Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 17 января 2024, вопрос №100332

Шумлять сусіди зверху, а по їх словах, квартира пуста.

В багатоповерховому будинку сусіди зверху шумлять багато років і в денний і в нічний час. Коли терпіння скінчилося - викликали поліцію. Поліція дзвонила у двері - ніхто не відкрив. Хазяї квартири не спілкувалися ні з ким в будинку більше 20 років. А тут залишили номер телефона, і в розмові телефоном почали запевняти, що квартира пуста, що стоїть закрита кілька років і з неї не може йти шум. Хазяйка каже, що може надати документи, що проживає в іншій країні. А от гуркіт, тупот та різні звуки з цієї порожньої квартири ми чуємо щоденно. Якщо ми надамо аудиозапис шумів зверху, чи ще раз звернемось до поліції, то усе це не буде мати такої юридичної сили, як документи про те що власники не проживають. Що робити, щоб підтвердити точний напрямок джерела шуму і куди звертатися з таким питанням?

Також, ця квартира зверху має перепланування. Над спальнею зверху знаходиться кухня сусідів. Шпалери по стику плит мають залишки підтопу, ніби зверху було розлито багато води. Сусіди зверху телефоном заперечують підтоп нашої стелі, ніби то в них усе сухо.

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    По-перше, слід поговорити з іншими сусідами та зібрати підписи, що підтверджують той факт, що галасливі мешканці під’їзду не дають спокійно вам жити. Також можна зробити аудіо запис або відеозапис, що підтверджує зайву шумність мешканців квартири.

    Після чого прийти на останню розмову з ними для вирішення проблеми в мирному руслі, пред’явити копію паперу з підписами мешканців під’їзду, а також зроблені раніше записи і сказати, що ви подасте на них до суду і напишете заяву в органи правопорядку.

    Одним з варіантів є виклик наряду поліції. Для цього необхідно зателефонувати до чергової частини і сказати про те, що сусіди шумлять. Що робити, співробітники поліції знають і самі. Але мешканці злощасної квартири можуть причаїтися і не відкрити двері, коли приїде наряд. Тоді, постоявши біля дверей близько півгодини, поліція віддалиться. Якщо ж двері відкриють, то поліцейські проведуть зрозумілу розмову.

    Іншим варіантом є накопичення доказової бази у вигляді аудіо або відеозаписів, збір підписів інших сусідів і похід до суду. Суд може протривати як завгодно довго, а результат може бути від адміністративного стягнення у вигляді штрафу до виселення з квартири.

    Третім варіантом є також збір підписів, запис галасливих витівок сусідів і виклик дільничного. Після його приходу передати йому всю накопичену доказову базу і сказати, які сусіди шумлять, що робити більше нічого, окрім як вирішувати ситуацію, що склалася тільки крайніми способами. Після цього займатися справами недобросовісних сусідів буде вже дільничний.

    Якщо сусіди шумлять вночі і на усні зауваження не реагують, то єдиним правильним варіантом є виклик наряду поліції. Адже за законом заборонено шум у багатоквартирних будинках після 23:00 за місцевим часом.

    Крім того, згідно зі статтею 24 закону України "Про Забезпеченні санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для таких приміщень і таких територій, як житлові будинки, прибудинкові території, установи освіти і культури, а також інші приміщення, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.

    Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9-ї години вечора.

    Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Але якщо ви домовитеся з вашими сусідами і вони погодяться, то ремонт у такі дні ви можете проводити.

    Які ж норми шуму передбачені санітарними нормами? Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить:

    - вдень : 50 децибел,

    - вночі : 40 децибел.

    - для готелю або гуртожитку 55 : максимальний рівень шуму вдень ??і 45 : вночі.

    Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел – це шум розмови, 65 – це шум гучної розмови.

    Можна також звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби. Саме вони уповноважені розглядати такі питання і складати акти.

    Для того ж, аби звернутися до суду, вам потрібно зібрати всі докази разом. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Також можна зробити екологічну експертизу. Однак вона платна і доречна тоді, коли шум постійний. Після того ви звернетеся в суд із позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Tanya Клиент 11 месяцев назад

    Дякую! Усе це мені відомо зі статей в інтернеті. Але сусіди зверху запевняють що шум не від них! Що в квартирі нікого немає і в нас невідомо відкуди з'являється шум. Вони прямо не кажуть, але переконують нас що то ми брешемо, чи ми божевільні. Як зробити аудіозапис так, щоб було зрозуміло, що шум саме з квартири зверху?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Вибачте, але це не юридична, а технічна проблема.

    Tanya Клиент 11 месяцев назад

    Дякую. Зрозуміло.

    Додам, що вони також відмовляються брати на себе відповідальність за підтоплення кімнати. Кажуть, що в них сухо і це до мене вода полилася від когось іншого, минуючи їхню оселю.

    Я так розумію, подібні питання вирішити законним шляхом неможливо зовсім.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Перш за все, треба було зафіксувати підтоплення шляхом складання акту за участю Вашого представника , сусідів та представника ОСББ чи ЖЕКу. Потім визначати вартість ремонту та звертатись до суду.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA