Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 февраля 2024, вопрос №101773 550₴

Відмова у відстрочці згідно абзацу 11 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізацію"

Доброго вечора. Сьогодні отримав відмову в ТЦК у відстрочці згідно абзацу 11 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізацію". Маю матір ІІ групи інвалідності (довічно), з батьком вони давно розлучені, інших дітей у неї немає. Було надано всі необхідні документи: заяву про надання відстрочки, нотаріальні копії паспорта, пенсійного посвідчення, довідки МСЕК матері, свідоцтво про розірвання шлюбу, моє свідоцтво про народження та витяг з РАЦСу щодо актового запису про народження, нотаріальну заяву матері, що вона не має інших дітей. Відмову в ТЦК аргументували тим, що недавно вони отримали інструкції від Генштабу про те, що зараз все одно потрібен ще акт встановлення здійснення догляду, хоча я подавав на по 10 абзацу, а по 11, де вказано просто про утримання одного з батьків з інвалідністю, а не догляд. І дали сфотографувати якийсь алгоритм дій (прикріпляю фото), надісланий їм Генштабом, але дати там не зовсім свіжі, як вони казали. Це дійсно зараз вже існує така норма і по 11 абзацу без догляду отримати відстрочку неможливо чи це правила одного з ТЦК?

Ответы юристов (13)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, цей акт можна отримати звернувшись у виконком міської ради за місцем реєстрації матері. Його отримати не також і важко. Треба звертатися з заявою про видачу акту про встановлення факту здійснення постійного догляду. Заява пишеться у довільній формі.

    Спробуйте отримати акт і повторно подайте заяву про надання вам відстрочки.

    У будь якому випадку, відмова була не законна. Абзац 11 зазначає, що відстрочка надається з підстави інвалідності а не догляду.

    Тому у разі вручення бойової повістки на відправку, відмовляйтеся її підписувати, у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину відмови у вашому випадку це наявність підстав для відстрочки.

    Вам легше буде відстояти своє право на відстрочку у суді ніж у кабінеті ТЦК.

    • Сергій Клиент 9 месяцев назад

      На жаль, отримати акт здійснення догляду буде фактично нереально, оскільки мати ще працює на 0.5 ставки і не має особливих передумов для необхідності догляду.

      • Корнійчук Євген Іванович

        Це не довідка лкк яка отримується у лікарні. Це акт отримується у виконкомі міської ради, це просто фіксація факту, що ви проживаєте разом, і ви надаєте їй допомогу. Тобто фактично проживаєте за разом з матір'ю.

        • Сергій Клиент 9 месяцев назад

          Тоді спочатку я маю прописатись в неї в квартирі, що не є проблемою, але для цього мені потрібно знятись з військового обліку за моїм теперішнім місцем проживання. Чи можливо це зробити без проходження ВЛК?

          • Корнійчук Євген Іванович
            20%

            не треба вам прописуватись. Вам треба щоб мати подала заяву до виконкому міської ради за місцем реєстрації про видачу акту про встановлення факту здійснення постійного догляду вас за нею.

    Сергій Клиент 9 месяцев назад

    Забув додати, що у нас з матір'ю прописки у різних містах, якщо це важливо. Але на це у ТЦК навіть не дивились, а одразу сказали про необхідність акту здійснення догляду.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Мова і не повинна про це йти, бо йдеться про інвалідність, а не про постійний догляд.

    • Токмач Галина Миколаївна

      Сергію!

      Спільне місце проживання вимагається лише для перетину кордону, однак абз.11 ч.1 ст.23 Закону такої вимоги не містить. Повторюся: відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

      ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

      2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

      особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), АБО здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

      Всього найкращого!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Сергію!

    .Перш за все Ваша підстава для відстрочки цілком логічно обрана за абзацем 11 частини першої статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    Зокрема в згаданому абзаці зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;

    {Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Тобто з огляду на зміст і логіку наведеної норми закону Ви, окрім наявності матері інваліда, повинні довести, що в неї немає інших осіб, які могли б її утримувати.

    Вами це було зроблено і підтверджено документально в повному обсязі.

    Вимога ТЦК щодо надання акту встановлення факту здійснення догляду є надуманою, а відтак абсолютно неправомірною. Оскільки згаданий акт взагалі не передбачає використання його в такий спосіб, а призначений в деяких випадках для надання його при виїзді за кордон (дивись Постанову Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України).

    Крім того, такий акт потрібен для підтвердження постійного догляду за особою, яка того потнребує. У Вашому ж випадку підстава для відстрочки передбачає інвалідність, а не догляд.

    Насамкінець хочу підкреслити, що МОУ не має повноважень регулювати питання відстрочки, визначені в законах України та постановах КМУ.

    Тож в даній ситуації у Вас залишається один шлях - звернутись до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення ТЦК про відмову у наданні відстрочки.

    Як на мене, скаржитись по звичайні драбині - обласний ТЦК, МОУ - це буде просто втрата часу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Вітаю Вас!

    Відмова неправомірна. Акт здійснення догляду потрібен згідно абз.10 статті 23.

    Згідно абзацу 11 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

    Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.

    • Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. (стаття 75 Сімейного кодексу України)
    • Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей , які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. (стаття 198 Сімейного кодексу України)
    • Повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. (стаття 202 Сімейного кодексу України)

    Непрацездатні громадяни - пенсіонери або особи з інвалідністю, або особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.

    Вам необхідно підготувати та надати ТЦК такий пакет документів:

    • заява про відстрочку;
    • Ваше свідоцтво про народження
    • паспорт мами
    • свідоцтво про розірвання шлюбу батьків
    • документ про інвалідність мами
    • нотаріальна заява про відсутність інших дітей
    • пенсійне дідуся та бабусі

    В ТЦК можуть вимагати надати довідку РАЦС про відсутність у Вашої мами інших осіб які за законом зобов'язані її утримувати (інші діти).

    Згідно Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян Витягу про відсутність працездатних дітей просто не існує.

    Як варіант Ви можете прийти в РАЦС і вимагати письмову відповідь про те, що вони таких довідок не дають саме для Вас. А потім принесіть цю відповідь у ТЦК. Якщо співробітники РАЦСу не будуть горіти бажанням давати Вам цю письмову відповідь - потрібно відправити їм запит поштою рекомендованим листом. За Законом України "Про звернення громадян" РАЦС зобов'язаний Вам відповісти.

    Якщо ж після надання такої відповіді РАЦСу працівники ТЦК все одно будуть наполягати, що мають сумнів, чи немає у Вас інших родичів, то Ви повідомляєте, що обов'язок доводити їхню наявність покладено на них як на орган державної влади. І Ви не зобов'язані доводити їх відсутність. Також при спробі вручення повістки на відправлення - потрібно відмовлятися від її підпису та вимагати скласти акт відмови від підпису, де зазначите, що маєте право на відстрочку. Якщо працівники ТЦК вчиняють неправомірні дії - відстоювати власні інтереси доведеться в судовому порядку.

    Чернівецький окружний адміністративний суд у рішенні у справі № 600/5410/23-а від 11.09.2023р., з яким Ви можете ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/113367266, суд критично поставився до позиції ТЦК та СП, щодо того, що з наданого ним переліку документів точно сказати, чи є інші родичі, неможливо. І зобов'язав ТЦК і СП прийняти рішення про надання відстрочки від мобілізації військовозобов'язаному.

    Подавати заяву про відстрочку до ТЦК слід в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.

    Якщо Вам відмовляють у оформленні відстрочки та вручають повістку на відправку - вимагайте складення Акту відмови від повістки, адже у Вас є законне право на відстрочку.

    З повагою, Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів та вдалого дня!

    Токмач Галина Миколаївна
    20%

    Добрий день, Сергій!

    Це дійсно зараз вже існує така норма і по 11 абзацу без догляду отримати відстрочку неможливо чи це правила одного з ТЦК? - відмова ТЦК незаконна. Оскільки всі документи, необхідні для офомлення відстрочки, Ви надали. Так, відповідно до абз.11 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    "які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати."

    Як бачите, абз.11 ч.1 ст.23 Закону не вимагається здійснення догляду (це стосується абз.10).

    Для оформлення відстрочки Вам потрібно було надати в ТЦК документи, що підтверджують ІІ групу інвалідності матері; родинні зв'язки з нею та відсутність у неї інших пацездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону її утримувати. Всі ці документи Ви надали, тому ТЦК був зобов'язаний оформити Вам відстрочку (внести відповідну відмітку до вашого військового квитка/тимчасового посвідчення військовозобов'язаного або видати окрему довідку про це).

    Так, відповідно до п.11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

    При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

    ВИ ПОВИННІ РОЗУМІТИ, ЩО ТЦК НЕ НАДАЄ ВАМ ВІДСТРОЧКУ (ВОНА Є У ВАС ЗГІДНО АБЗ.11), А ЛИШЕ ОФОРМЛЛЮЄ ЇЇ.

    ТОМУ МОЖЕТЕ АБО ВЗАГАЛІ НІЧОГО НЕ РОБИТИ (ВИ ВЖЕ І ТАК ПОДАЛИ ВСІ ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ВАШЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ) АБО ПОДАТИ ПОВТОРНУ ЗАЯВУ/СКАРГУ З ВИМОГОЮ ОФОРМИТИ ВАМ ВІДСТРОЧКУ.

    Надсилаєте на юридичну (поштою цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вручення) та електронну адреси ТЦК (https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html).

    Якщо знову буде відмова, то подаємо скаргу в Міністертство оборони або звертаємося до адміністративного суду з заявою про оскарження бездіяльності ТЦК та вимогою оформити Вам відстрочку.

    Якщо вирішите піти на поступки ТЦК, то спочатку Вам доведеться звертатися до сімейного лікаря та отримувати висновок ЛКК про те, що ваша мама потребує постійного догляду, а потім звертатися в УСЗН та отримувати акт встановлення факту здійснення догляду за мамою (тобто, робити ті дії, що передбачені для отримання відстрочки за абз.10, а не 11).

    У разі, якщо Вам захочуть вручити бойову повістку, то раджу такий алгоритм дій:

    1. берете повістку. На відривному корінці, який Ви повинні підписати і віддати (це як доказ вручення повістки) пишете: "я, ПІБ, не підлягаю мобілізації так як ... (коротко пару слів про ваші підстави). Вважаю вручення повістки на відправку незаконним". потім підпис, дата, ПІБ. Місця там небагато, тому прийдеться писати поверх друкованого тексту. Потім фотографуєте відривний корінець і віддаєте його представникам ТЦК.

    2. дзвоните на гарячу лінію Міністерства оборони України. Пояснюєте всю ситуацію. Додзвонитися важко, але можна. Тел. 0-800-50-04-42 додаткові телефони за посиланням на сайті Міністерства оборони: https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht... Ваш дзвінок зареєструють, назвуть номер звернення. Запишіть його. Через деякий час (узгоджений при реєстрації скарги) передзвоніть, назвіть номер свого звернення і дізнаєтесь про результати розгляду скарги. Також можна подати письмову скаргу на e-mail Міноборони zvernmou@post.mil.gov.ua - в такому разі до скарги додаєте фото ваших документів на підтвердження відстрочки і фото повістки.

    3. пишете письмову скаргу на протиправні дії посадових осіб районного ТЦК і направляєте її в вищестоящий ТЦК (наприклад, обласний).

    Затримувати вас ніхто не має права. Відбирати телефон - також. Навіть вручення повістки на відправку означає, що Ви добровільно повинні виконати вимоги повістки. Добровільно, але ніяк не примусово. Тому в разі затримання - дзвоніть в поліцію, повідомляйте про вчинення кримінального правопорушення (незаконне позбавлення волі та перевищення службових повноважень).

    Всього найкращого!

    Токмач Галина Миколаївна

    Сергію!

    Додатково зазначу, що Ви також можете виїжджати за кордон разом із мамою як її супроводжуюча особа.

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), АБО здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    ОТЖЕ, для виїзду за кордон будуть потрібні:

    1) закордонні паспорти (ваш та вашої мами);

    2) ваше свідоцтво про народження;

    3) документи, що підтверджують спільне задеклароване/зареєстроване місце проживання (наприклад, витяги з реєстру територіальної громади https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-ter... ), тобто Вам потрібно прописатися у мами чи прописати її у себе

    АБО

    отримувати Акт встановлення факту здійснення догляду за мамою.

    ХХХ

    Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться. Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

    • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
    • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
    • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
    • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
    • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
    • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
    • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

    Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

    Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

    "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

    Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

    ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

    1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

    дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

    тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

    Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

    2. Рішення набирає чинності невідкладно.

    3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

    4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

    Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

    5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

    ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

    Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

    Всього найкращого!

    Турчин Ярослав Олександрович
    20%

    ВІТАЮ ВАС пане СЕРГІЙ! ТЦК та Генеральний штаб діють в порушення Конституції і закону, узурпувавши в цій частині владу в країні, видаючи незаконні інструкції, які спотворюють і підміняють закон та обмежуючи права громадян України в інтересах невстановлених осіб, але точно не маючи мандату вирішувати інтерес держави та народу України.

    Але ж які методи захисту зараз є?! Так, ви можете звернутися до суду і навіть якийсь суддя може наважитись прийняти Вашу сторону, а далі?! Через пів року, не менше. Поки перша інстанція, поки апеляція...

    Хто змусить ТЦК та "всевладний" Генштаб виконати рішення суду?! Поліція, виконавча служба?! - Не смішіть мене.

    Люди у формі сп"яніли від влади та можливостей безкарно вбивати. І дуже складно пояснити різницю між ворогом та своїми цивільними, коли спобобалося вбивати та порушувати закон. Особливо тим, хто не сам воює, а відправляє на смерть інших, знаходячись за 300-500 км від лінії зіткнення. Мабуть Ви вже чули з Засобів масової інформації (ЗМІ) переможну реляцію тилового полковника черкаської ТрО Стуженка щодо того, що "треба вже цим цивільним коліна прострілювати за невиконання наказів військових". Дана людина сидить в тилу, за інформацією з самих Черкас продає місця у своїй бригаді тер.оборони для тих, кому не дуже хочеться служити на нулі і при цьому закликає стріляти у цивільних, бо у них там якесь своє уявлення законності та того, хто є владою у воюючій країні. При цьому фактично повністю імпотентна та зруйнована структура військової прокуратури, а військових судів немає вже більше 20 років. В принципі в державі взагалі не існує поняття прокуратури як спеціального органу. Є якісь дівчата та хлопчики у піджаках, які не мають права носити форму, не уявляють що таке правоохоронна система. Так в США це діє. Але Україна не США і ще довго не буде навіть точково походити на США. Тому оцивільнення прокуратури - фактично знищило цей орган, а прилаштовані про всяк випадок в прокурорські крісла діточки фермерів та місцевих удільних князьків - не здатні ефективно працювати та підтримувати законність в державі та на місцях.

    Основний розрахунок даних осіб в ТЦК та СП - на прийняття законопроекту № 10449 від 30.01.2024, який покликаний легалізувати їх беззаконня. Так, вони 100 % переконані, що законопроект буде прийнятий саме в такій редакції, яку вони розписали Вам у Інструкції Генштабу. Прийняття закону на їх думку легалізує будь-які їх дії до цього. Бо ж рівень правової свідомості суддів за кілька реформ також значно знизився, а більшість досвідчених суддів пішли у відставку, не бажаючи приймати участь у "експерименті" над країною.

    Тобто у сухому залишку - фактично уже зараз Міністерство оборони, Генеральний штаб та структури ЗСУ - ТЦК та СП, Державна прикордонна служба - не виконують діючий закон, а виконують законопроект, який ще не прийнятий, але вони переконані, що "раби системи" у Верховній Раді, в тому числі голосами державних зрадників України типу нардепів обраних від забороненої судом партії ОПЗЖ - ухвалять усі забаганки ТЦК та СП. А інших з усіляких там груп так званих "За Майбах"- докуплять по 1 мільйону доларів за голос. Бо у всіх цих "представників" в майбутній Україні немає ніякого майбутнього і вони фактично перетворили парламент у біржу, де продаються голоси за будь які законопроекти, лише б заплатили. Щоб нацарювати три копійки і втекти. Саме такі цифри озвучують жуналісти - розслідувачі із прозахідних громадських інституцій, що користуються довірою на Заході.

    Тож навіть отримавши через пів року рішення суду, Ви можете опинитись в ситуації, коли ТЦК Вам з посмішкою заяве, а вже немає такого закону, є новий, за яким Ви маєте діяти саме так, як ми Вам пророкували у своїй відповіді в січні / лютому 2024 року, ще коли це не було законом.

    Отже, на практиці у Вас не багато варіантів.

    Або вже готуватися до правил та виконання забаганок, передбачених НЕ ПРИЙНЯТИМ ЗАКОНОМ, який в ТЦК та СП переконані, що приймуть, бо я так розумію в нас уже немає Парламенту, а є "група осіб, імітуюча Парламент", які підконтрольні Генштабу, або вважати себе таким, що має право на відстрочку по закону, а не по рішенню Генштабу, ігнорувати повістки та у разі відкриття кримінальної справи - доводити вже у рамках цього кримінального провадження свою невинуватість. У разі прийняття закону - усім, кому раніше надавали відстрочки - доведеться (змусять) оформлювати відстрочки по-новому. Пом"яніть мої пророчі слова. Змусять повторно проходити процедури перепосвідчення УСІХ, кому не пощастило опинитися в заручниках всередині країни.

    Звісно Ви можете витратити час та гроші і подати до суду. Якийсь адвокат або юрист Вам буде вдячний за отриманий гонорар. Але у Вас буде шанс виграти суд і спробувати реалізувати судове рішення лише у випадку, якщо у народних депутатів України (наших обранців) вистачить сміливості представляти інтереси народу України, а не внутрішньопартійні та фінансові інтереси кукловодів, за наказом яких формально незалежні, але фактично перебуваючі у "заручниках" депутати - натискають кнопочки, що визнається поки що належною законодавчою процедурою та процесом ухвалення законів. Бо ж знаєте, за повідомленням усіх ЗМІ Київ бомбить ворог, в країні тривога, представник ЄС сидить у підвалі, а в цей час "безстрашна Верховна Рада" під виключену відеотрансляцію невідомо де і як ухвалює законопроект про мобілізацію у першому читанні. Дивно, правда?! - Але є як є. Ніхто в середині країни не задасть питання, бо одразу відчує усю свободу та демократію на собі, опинившись у якому-небудь підвалі слідчого ізолятору.

    Тож на Вашому місці я б таки спробував отримати АКТ догляду. Поки у органів місцевого самоврядування ще немає команди не видвати їх (може вже й є), або поки не ухвалили Закон про "м"ясну мобілізацію" і до прописання Кабінетом Міністрів України процедури отримання АКТУ - зависне процес видачі актів, під час чого Вас та інших військовозобов"язаних спробують будь-якою ціною мобілізувати.

    Вибачте за зайву емоційність! Кажу як воно є насправді. Вже вкотре нагадую клієнтам, що іграшки з владою завершились. Треба було про відстрочки думати у 2022 та 2023 роках, а не у 2024 році. В 2024 році нікого ніякі відстрочки не будуть турбувати. Усі чоловіки, які знаходяться всередині України та не служать політичному режиму, не є кумами президента чи його приятелями по "Кварталу", "Лізі сміху", не обслуговують олігархів та їх корпорації та ін. - мають служити в армії. Законодавча база під це вже готується, але фактично вже прийнята на виконання ще у грудні 2023 року органами військового та прикордонного управління. Як вказав не дуже здоровий на голову (як на мою думку) нардеп України пан Ігор Кривошеєв (черговий функціонер президентського проекту "ЛІГА СМІХУ" у парламенті) - "чоловіки мають ділитися на тих, хто служе в ЗСУ та тих, хто перепливає Тису, якщо не хоче служити". Тож повірте, законодавчо буде зроблено саме так. Ніяких поблажок і відстрочок фактично не буде.

    Маємо те, шо маємо, як казав перший Президент України пан Кравчук.

    З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (на щастя м. Гамбург, Німеччина, а не м. Харків, Україна)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024