Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 13 февраля 2024, вопрос №102150

Спір з другом, на вільний час

Ми в інтернеті зробили спір з другом на 100 грн.
Він согласився на цей спір та согласився віддати суму при програші.
В ітозі, він програв спор та винен мені обіцяну суму, але після програшу спору з його сторони, він сказав, що ми "не зробили рукопожаття". Перед тим, як він согласився на цей спір, він не сказав, що треба зробити рукопожаття.
В перший раз мені відповів юрист, який написав, що це був усний правочин, і якщо друг програв цей спір, то він повинен виплатити цей спір (виконати усну домовленість). Розповіши відповідь юриста, друг сказав: що якщо є усна домовленість, то її можна обірвати, і наговорює на те, що той юрист задовольняє мої інтереси як клієнта.
Дайте відповідь та зробіть свою незалежну від сторони точку зору, щоб ми змогли зробити висновки.
Дякую!

Ответы юристов (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 месяца назад

    Юрист, г. Львов, 8 лет опыта

    Доброго вечора. Цивільним кодексом України не передбачено договору спору (парі). Тому до таких відносин застосовуються загальні положення цивільного кодексу про зобов'язання та договір.

    Не обов'язково робити рукостискання при домовленості про спір (парі). Той договір Ви уклали усно з Вашим другом.

    У Вас можуть бути на руках скріншоти з перепискою-письмовими доказами Вашого виграшу в спорі. Тому Ви можете успішно звертатись до судово-правоохоронних органів для сплати тим Вашим другом суми боргу та процесуальних витрат.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України