Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Університет, у якому я навчаюсь, відмовляється видати Довідку про успішність (академічна довідка), мотивуючи це тим що вони ніби видаються лише відрахованим студентам.
Проте ВУЗ закордоном вимагає "Transcript of Records" для того щоб зарахувати мені вже вивчені предмети.
Як я можу отримати цей документ без відрахування, оскільки закордоном я хочу навчатись заочно, а залишаюсь я в Україні?
У прикріпленому файлі приклад знайомого який отримав таку довідку у своєму виші, на якій потім зробив апостиль.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Антоне!
Згідно роз'яснень МОН у листі МОН № 1/211-24 від 05.01.24 року:
Міністерство освіти і науки України інформує про завершення доопрацювання програмного забезпечення Єдиної державної електронної бази з питань освіти, зокрема в частині автоматичного формування номерів академічних довідок при доданні здобувачу освіти статусу навчання «Відраховано із ЗО» (у картці фізичної особи автоматично формується тип документа «Академічна довідка» та генерується відповідний номер в ЄДЕБО).
Інформуємо, що заповнення поля «Академічна довідка» є обов'язковим при встановленні наступних статусів навчання: «Поновлено», «Поновлено (з іншого ЗО)», «Переведено (з іншого 30)». Водночас, обов'язкове використання номерів академічних довідок, згенерованих в ЄДЕБО, рекомендуємо запровадити з 15.01.2024. До 15.01.2024 заклад освіти матиме технічну можливість використання номерів академічних довідок, як згенерованих в ЄДЕБО, так і сформованих відповідно до внутрішньої інструкції з діловодства закладу освіти.
Більш детальну інформацію про роботу з академічними довідками в ЄДЕБО розміщено в розділі «Новини ЄДЕБО» від 10.10.2023 (щодо релізу 12.34.7).
Принагідно надаємо роз'яснення щодо необхідності видачі академічних довідок при відрахуванні здобувачів освіти.
Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 46 Закону України «Про вищу освіту», особа, відрахована із закладу вищої освіти до завершення навчання за освітньою програмою, отримує академічну довідку, що містить інформацію про результати навчання, назви дисциплін, отримані оцінки і здобуту кількість кредитів, передбачених у статті 44 Закону України «Про фахову передвищу освіту», особа, відрахована із закладу фахової передвищої освіти до завершення навчання, отримує академічну довідку, що містить інформацію про результати навчання, назви дисциплін (предметів), отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС.
Водночас Міністерством освіти і науки України здійснюється робота щодо дебюрократизації процесів документообігу в закладах освіти та відповідне вдосконалення нормативно-правової бази.
За посиланням знайдете підстави відповідно до яких видається довідка про академічну успішність
https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/91104/
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за пояснення, виходить "академічна довідка" це не те саме що й "довідка про успішність". Тоді чим керуються вузи коли видають "довідка про успішність"? У іміджевому центрі який займається апостилем сказали що це "відомість про успішність", і що у ній чітко прописано курс студента та студент сам обирає за який саме період чи які саме предмети хоче отримати у відомості, тобто процедура існує і студенти ці довідки отримують
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеАнтоне, це питання
Transcript of Records. - це витяг із заліково-екзаменаційних відомостей. За витягом необхідно звернутися в деканат свого факультету (у витяг вносяться всі заліки й іспити, які Ви здавали, починаючи з 1 курсу, витяг завіряється підписом декана факультету і печаткою факультету.
Академічна довідка – це документ, який містить відомості про результати навчання, назви навчальних дисциплін, складені заліки та іспити здобувачем вищої освіти, якого було відраховано із вузу до завершення навчання.
Тому виходить, що це дві різні речі. Проте, взагалі відбувається якась плутанина, оскільки в багатьох зразках довідок про академічну успішність я бачу "Академічна довідка (Transcript of Records)".
Отже, або Ваш ВНЗ не розуміє взагалі про що йде мова (і я так розумію, що саме це і відбувається), або вони просто не хочуть видавати Вам необхідний витяг.
Ви можете написати до ВНЗ письмовий запит щодо видачі саме того документу, який Вам потрібен. Або ж спробувати звернутись за роз'ясненнями до МОН, а вже отримавши останні - знову до Вашого ВНЗ.
Інший варіант - отримати відмову від ВНЗ у видачі відповідного витягу та оскарження дій останнього до МОН.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пане АНТОН!
Дійсно є в Україні така проблема. Але при академічній мобільності мали б видавати такі довідки. Проблема в тому, що доблесне Міністерство освіти і науки України в особі пана начальника департаменту (директорату) вищої освіти пана Шарова, який має до нормотворення таке ж відношення як морська свинка до моря - з 2018 року не зміг забезпечити видання та реєстрацію наказу МОН України, яким би регулювалося питання академічних відпусток, та видачі академічних довідок.
По ідеї, на кожного студента має оформлюватися індивідуальний навчальний план. Цей офіційний документ дає підстави для перезарахування дисциплін.
При цьому Порядок реалізації права на академічну мобільність, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 579 - прописаний досить недолуго і не дає відповідей на усі питання академічної мобільності не з закладами вищої освіти з якими у вітчизняного закладу вищої освіти є відповідний договір.
Але все ж, відповідно до абзацу 4 пункту 6 Порядку, Право на академічну мобільність також може бути реалізоване українськими учасниками освітнього процесу, а також працівниками закладу освіти (наукової установи) за власною ініціативою за умови позитивного рішення керівника закладу освіти (наукової установи), прийнятого на підставі подання та індивідуального запрошення від іноземного закладу освіти (наукової установи). Статус учасника академічної мобільності відповідно до цього Порядку така особа набуває з моменту прийняття рішення керівника закладу освіти (наукової установи). З цього моменту на таку особу поширюються всі права та обов’язки українського учасника, визначені цим Порядком, а на заклад освіти (наукову установу) постійного місця навчання (роботи) та заклад освіти (наукову установу), що надав запрошення, - всі права та обов’язки, визначені цим Порядком для закладів-партнерів, крім фінансування витрат українського учасника, що здійснюється відповідно до другого речення абзацу сьомого пункту 18 цього Порядку.
Тобто Вам треба від іноземного закладу освіти запрошення і на підставі подання декана - ректор має видати наказ про Вашу академічну мобільність. На цей період Вас мають в Україні відправити у академічну відпустку. При цьому дійсно має видаватися Академічна довідка, як це передбачено Постановою КМУ від 12.08.2015 р. № 579, але що Міністерству освіти і науки України та ЄДЕБО якась там Постанова КМУ. Технологічно таку підставу у програму не завели. А отже, можна не виконувати підзаконний акт Уряду. Адже це ж не прикордннний пропуск громадян.
Фактично Ви стали заручником технологічної недоробленості і невідповідності законодавству Єдиною державної електронної бази з питань освіти.
Абзаци 1 - 3 пункту 18 цього Порядку передбачають, що Визнання результатів освітньої академічної мобільності українських учасників здійснюється на основі кредитів ЄКТС.
Зміст освітніх компонентів та обсяг навчального навантаження, виконаного учасником академічної мобільності в закладі-партнері, підтверджуються академічною довідкою або іншим аналогічним документом, виданим таким закладом згідно з партнерським договором.
Порівняння змісту освітніх компонентів та обсягу навчального навантаження, виконаного відповідно до договору академічної мобільності, здійснюється шляхом зіставлення результатів навчання, яких досягнуто в закладі-партнері, та результатів навчання, запланованих освітньою (освітньо-професійною) програмою українського закладу-партнера постійного місця навчання.
ОТЖЕ, оскільки Ви реалізували право на навчання без отримання статусу учасника академічної мобільності від навчального закладу в Україні, питання зарахування дисциплін Вам треба дійсно вирішувати або індивідуально на підставі залікової книжки чи індивідуального навчального плану, який заклади вищої освіти України не видають усім здобувачам, системно і цинічно порушуючи вимоги Закону України "Про вищу освіту", або шляхом відрахування, отримання академічної довідки та подальшого поновлення на навчання в Україні в кращі часи. В будь-якому разі Ви наразі не в Україні і не навчаєтесь, тому сенс перебувати у підвішеному стані?!
Ще можу Вам порадити оформити "Transcript of records"
Часто у переліку конкурсних документів Ви можете побачити одним із пунктів – «Переклад витягу із залікової книжки». Для отримання відповідного документу, скористайтесь, будь ласка, порадою нижче:
Нажаль академічна мобільність як і визнання дипломів України у світі після приєднання до Болонського процесу - це все лише казочки і значною мірою "фейк", створений для піару чиновників і політиків. Насправді ж не імітаційна, а реальна інтеграція з ЄС на нульовому рівні. У всіх сферах. Якщо у Вас є відповідні зв"язки та комунікації і Ви потрібні в світі - Ваш диплом визнають, який би він не був. Якщо Ви не потрібні - знайдуть сотні приводів та відмазок чому Ваш диплом європейського зразка не відповідає їх стандартам, який уніфікованих ніде немає. У Німеччині свої правила, у Англії - інші, у Шотландії - треті, в США - четверті, а у Чехії і Франції - п"яті та шості. Кожна держава орієнтується саме на свої внутрішні правила і традиції, а не на міфологічну Болонську систему. Саме цей факт Ви і змогли перевірити на практиці. Немає ніякого глобального уніфікованого світу і немає ніякої академічної мобільності поза двосторонніми договірними відносинами окремих закладів вищої освіти.
З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина).
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДодатково до моєї відповіді "Transcript of records" - Це витяг із залікової книжки, а не академічна довідка! Ніяке відрахування не потрібне. У Вашого закладу вищої освіти в Україні має бути підрозділ, що відповідає за міжнародні зв"язки та який розуміє, що це таке "Transcript of records". Окремі пристойні заклади дійсно САМОСТІЙНО здійснюють вже переклад і на англійську, окрім викладення державною мовою. Мабуть у Вашому закладі не так все добре з міжнародним рівнем.
Спробуйте пояснити в деканаті, що Вам потрібен Витяг із залікової книжки, надайте зразок, якщо для них це китайська грамота. І що усі пристойні заклади вищої освіти України дають такі документи, бо це репутаційний та престижний фактор.
Якщо це особистісний фактор застарілої секретарші деканату, яка не хоче виконувати додаткову роботу, напишіть офіційну заяву на видачу такого Витягу із залікової книжки ("Transcript of records") і надішліть її на ім"я ректора, пояснивши ситуацію. Відповідно до Закону України "Про звернення громадян" Вам мають надати письмову відповідь на Ваше звернення. Також Ви маєте право звернутися до Міністерства у сфері підпорядкування якого перебуває Ваш заклад (МОН, МОЗ).
Якщо Ваш заклад перебуває у внутрішній опозиції прогресу та міжнародним взаєминам і академічній мобільності - то виникає логічне запитання, що дасть окрім диплому перебування в такому закладі?!
Дякую Ярослав!В тому то й справа, що у деканаті я був і саме цей витяг і просив, проте надали мені якийсь папер А4 з підписом без печатки, який ясна річ у Іміджевому центрі брати не захотіли, без номера документа та печатки університету.Ректор сказав відраховуватись і тоді він видасть мені академдовідку (хоча з самого початку я чітко пояснив що мені треба, навівши як приклад ту саму довідку знайомого).Чи допоможе якщо я найму нотаріуса та спробую вирішити питання через нього?
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеАбо у Вас непорозуміння на термінологічному рівні з керівництвом закладу вищої освіти, або вони дійсно застаріли настільки, що не знають як видавати подібні документи.
Спробуйте пояснити ще раз. Спробуйте письмово звернутися і пояснити, що Вам потрібен саме Витяг із залікової книжки "Transcript of records" належним чином засвідчений закладом освіти.
Додатково слід вказати, що подібна позиція - є значним репутаційним чинником для закладу як в Україні, так і за її межами.
Можливо причина те, що у окремих ректорів зараз "ухилянтофобія", тобто у будь-яких зверненнях студентів бачать спробу ухилитись від мобілізації. Тому й тримтять за кожний папірець.