Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 07 червня 2019, питання №975 100₴

Хотят забрать жильё.

ЗДРАВСТВУЙТЕ. Имею выслугу 21 год.Вышел на пенсию в 2011 году. Осталась за мной 1 комнатная служебная квартира в малосемейке. В ней прописан и имею ордер на получение. В этом году, разрешили приватизировать. Когда я захотел это сделать, мне сказали, что личного дела моего нет и на очереди я не стоял. Хотят забрать квартиру, мол я УЖЕ не, службу. Скажите пожалуйста, как правильно в этой ситуации мне поступать?
Заранее благодарю за помощь!

Відповіді юристів (2)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    В соответствии со ст. 2 Закона Украины «О приватизации государственного жилищного фонда» не подлежат приватизации квартиры, признанные в установленном порядке служебными жилыми помещениями.

    В связи с этим для того, чтобы жилье можно было приватизировать, первым шагом должен быть его вывод из числа служебных. В соответствии с Положением-37 основаниями для исключения квартиры из числа служебных являются:

    • отсутствие потребности в дальнейшем использовании жилья в качестве служебного;
    • исключения в установленном порядке жилья из числа служебных.

    Исключение жилья из числа служебных осуществляется по ходатайству администрации органа, учреждения, учреждения, предприятия.

    Учитывая указанное, приватизация занимаемого служебного жилья возможна только после исключения его в установленном порядке из числа служебных.

    Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями регулюється статтею 12 Закону України «Про соціальний іправовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон).

    Відповідно до частини 1 зазначеної статті військовослужбовцям, які, мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей

    надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

    Здавалося цілком природно, що військовослужбовець який відслужив у війську понад двадцять календарних років, реалізує надане Законом право та отримає житло. Але, частиною 9 зазначеної статі Закону визначено, що військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я, а також у зв’язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів за неможливості використання на військовій службі, залишаються (за їх бажанням) на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини – у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району та користуються правом позачергового одержання житла.

    Тобто, у разі звільнення з військової служби військовослужбовців за підставами, не зазначеними в Законі, в тому числі у зв’язку з закінченням терміну дії контракту, не передбачено залишення їх на квартирному обліку у військових частинах.

    На виконання статті 12 Закону прийнято Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006р N 1081 (далі-Порядок), який пунктом 3 закріплює аналогічні з вимогами Закону приписи, щодо забезпечення військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше та членів їх сімей жилими приміщеннями для постійного проживання, а пунктом 29 категорії військовослужбовців, які мають право залишитися на квартирному обліку при звільнені з військової служби.

    Хоча Порядок не містить прямої норми щодо зняття з квартирного обліку військовослужбовців звільнених з військової служби за у зв’язку з закінченням терміну дії контракту, пункт 31 містить імперативні вимоги, що житлові приміщення надаються тільки військовослужбовцям, які перебувають на обліку, крім випадків, передбачених законодавством.

    Пункт 2.17 в початковій редакції «Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», затвердженою наказом Міністра оборони №737 від 30.11.2011 року (далі - Інструкція) чітко визначав, що військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я, а також у зв’язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів за неможливості використання на військовій службі, а також після закінчення строку контракту при досягненні 20 років вислуги на військові службі в календарному обчисленні, залишаються (за їх бажанням) на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини – у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району, на території обслуговування яких знаходилася розформована військова частина, та користуються правом позачергового одержання житла.

    Левченко Ксенія Сергіївна
    100%
    Левченко Ксенія Сергіївна 5 років тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброї ночі. Потрібно подавати позов до суду у якому просити суд скасувати наказ командира військової частини «Про включення та виключення з квартирного обліку військовослужбовців» у частині виключення (зняття) Вас , з квартирного обліку військової частини , визнати недійсним протокол у засідання житлової комісії військової частини в частині зняття з квартирного обліку при військовій частині , а також зобов’язати житлову комісію військової частини поновити Вас на квартирному обліку при військовій частині. Якщо потрібна допомога звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України