Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 05 листопада 2023, питання №96202

Оспорення батьківства після позбавлення батьківських прав.

Чи можливе оспорення батьківсьтва, якщо є рішення про позбавлення батьківських прав. Про наявність такої дитини та такого рішення не було відомо.

Відповіді юристів (6)

    Богун Сергій Павлович

    Позбавлення батьківських прав — це санкція у сімейному праві, яка застосовується до батьків у разі невиконання ними своїх обов'язків щодо дітей.

    Оспорювання батьківства – це невизнання особою реєстрації себе як батька дитини. Особа, яка записана батьком дитини згідно з положеннями Сімейного кодексу України, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

    • Ігор Клієнт рік тому

      Я вірно розумію, якщо позбавлено батьківських прав, то можливо оспорити батьківство і ніяких пеешкод не буде?

      • Богун Сергій Павлович

        Так. Можете спробувати.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ігоре!

    За таких умов оспорити батьківство цілком можливо. Це робиться в судовому порядку з обов'язковим проведенням тесту ДНК..

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна рік тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Доброго дня, виходячи з вашого питання у вас є всі підстави для оскарження рішення. Строк для оскарження 30 днів з моменту винесення рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

    на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

    Тому подавайте апеляційну скаргу, і до скарги прикладіть клопотання про поновлення строків. дайте ссилку на рішення або номер справи, подивлюсь на яких підставах суд грунтував своє рішення.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо Ви не є біологічним батьком дитини, то Ви маєте право оспорювати Ваше батьківство. В Сімейному кодексі Україи є ряд статтей щодо цього питання.

    Стаття 136. Оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини

    1. Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

    2. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

    3. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.

    4. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.

    5. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.

    {Частина п'ята статті 136 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006}

    6. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

    Стаття 140. Оспорювання батьківства, материнства особи, яка сплачує аліменти за рішенням суду

    1. Стягнення з особи, яка записана батьком, матір'ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про неї як батька, матері дитини з актового запису про її народження.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України