Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня шановні юристи. Пишу цей текст за допомогою перекладача. Я громадянин румунії, був зупинений співробітниками поліції в Одесі о 22:30-23:00. Співробітники не представилися, не назвали причини зупинки. Попросили документи, я їх передав, попросили відкрити багажник, я його відкрив, попросили залізти в кишені, як мені потім пояснили, я відмовив і після цього вони сказали, що я п'яний. Я неодноразово говорив, що я погано їх розумію, бо знаю румунську та трохи російську мову. Просив перекладача, мені сказали, що я сам повинен його знайти. У результаті я не продув прилад Драгер. і це розцінили як відмову. хоча я не розумів, що від мене хочуть, і розумів, що до мене ставляться упереджено. Я постійно казав, що хочу проїхати здати аналізи до медичного закладу. Вони ігнорували і писали протокол. За підсумками вони поїхали, не залишивши мені протоколу не тимчасових прав. Це все бачили мої знайомі, так само я маю деякі відеозаписи на телефон. Як я розумію, у співробітників поліції були включені камери, де все це видно. Мені довелося знайти водія у комендантську годину, щоб мене відвезли до медичного закладу для здачі аналізів. Мені вдалося приїхати, я продув, показало 00:00 проміль, так само здав сечу. Це все я зробив через 2-3 години після оформлення, приблизно о першій годині ночі. Вранці мені дали аналізи сечі, де також нічого не було виявлено. і ще я попросив акт огляду. Підкажіть, як мені діяти.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Борисе!
Якщо все відбувалось точно так, як Ви описуєте в питанні, не думаю, що Вам є про що турбуватись.
Натомість бачу низку грубих порушень по відношенню до Вас з боку патрульної поліції. Через що рекомендую Вам подати відповідну заяву до департаменту поліції міста Одеси.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У Вас є всі шанси не бути притягнутим до адміністративної відповідальності.
По-перше, відмова від огляду на алкогольне сп'яніння за допомогою Драгера ще не дає підстав складати протокол про адміністративне правопорушення. Водій має право не погодитись з результатами огляду на Драгері, або відмовитися від проходження огляду на місці зупинки. Тоді співробітники поліції оформляють направлення до найближчого мед. закладу, де огляд проводить лікар.
Якщо водій відмовляється від огляду на алкогольне сп'яніння і у медичній установі, то тоді на нього складають протокол за статтею 130 КУпАП.
Якщо співробітники поліції неправильно зафіксували Вашу відмову від огляду, це дає підстави для скасування протоколу за 130 статтею.
По-друге, згідно Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Тому, якщо Вам не надали копію протоколу - працівники поліції порушили процедуру притягнення до відповідальності.
Відсутність даних про вручення водію копії протоколу про правопорушення за ст. 130 КУпАП унеможливлює притягнення водія до відповідальності, оскільки у суду немає процесуально-правових підстав для відхилення доводів про недоведеність вини.
Суд не має процесуального права проводити судовий процес без даних про вручення водію копії протоколу про правопорушення. Суд розцінює це як істотне порушення водія права на захист, оскільки йому фактично не пред`явлено адміністративне звинувачення, йому не вручено акт звинувачення, що передбачено ст. 254 КУпАП. Таке порушення є процесуальною перешкодою для притягнення його до відповідальності. Суд не має повноважень на вручення такої копії протоколу, оскільки не є стороною обвинувачення. Це може бути виконано лише працівником поліції (06.04.23 р. Івано-Франківський апеляційний суд у справі № 345/792/23).
Тому, зі сторони працівників поліції вбачається явне перевищення службових повноважень - якщо Ви заручитесь підтримкою адвоката є всі шанси виграти справу, покласти судові витрати на поліцію та подати клопотання про притягнення працівників поліції до відповідальності.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго дня!
Для проведення повної і об"єктивної консультації, треба ознайомитися з документами.
Всього доброго!