Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день, підскажіть будь ласка, постановою суду зобов'язано Пенсійний фонд здійснити перерахунок та виплату людині, яка є пенсіонером та має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, на підставі норми ч.2 ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Пенсійний фонд перестав виконувати рішення суду у звязку із змінами редакццій ч.2 ст.56 цього Закону. Не погоджуючись з цим, ця людина подала до суду позов про перерахунок та виплату їй пенсії відповідно до частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Рішенням суду даний позов судом задоволено. Проте, це судове рішення Пенсійним фондом не виконується, мотивують це тим, що у зв`язку з різною редакцією ч.2 ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на момент винесення рішення від 04.02.2019 та на момент призначення пенсії цій людині, пенсійному фонду не зрозуміло, яку редакцію закону слід застосовувати. В подальшому вони письмово повідомили, що вказане рішення суду виконується в повному обсязі, хоча воно по факту не виконується. Як діяти в такій ситуації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олексію!
Для оскарження таких протиправних дій пенсійного органу необхідно знову звертатись до суду із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб’єктом владних повноважень – відповідачем на виконання рішення суду.
Для цього необхідно виконати ряд передумов:
Даний алгоритм прямо передбачений статтею 383 Кодексу адміністративного судочинства України і має бути дотриманий для успішного вирішення справи. Адже відповідно до цієї статті особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень – відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Житомир, 9 лет опыта
Дякую, всі ці документи є в наявності і ця процедура дотримана і пройдена, на виконання цього рішення суду, яке не виконується, виконавче провадження закінчено