Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 13 февраля 2024, вопрос №102149 250₴

Як перетнути кордон з підлітком, є статус укр, але немає карти побуту та програми мобиватель

Дитина перебувала в Польщі рік, повернулась назад по свідоцтву про народження. В Україні подали на закордонний паспорт та виробили ідентифікаційний код. Чи може дитина перетнути кордон по безвізу по такому паспорту назад до Польщі?

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня!

    Якщо сину немає 18 років він має право на перетин кордону без обмежень. Тобто українські прикордонники не мають право забороняти виїзд неповнолітньому.

    Громадяни України, які є власниками статусу UKR у Польщі, мають право покинути територію країни без втрати статусу тимчасового захисту не більше, ніж на 30 діб.

    Установи, які відповідають за реєстрацію PESEL UKR, надали українцям рекомендації, як не втратити статус та відповідні пільги https://uapl.info/vazhlyvi-aspekty-statusu-ukr-v-p...:

    ● під час кожного перетину кордону Польщі необхідно проконтролювати, щоб Польська прикордонна служба залишила в проїзних документах відповідне підтвердження про в’їзд чи виїзд;

    ● після повернення назад до Польщі слід відразу перевірити, чи зазначений у державних реєстрах правильний статус;

    ● якщо існують сумніви щодо збереження статусу, необхідно напряму звернутися до управління гміни та пред’явити документи, які зможуть підтвердити перетин кордону.

    Зазначається, що також польські прикордонники рекомендують кожного разу при перетині кордону надавати електронний документ diia.pl.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня!

    Незалежно від того, з якими документами Ваша дитина виїхала з Польщі до України, і з якими вона повертається в Польщу, в міграційній базі даних останньої зберігається уся інформація про перебування дитини в Польщі та всі її пересування між двома країнами.

    Тому польські прикордонники, ввівши в таку базу відомості про дані Вашої дитини будуть бачити його повну міграційну історію, як також дати його в'їзду та виїзду з Польщі. Такі відмітки в базі є рівнозначними до відміток у закордоному паспорті. Так що я не бачу у Вас причин для серьйозних хвилювань з цього приводу.

    Звичайно, Вас і дитину пропустять через кордон без будь яких проблем. По в'їзду в Польщу треба буде звернутись до міграційних органів країни та оформити всі необхідні документи на дитину з урахуванням її паспорту, які дозволять їй законно проживати в країні і законно виїжджати з неї.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вятровська І. Клиент 9 месяцев назад

      також була впевнена в цьому, але при перетині польського кордону нас попередили що безвізу вже не буде. Це мене і збиває, тому що статус укр ми не втратили, але і повертатись хочемо за два тижні після в'їзду

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Може безвіз вже для Вас і не працює, але статус тимчасового захисту для українських біженців все ще діє по всьому ЄС і продовжений ще на рік. Цього достатньо для законного перебування в Польщі.

        • Вятровська І. Клиент 9 месяцев назад

          дякую велике


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України