Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Маю батька інваліда 1 групи, є заключення МСЕК. Якщо оформити постійний догляд, то чи матиму я відстрочку. Мені 27 років. Батько проживає окремо від мене і його поки ніхто не доглядає ( тобто ми йому допомагаємо неофіційно, нічого не оформлювали). Крім того, у нього є ще один син (тобто мій брат). Також є брат та сестра у батька. Дякую за відповідь.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЯкщо оформите догляд - матимете право на відстрочку.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так треба оформлювати догляд, якщо у довідці МСЕК зазначено потребу у догляді, треба звертатися до соціальної служби з заявою про оформлення догляду.
Але взагалі для отримання відстрочки вам потрібно мати такі документи
Свідоцтво про народження
Довідка МСЕК в якій зазначено потребу в постійному догляді або довідка лкк форми 080- _/о про потребу постійного догляду
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Павло!
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;".
Отже, якщо Ви оформите компенсацію за догляд на непрофесійній основі за своїм батьком, то будете мати право на відстрочку.
Якщо компенсацію отримати не вдасться, також можливо оформити акт встановлення факту здійснення догляду, який буде підтверджувати здійснення Вами постійного догляду за своїм батьком.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Дійсно, Вам потрібно оформити за ним постійний догляд. Для відстрочки ключове довести саме зайнятість доглядом, а тому дуже важливим є факт спільного проживання. Без цього у Вас точно нічого не вийде. Шанси є, але головне - правильний алгоритм дій.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго дня!
ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;...