Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 12 февраля 2024, вопрос №102075

Кадастровый номер земельного участка

Добрый день. Подскажите, можно ли купить частный дом без кадастрового номера земельного участка? Если можно, то какие документы должны быть на землю?
И ещё вопрос: если купить дом- а земля окажется не принадлежит этому дому( а дом уже купили) такое может быть?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Вікторе!

    Без кадастрового номеру на землю нотаріус не оформити ані купівлю-продаж нерухомості, ані дарчую на неї. Про це говорить стаття 377 ЦКУ:

    Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, що розміщені на ній.

    "Істотною умовою договору, який передбачає перехід права власності на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, який розміщений на земельній ділянці і перебуває у власності відчужувача, є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку (частку у праві спільної власності на неї) від відчужувача (попереднього власника) відповідного об’єкта до набувача такого об’єкта".

    Відповідно до статті 120 Земельного кодексу України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення

    Отже, перед укладанням договору купівлі-продажу будинку необхідно пересвідчитись, що на земельну ділянку, яка стане об’єктом купівлі-продажу, існують правовстановлюючі документи. Це можуть бути:

    державний акт на право власності на земельну ділянку;

    свідоцтво про право власності;

    свідоцтво про право на спадщину;

    судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття/зміни права власності на земельну ділянку;

    витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

    договір купівлі-продажу;

    договір дарування;

    інші цивільно-правові угоди щодо відчуження земельної ділянки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Виктор Клиент 2 месяца назад

    Дякую за відповідь

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Прошу, Вікторе! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України