Стаття 156. Надання допомоги засудженим у трудовому і побутовому влаштуванні
1. Уповноважений орган з питань пробації спільно з адміністрацією установи виконання покарань не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк організовує здійснення заходів щодо сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, госпіталізації до закладів охорони здоров’я (за потреби), працевлаштуванні після звільнення працездатних осіб.
{Частина перша статті 156 в редакції Законів № 1186-VI від 08.04.2014 , № 1492-VIII від 07.09.2016 }
2. В установах виконання покарань організовуються курси підготовки засуджених до звільнення.
3. Особи з інвалідністю першої та другої груп, а також особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", у разі потреби, за їхньою згодою направляються у будинки осіб з інвалідністю і престарілих. Неповнолітні, які позбавлені батьківського піклування, у необхідних випадках направляються службами у справах дітей до шкіл-інтернатів або над ними встановлюється опіка чи піклування.
{Частина третя статті 156 із змінами, внесеними згідно із Законами № 609-V від 07.02.2007 , № 1492-VIII від 07.09.2016 }
4. Заходи щодо соціального патронажу осіб, звільнених від покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, визначаються Законом України "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", а порядок взаємодії суб’єктів соціального патронажу - Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством юстиції України.
{Статтю 156 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 1492-VIII від 07.09.2016 }
Популярные вопросы пользователей
Получите совет юриста за 15 минут!
Есть вопрос к юристу?
Задать вопросАвто на благодійний фонд
Як ввезти авто з Європи на благодійний фонд? Які потрібно документи та які платежі? В подальшому планується оформити авто на фонд в Україні для потреб фонду.
Новое в блогах Юристи.UA
Стуктура Кримінально-виконавчий кодекс України