Задайте вопрос юристу

529 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 09 июня 2019, вопрос №1023

Могу ли я начать процедуру банкротства

Здравствуйте! Если у меня 2 дома находятся в залоге у частного лица (или уже отданы ему за долги) и еще долги банкам на общую сумму более 300 тыс. грн. могу ли я начать процедуру банкротства?

Ответы юристов (1)

  Йосипов Андрій Анатолійович
  Йосипов Андрій Анатолійович 2 года назад

  Адвокат, г. Киев, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Маріанна, відповідь залежить від того чи Ви представляєте юридичну особу, фізичну особу-підприємця, чи Ви питання задаєте як фізична особа (без статусу юридичної особи)

  Перше, якщо Ви є фізичною особою підприємцем, чи представником (власником, тощо) юридичної особи, то подати заяву про визнання підприємства банкрутом можете, проте на це має бути достатньо підстав передбачених ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом».

  Стаття 11. Заява про порушення справи про банкрутство

  докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова державного виконавця або приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора

  лише виходячи з цієї норми має бути беззаперечно два фактори:

  • Безспірність вимог (здебільшого підтверджується самим рішенням суду)
  • Розмір вимог = 300 мінімальних заробітних плат. (4 173 мін.з.п * 300 = 1 251 900 грн.)

  5. Боржник зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин:

  задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності);

  під час ліквідації боржника не у зв’язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі;

  в інших випадках, передбачених цим Законом.

  Друге, якщо Ви є боржником – фізичною особою, то процедура банкрутства фізичної особи буде діяти лише із набуттям чинності Кодексу України з процедур банкрутства 20.10.2019. Відтак, до цього часу, можете розпочати процес підготовки до банкрутства.

  В разі виникнення необхідності, звертайтеся. В м. Харків зможемо забезпечити належний супровід.

  +1 / 0

Похожие вопросы