Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 02 февраля 2024, вопрос №101305

Сплата комунальних послуг

Прошу вас дати пояснення щодо ситуації, що склалася.
Я власник за договором купівлі продажу квартири. У квартирі сам не прописаний, але прописані моя дружина та літня дочка (19 років). З дружиною у процесі розлучення. Я не планую проживати спільно у цій квартирі до врегулювання питання щодо поділу майна.
Запитання 1: Хто має і в якому розмірі сплачувати всі комунальні послуги, а саме:
1. Послуги з охорони ЖК
2. Послуги з утримання багатоповерхових будинків
3. Світло
4. Вода
5. Опалення, яке розподіляється на весь під'їзд та оплата нараховується від метражу квартири. (окремих лічильників на квартиру немає). Це всі статті щодо оплати за квартиру.
Питання 2. Що може дати мій лист із повідомленням на підприємства, що забезпечують дані послуги в ЖК про те, що я не проживаю на даний момент у квартирі вже 2,5 роки (з офіційним підтвердженням моєї відсутності) і про те, що я не користуюся і навіть не маю можливості користуватися вказаними вище послугами?
Питання 3. Так як про її рішення розлучитися я дізнався 2 місяці тому чи має вона права і шанси на успіх пред'явити, що вона оплачувала 2 роки самостійно всі комунальні платежі і перевиставити їх на мою адресу? Доказових підтверджень про те, що я передавав їй суми на дитину і квартиру в мене немає. Гроші давав, але розписки не брав.
Питання 4. Чи може вона апелювати тим, що дитина проживає зараз з нею, навчається у ВНЗ і що вона її забезпечує і з цього не буде платити комунальні хоч я зі своєї картки перекладаю на карту дитини від себе щотижня гроші. Тобто сказати що я чи мої родичі не допомагають вона за ідеєю не може окрім як заявити, що цих грошей може не вистачати.

Як ці питання регулюється законом на сьогоднішній день і які дії з мого боку краще вжити? Порадьте, будь ласка. Величезне спасибі.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Петре!

    Обов'язок сплачувати комунальні платежі лежить на власнику помешкання, і не залежить не від яких сторонніх обставин.

    Хоча Ви можете звернутись до суду з позовом про стягнення частки сплаченних Вами коштів з осіб, які також проживають у Вашій оселі.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України