Стаття 102. Режим у колоніях та його основні вимоги
1. Режим у виправних і виховних колоніях - це встановлений законом та іншими нормативно-правовими актами порядок виконання і відбування покарання, який забезпечує ізоляцію засуджених; постійний нагляд за ними; виконання покладених на них обов'язків; реалізацію їхніх прав і законних інтересів; безпеку засуджених і персоналу; роздільне тримання різних категорій засуджених; різні умови тримання засуджених залежно від виду колонії; зміну умов тримання засуджених.
2. Режим у колоніях має зводити до мінімуму різницю між умовами життя в колонії і на свободі, що повинно сприяти підвищенню відповідальності засуджених за свою поведінку і усвідомленню людської гідності.
3. Режим створює умови для суспільно корисної праці засуджених, загальноосвітнього і професійно-технічного навчання, соціально-виховної роботи та громадського впливу.
{Частина третя статті 102 в редакції Закону № 1828-VI від 21.01.2010 }
4. У колоніях засуджені носять одяг єдиного зразка. Форма одягу визначається Міністерством юстиції України.
{Частина четверта статті 102 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5461-VI від 16.10.2012 }
5. Засуджені, їхні речі і одяг, а також приміщення та територія колоній підлягають обшуку і огляду. Особистий обшук проводиться особами однієї статі із засудженими. Порядок проведення обшуків і оглядів визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України.
{Частина п'ята статті 102 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5461-VI від 16.10.2012 }
6. Адміністрація колонії має право, за наявністю підстав, проводити огляд громадян, їх речей, транспортних засобів, які знаходяться на території колонії, а також вилучати документи, а також предмети, вироби і речовини, зберігання і використання яких засудженим заборонено. Порядок проведення обшуків і оглядів визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України.
{Частина шоста статті 102 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5461-VI від 16.10.2012 , № 1492-VIII від 07.09.2016 }
7. Перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України.
Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.
Зберігання грошей, цінних паперів забезпечується адміністрацією колонії.
{Частина сьома статті 102 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1828-VI від 21.01.2010 , № 5461-VI від 16.10.2012 , № 435-VII від 05.09.2013 ; в редакції Закону № 1186-VI від 08.04.2014 }
Популярные вопросы пользователей
Получите совет юриста за 15 минут!
Есть вопрос к юристу?
Задать вопросМы с братом живем в одном доме, он ворует. Можно ли с ним что-то сделать?
Здравствуйте! Мой брат не однократно ворует в доме. Я уже несколько раз вызывала полицию и писала заявления. Но мои заявления дальше участкового не идут. Подскажите пожалуйста что мне можно сделать?
Новое в блогах Юристи.UA
Стуктура Кримінально-виконавчий кодекс України