Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 20 марта 2024, вопрос №104022

Дуже сильно потрібна допомога! Що потрібно повнолітній дитині (20років) аби вийти з сім'ї ДБСТ під час воєнного стану?

Що потрібно повнолітній дитині аби вийти з сім'ї ДБСТ під час воєнного стану? Батьки тримають дитину говорячи що ти не можеш покинути сім'ю під час воєнного стану бо ми несемо за тебе кримінальну відповідальність тому ти має залишатися в сім'ї не зважаючи хочеш ти цього чи ні. Чи це так, і які є законні виходи з подібної ситуації в наш час, і чи можливо це зробити законно, якщо так то на підставі яких законів чи витягів з конституції.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олександре!

    Закон надає Вам право вийти із сім'ї у 18 років.

    Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу"

    Вихованці проживають і виховуються у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку. Після досягнення 18-річного віку такі особи у разі продовження навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти можуть за їх вибором продовжити проживати і виховуватися у цьому дитячому будинку сімейного типу до закінчення відповідних закладів освіти.

    Особи з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, за їх вибором можуть продовжити проживати і виховуватися у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України