Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 грудня 2023, питання №99203

Наглядач за інвалідом

Добрий день підскажіть будь-ласка Я живу в україні не служив в армії мені 29 років на облік в тцк не ставав .у мене мати з 2 групою інвалідності не працюе дома сидить які документи мені треба зробити щоб я офіційно став наглядачом і тцк мене не трогали дьякую

Відповіді юристів (4)

    Богун Сергій Павлович

    Право на відстрочку мають особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

    Вам необхідно подати до ТЦК та СП заяву про надання відстрочки та документи щодо інвалідності Вашої матері, довідку про склад сім'ї.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ігоре!

    По-перше. Вас притягнуть до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку. Якщо в Вас не має військово-облікового документу, то потрібно буде писати заяву на його отримання.

    По-друге. Якщо в Вашої матері немає інших осіб, які б могли її утримувати (чоловік, повнолітні діти), то тоді матєте право на відстрочку за абзацем 11 статті 23.

    Для того Вам потрібно підготувати заяву до ТЦК та надати до неї підтверджувальні документі: Ваше свідоцтво про народження, посвідчення інваліда матері, документ, що підтверджує відсутність у неї чоловіка, документ, що підтверджує відсутність інших дітей окрім Вас (витяг з РАЦСу). Заяву обов'язково потрібно зареєструвати у ТЦК!

    Після того, як Ви подасте заяву, Вас направлять на проходження ВЛК, а потім видадуть чинний військово-обліковий документ.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре!

    Окрім Вас у Вашої матері є інші близькі родичі? Маю на увазі чоловіка, Ваших братів чи сестер?

    Якщо ні, станом на зараз у Вас є гарантоване право на відстрочку від мобілізації, яку тільки потрібно оформити документально. Треба більш детально вивчити Вашу ситуацію.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Ігоре!

    Згідно абзацу 11 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

    Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.

    Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

    Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. (стаття 75 Сімейного кодексу України)

    Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей , які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. (стаття 198 Сімейного кодексу України)

    Повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. (стаття 202 Сімейного кодексу України)

    Тому Ви матимете право на відстрочку, якщо відсутні інші працездатні особи, які зобов’язані утримувати Вашу маму або вони є непрацездатними.

    Непрацездатні громадяни - пенсіонери або особи з інвалідністю, або особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.

    ---

    Іншою підставою для відстрочки є – абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якої, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати батьків. Але обов'язково потрібно мати висновок ЛКК або МСЕК про потребу мами у постійному догляді.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України