Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 22 февраля 2024, вопрос №102614

Чи може чоловік відсудити у мене вартість за мої особисті речі ( коштовності, одяг, косметика і т.п)

Скажіть чи може чоловік отримати компенсацію за мої особисті речі, але які куплялись ним?
Також чи відноситься велосипед до особистих речей?
А так якщо він мені подарував ноутбук на день народження і телефон на 8 березня, чи може чоловік отримати якусь компенсацію за мої подарунки? Чи є вони спільною власністю?

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Почнемо з того, що дарунок є Вашою особистою приватною власністю і режим спільної сумісної власності подружжя на нього не розповсюджується.

    Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

    Компенсації вони не підлягають.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 месяца назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Вітаю!

    Все майно придбане під час ШЛЮБУ Є спільною власністю подружжя та ПІДЛЯГАЄТЕ ПОДІЛУ в рівних долях в разі розлучення (в не залежності від того хто працював, ахто займався домашнім господарством).

    ВАМ НЕМАЄ ЧОГО ТУРБУВАТИСЯ.

    ВІН ЧИНИТЬ НА ВАС ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТИСК.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Катерина!

    Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України, не підлягає поділу майно, що є особистою приватною власністю дружини чи чоловіка.

    До такого майна належить:

    • майно набуте дружиною чи чоловіком до шлюбу;

    • майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    • майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали чоловіку чи дружині особисто;

    • житло, набуте чоловіком чи дружиною за час шлюбу внаслідок його приватизації в порядку передбаченому законом;

    • земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України;

    • речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;

    • премії та нагороди, одержані за особисті заслуги;

    • кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала дружині чи чоловіку, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди;

    • страхові суми, одержані за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю дружини чи чоловіка.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України