Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Земельне право, 23 січня 2024, питання №100649

Питання по приватизації землі під будинком

Вітаю. Є будинок. Два власника. Спільна часткова власність з різними частками 1/3 і 2/3. Зараз потрібно приватизувати землю під будинком. Вже зроблена техдокументація з кадастровим номером. В ЦНАПІ сказали , що буде приватизація як спільна. А потім потрібно йти до нотаріуса і ділити. Тобто укладати нотаріальну угоду розділу вже приватизованої землі. Чи дійсно це так? Яким законом передбачено приватизація землі відповідно часткам? Дякую.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Аліса!

    Приватизація земельної ділянки - це процес зміни виду власності землі з комунальної або державної в приватну, що передбачає комплекс юридично-значущих дій по клопотанню уповноважених суб'єктів з надання дозволу, затвердження технічної документації із землеустрою для завершального етапу по реєстрації на нового власника, який зможе володіти, користуватися й розпоряджатися землею відповідно до її виду використання та цільового призначення.

    Приватизувати землю для співвласників юридично не можливо, адже під час передачі з комунальної, державної власності в приватну може виступати лише один власник. Якщо приватизація відбувається спеціально для ділянки під будинком, то площа береться з фактичної, котрою давно користуються. Так само слід зазначити про поділ земельної ділянки, котрий неможливий без попередньої приватизації.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України