rkiD0N11WGhZ_1N0rShk8Ra33AJJAQ
Способи оскарження рішень, дій та бездіяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування
Нерідко унаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади та місцевого самоврядування порушуються права та охоронювані законом інтереси громадян, підприємств та організацій. Одним із способів відновлення порушених таким чином прав є оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності органів, що мають владні повноваження:
Куди подавати скаргу?
Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду (ст. 16 Закону України «Про звернення громадян»).
Зверніть увагу! Скарги Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, осіб з інвалідністю внаслідок війни розглядаються першими керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій особисто.
Скарги на рішення загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств, акціонерних товариств, юридичних осіб, створених на основі колективної власності, а також на рішення вищих державних органів вирішуються в судовому порядку. Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» акти місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України та Кабінету Міністрів України або інтересам територіальних громад чи окремих громадян, можуть бути оскаржені до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.
Як подавати?
Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену на це іншу особу. Скарга в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб подається їх законними представниками. Скарга в інтересах громадянина за його уповноваженням, оформленим у встановленому законом порядку, може бути подана іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність. До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, які після її розгляду повертаються громадянину. Особливості розгляду скарг громадян на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно визначаються Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Особливості розгляду скарг громадян на реєстраційні дії, відмову в державній реєстрації, бездіяльність державного реєстратора визначаються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Строки оскарження
Стаття 17 Закон України "Про звернення громадян" визначає строки оскарження: скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.
Пропущений з поважної причини термін може бути поновлений органом чи посадовою особою, що розглядає скаргу.
Рішення вищого державного органу, який розглядав скаргу, в разі незгоди з ним громадянина може бути оскаржено до суду в термін, передбачений законодавством України.
Права громадян
Стаття 18 Закон України "Про звернення громадян" визначає , що громадянин , який звернувся із скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб має право:
Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг визначені статтею 19 Закон України "Про звернення громадян"
Органи державної влади і місцевого самоврядування їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань.
Строки розгляду скарги передбачений статею 20 Закон України "Про звернення громадян"
Скарги розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у скарзі питання неможливо, керівник відповідного органу, або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала скаргу. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого вище терміну.Зверніть увагу! Скарги громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Оскарження рішення, дії та бездіяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в судовому порядку
Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Порядок звернення до суду регламентований процесуальним законодавством, зокрема Кодексом адміністративного судочинства України (надалі – КАС). Так, стаття 2 КАС визначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (Провадження в адміністративній справі).
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Владе!
Доброго дня. Батько інвалід 2 групи, є відстрочка видана майже рік тому (кінець листопаду 2023р.) Вручили повістку на відправку, чи законні дії працівників тцк, що робити в даному випадку? Дчкую за відповідь!
Звичайно, що видавати повістку на відправку не мали жодного права, оскільки для початку Вас мали направити на ВЛК. Коли востаннє Ви проходили ВЛК?
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВладе!
На доповнення до своєї відповіді зазначаю наступне:
Видача Вам одразу повістки на відправку - точно незаконна справа, яку вчиняють працівники ТЦК. Діяти потрібно швидко, оскільки можливо Ви маєте відстрочку від мобілізації.
Проблема може бути в тому, що підстава для відстрочки, яка була Вами використана в тому році, дещо видозмінилась.
На листопад 2022 року: "...які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи...".
На листопада 2023 року: "...які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати...".
Таким чином, зараз надзвичайно важливим для отримання відстрочки виступає обов'язок довести відсутність інших осіб, здатних здійснювати догляд.
Як у Вас з цим?
Якщо все гаразд, терміново потрібно подавати до ТЦК заяву про незаконність вручення повістки на відправку та про оформлення відстрочки від мобілізації.
Для отримання відстрочки після отримання повістки потрібно подати до ТЦК такий перелік документів:
Якщо є спільна реєстрація, тоді окрім відміток в паспорті бажано подати також довідку про зареєстрованих в житловому приміщенні, яка отримується в ЦНАПі. Якщо будуть деякі медичні висновки із зазначенням потреби батька в постійному догляді, то варто подати й них. Загалом все індивідуально.
Заява про надання відстрочки подається в оригіналі, інші документи - нотаріальні копії. В принципі нотаріуси роблять нотаріальні копії з цих документів, хоча не всі, відверто кажучи.
Заяву про надання відстрочки треба підготувати в 2 примірниках, одну з яких передати особі в ТЦК, а на іншому примірнику (який залишиться у Вас) отримати відмітку про отримання заяви працівником ТЦК.
Алгоритм дій та можливі сценарії вже в приміщенні ТЦК – окреме питання.
Успіхів та всього доброго Вам!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, ВЛАД!
Це незаконно. Адже повістка це згідно з практикою Верховного Суду взагалі не документ, а листівка-запрошення, яка не оскаржується окремо... Отже, зобов"язуючим є лише МОБІЛІЗАЦІЙНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ. Якщо в ТЦК не навчились за скільки років діловодству, то не проблема громадян України...
Повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок відповідно до закону.
Позивач оскаржив до суду наказ про зобов’язання прибути до пункту збору відповідно до врученої повістки.
Суди першої та апеляційної інстанцій відмовилися відкрити провадження в справі, мотивуючи тим, що цей спір не належить до юрисдикції адміністративних судів, оскільки складення повістки не є рішенням чи дією суб’єкта владних повноважень у розумінні КАС України, а саме не існує публічно-правового спору.
Постанова Верховного Суду від 8 вересня 2022 року у справі № 300/1263/22 (провадження № К/990/15867/22) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/106141195.
Самі наприймали тепер хай думають що з цим робити. Формально значить повістка не може мати зобов"язуючого значення для військовозобов"язаного, якщо обов"язок не передбачений прямо законом, а конкретний порядок дій - документом, який має юридичне значення... тобто рішенням призовної комісії, мобілізаційним розпорядженням будь-чим окрім повістки, що підлягає судовому оскарженню.
Якщо у Вас є оформлена відстрочка, слід зрозуміти - яким чином вона оформлена? - Довідка, запис у ві'ськовому квитку, лист від ТЦК тощо... Перевірте який статус у відстрочки?! - Безстроково чи на певний строк?! Якщо безстроково, то повістка видана Вам - нікчемна і Ви не несете будь-якої відповідальності за неявку по ній.
Якщо ж відстрочка була протиправно надана на певний строк, то слід невідкладно оформлювати нову відстрочку, щоб не стати жертвою самоуправства та перевищення службових повноважень збоку певних працівників ТЦК, які спіймали манію величі та вважають себе втіленням Бога на Землі.
З повагою, юрист Я.О. Турчин
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Влад!
- ЯКЩО ВИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ВИЗНАЧЕНОГО СТРОКУ ДІЇ, ТО ВОНА У ВАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ:
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99}
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000}".
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є НЕЗАКОННИМИ.
НА НЕЗАКОННІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ВИ МАЄТЕ ПРАВО:
1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:
- ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);
- МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.
2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:
- МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:
0 800 50 04 42
Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)
- УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:
Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
3) ТАКОЖ ШЛЯХОМ: "подачи административного иска в Окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
ПОВЕСТКУ ВПОЛНЕ МОГУТ ВРУЧИТЬ УЧИТЫВАЯ ОБСТАНОВКУ И ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ В УКРАИНЕ.
НО БЕСПОКОИТЬСЯ НЕ СТОИТ, ТАК КАК ЕСТЬ ЗАКОННЫЕ ОСНОВАНИЯ ДЛЯ НЕЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
ОТКАЗЫВАТЬСЯ ОТ ПОЛУЧЕНИЯ ПОВЕСТКИ НЕТ СМЫСЛА, ТАК КАК БУДЕТ СОСТАВЛЕН АКТ ОБ ОТКАЗЕ И ВСЕОДНО ВАМ БУДЕТ СООБЩЕНО О ДАТЕ, ВРЕМЕНИ И МЕСТЕ ЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
Так, самым распространенным законным основанием для неявки в ТЦКСП (военкомат), является болезнь (любое заболевание), что есть уважительной причиной для неявки в ТЦКСП (военкомат).
Вы можете вызвать скорую помощь и получить справку о вызове скорой помощи с последующим направлением на лечение в больницу, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Также, Вы можете обратиться в любую больницу и получить справку о том, что заболел и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Кроме того, Вы можете лечь на стационар или дневной стационар любой больницы и получить справку о том, что заболели и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу...
"11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".
Эта же норма, распространяется и на военнообязанных запаса, резервистов.
ЕСЛИ ВЫ НЕ ЯВИТЕСЬ ПО ПОВЕСТКЕ ДЛЯ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- ШТРАФ ОТ 3400 грн. ДО 5100 грн..
ЗАОЧНО ШТРАФА БЫТЬ НЕ МОЖЕТ, ДЛЯ ТОГО ЧТОБЫ ЕГО ПРИВЛЕЧЬ К АДМИНИСТРАТИВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ НУЖНО ТОЛЬКО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ, ЧТОБЫ СОСТАВИТЬ ПРОТОКОЛ И ВРУЧИТЬ ЕГО, ВЫНЕСТИ ПОСТАНОВЛЕНИЕ И ВРУЧИТЬ ЕГО!
БЕЗ ОФОРМЛЕНИЯ ДОКУМЕНТОВ НЕ БУДЕТ ШТРАФА.
В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ, УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ЭТО НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):
"Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України...
Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відп(відальність.".
Кримінальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text):
"Стаття 426-1. Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень
1. Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, крім передбачених частиною другою цієї статті, якщо ці дії заподіяли істотну шкоду, -
карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк...".
---
Доброго дня, пане Владиславе! Вважаю за належне та необхідне подати на ім'я керівника РТЦК та СП заяву (під реєстрацію її вручення на своєму примірнику) про незаконність видання та вручення повістки на відправку у зв'язку з оформленням в РТЦК та СП відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації з підстави інвалідності ІІ групи батька у листопаді 2022р. (Вами вказано, як вбачається, помилково 2023р.), що має наслідком недбалості службовців РТЦК та СП щодо неврахування оформлення відстрочки (не)внесення відомостей про Вашу відстрочку до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, про скасування повістки та розпорядження з видання цієї повістки, про порушення службовців РТЦК та СП вимоги ст.19 Конституції України діяти виключно на виконання вимог законодавства, про своє право відповідно до ст.19 Конституції не робити те, ще не передбачено законодавством, про своє право та зобов'язання відповідно до ст.60 Конституції - не виконувати явно злочинні накази чи розпорядження.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, дії ТЦК не правомірні. Вам потрібно повідомити комісара ТЦК про наявність у вас відстрочки. Надішліть листа укрпоштою з описом вкладеного на ім'я комісара ТЦК про наявність у вас відстрочки, додавши до нього нотаріально завірені копії військовго квитка з відміткою про відстрочку. Якщо у вас така відмітка відсутня. Вам треба заново подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання вам відстрочки від мобілізації , додавши до заяви нотаріально завірені копії таких документів:
1. Свідоцтво про народження.
2. Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда батька.
3. Довілка про склад сім'ї
Якщо заново будете отримувати відстрочку можуть виникнути складності у зв'язку зі змінами у а. 11 ст. 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Тому, треба довести відсутність інших осіб.
Якщо у вас є відмітка про відстрочку то враховуючи ст.58 Конституції України закон зворотньої діє не має. Тому у разі наявності інших осіб ваша відстрочка залишається дійсною.
Якщо ж відмітка відсутня, треба заново отримувати відстрочку. І вашому випадку кразе це буде зробити за а.10 ст.23 У про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
Для цього треба подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання вам відстрочки від мобілізації , додавши до заяви нотаріально завірені копії таких документів:
1. Свідоцтво про народження.
2. Довдіка ЛКК форми 080-4 про потребу постійного догляду.
Цих документів цілком достатньо, додатково можете надати :
Довідку про отримання компенсації за здійснення догліду
Акт про встановлення факту догляду.
У БУДЬ ЯКОМУ РАЗІ У ВАШОМУ ВИПАДКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ, ТОМУ НЕ ПОДДАВАЙТЕСЬ ПСИХОЛОГІЧНОМУ ТИСКУ ВАМ НІЧОГО НЕ ЗАГРОЖУЄ. У РАЗІ СПРОБИ ПРИТЯГНУТИ ВАС ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА УХИЛЕННЯ, НА ПЕРІОДІ СЛІДСТВА БУДЕ З"ЯСОВАНО, ЩО У ВАС Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ, І СПРАВА БУДЕ ЗАКРИТА,
Правозахисник Корнійчук Євген Іванович, маю всі необхідні знання та навичики для вирішення питань будь якої складності