Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго вечора! Таке питання, якщо військовозобовязаний усиновив дитину якій немає 18-ти років(мою дитину), за наторіальною згодою обох батьків. чи може він отримати відстрочку від мобілізації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
За таких обставин чоловік не має права на відстрочку. Він повинен бути усиновлювачем дитини-сироти або дитини позбавленної батьківського піклування.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;".
З повагою, адвокат Айвазян.
теоречично так, але в статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» є дві категорії усиновителей(а по факту їх ТРИ) ,які мають право на відстрочку-усиновителі..., на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років. В даному випадку, батько дитини не був позбавлений батьківських прав до моменту усиновлення, він надав наторіальну згоду на усиновлення його дитини та на зміну реєстраційних документів (пріхвихе та по-батькові_) , тобто по факту він просто передав свої права іншій особі,яка взяла на себе повну відповідальність за неповнолютню дитину. В статті закону 23 , немає жодного слова про усиновителів,які усиновили неповнолітню дитину за згодою батьків. я не можу знайти жодної інформації з приводу цього.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПраво на відстрочку мають усиновителі дитини сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновителі дитини за згодою батьків права на відстрочку не мають і це не теоретично.
дякую за відповідь. чи можливо якось вийти з цієї ситуації, щоб отримати відстрочку ?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеКонкретно з цієї ситуації вихіду не бачу (якщо дітей не троє, або, вибачте, дитина не має інвалідності). Можливо є інші підстави? Інвалідність батьків, потреба у постійному догляді батьків, навчання у ВНЗ?
є інвалідність у моєї мами, але в новому законопроекті наче хочуть прибрати опікунство над батьками дружини.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТак, така підстава у тексті законопроекту 10449 відсутня, проте, як все буде виглядати у кінцевому варіанті, поки що невідомо. Ви ж бачили скільки правок до останнього.
бачила ці поправки, просто жах( очікуємо...а яке рішення та статус отримує батько дитини який дав згоду на усиновлення? та який статус отримує дитина? виходить, що при усиновленні дитина повинна автоматично отримувати статкс усиновленої дитини яка була позбавлена батьківського піклування, так як вона знаходиться на облік у службі в справах датей яу усиновлена, і служба у справах датей дає акт доцільності усиновлення. а рідний батько повинен отримувати статус як позбавлений батьківських прав, вірно? так як після вступу у силу законного рішення сууд, чоловік стає ж не батьком рідним, а усиновителем, а як відомо, усиновлення може бути скасовано або визнано недійсним за рішенням суду. тобто виходить він усиновитель дитини позбавленої батьківського піклування. я правильно розумію чи ні?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатедіти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами Національної поліції, пов’язаним з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, діти, батьки яких не виконують своїх батьківських обов’язків з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та безпритульні діти.
Мова в даному випадку йде про обох батьків.
Дякую Вам за змістовну відповідь та цікаву розмову!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Олена! Вдачі Вам та Вашій сім'ї!