Начните консультацию с юристом онлайн
Я за освітою вчитель, але працюю не офіційно.
Роблю на замовлення матеріали для вчителів
Надходження незначні, але часто.
Банк за це заблокував рахунок.
Як підтвердження я надіслала квитанції від клієнтів та зразки свої матеріалів. Вже другий тиждень на розгляді.
Як уникнути блокування та підтвердили свій дохід?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (16)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Укладайте (іть) договори про надання послуг.
Однак в цьому разі виникне обов'язок сплатити ПДФО 18%.
Краще зареєструйте ФОП на другій чи третій групі. Виберіть систему оподаткування.
І працюйте без проблем.
Ще один варіант: відкрийте декілька рахунків в різних банках і розподіляйте по них отримувані Вами кошти.
Банк після перевірки прийми рішення щодо або розблокування картки або припинення з вами ділових відносин.
В цьому разі кошти Вам повернуть на рахунок який ви зазначите.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, пані Вікторіє!
Для Вас найкращим варіантом буде зареєструвати ФОП. Якщо у процесі своєї діяльності Ви систематично отримуєте дохід без державної реєстрація як підприємця - Ви можете натрапити на великі штрафи зі сторони податківців.
Ознайомтесь з корисним матеріалом за посиланням https://factor.academy/blog/pidprimnicka-diyalnist...
Національний банк здійснює фінансовий моніторинг, щоб запобігти використанню банківської системи України для легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Здійснюючи фінансовий моніторинг, банки і небанківські фінансові установи перевіряють клієнтів та аналізують їхні фінансові операції. У разі виявлення підозрілих операцій банки інформують Державну службу фінансового моніторингу та правоохоронні органи України.
Коли банк чи будь-яка інша фінансова організація проводить блокування коштів, по суті вони хочуть перевірити дві основні речі. По-перше, чи ваша діяльність законна, не суперечить закону. І по-друге, чи з вашої діяльності сплачені податки.
Обсяг критеріїв, за якими банк має право ініціювати перевірку клієнта досить обширний, але можна виділити основні з них, які беззаперечно стануть підставою для фінмоніторингу:
Щоб не попасти під фінмоніторинг Ви не повинні були приймати платежі на карту з підозрілою періодичністю.
Зазвичай клієнт банку дізнається про те, що в нього буде проводитися фінансовий моніторинг через додаток банку. Відповідно він бачить сповіщення про те, що йому потрібно додати документи про походження коштів.
У роботі з фінансовим моніторингом є основні документи, які ви можете використовувати. В першу чергу, це первинне пояснення. Тобто ви отримали сповіщення і вам потрібно підготувати письмове пояснення, яке надіслати в банк.
Щоб підтвердити походження коштів, потрібно надати документи, які вказують на їх джерела. Наприклад, це може бути декларація про майновий стан і доходи, договір позики, договір дарування, копії документів, що підтверджують джерела доходів родичів. Також часто використовується декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Річна, квартальна та інша фінансова звітність (якщо ФОП).
Окрім усього переліченого, законодавством передбачена можливість надання інших документів, якими підтверджується походження коштів. Тому вище були перераховані лише деякі поширені приклади.
Якщо пояснення буде недостатньо, банк може задати уточнюючі питання і відповідно після цього вже банк приймає фінальне рішення, чи відмовляти від обслуговування вам як клієнту, чи продовжувати з вами працювати. Якщо банк відмовить вам від обслуговування, то в такому випадку максимум, що ви можете зробити, це зобов'язати банк через суд повернути ваші гроші на інший банківський рахунок.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вікторія!
Оскільки Ви займаєтесь підприємницькою діяльністю, тобто надаєте послуги за які отримуєте дохід, то Вам обов'язково потрібно було оформити ФОП, відкрити рахунок ФОП та сплачувати податки.
Станом на зараз, Ви, скорше за все, потрапили під фінмоніторінг банку за підозрілі операції (часті перекази) по своєму картковому рахунку фізособи. Тому, розблокування рахунку буде залежати від банківської установи і того, чи задовільнить їх надані Вами документи для підтвердження походження отриманих коштів.
Отже, у будь якому разі Вам потрібно узаконити свою підприємницьку діяльність, відкривши ФОП 2 або 3 групи. У такому разі питань з боку банку виникати не буде.
Цей клас включає:Відкрити ФОП можливо дистанційно, скориставшись для цього автоматичною реєстрацією ФОП на порталі ДІЯ: https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop
Покрокова інструкція для відкриття ФОП на порталі ДІЯ:
Після успішної реєстрації ФОП на порталі ДІЯ Вам потрібно буде зареєструватись в особистому кабінеті податкової. Для того їй знадобиться електронний ключ (ДІЯ підпис; електронний ключ, виданий в податковій; електронний ключ Приват Банка тощо). Саме через цей кабінет Ви зможете подавати звітність.
https://cabinet.tax.gov.ua/login
Граничний ліміт для перебування на 2 або 3 групі ФОП.
для 2 групи – 5 921 400 гривень (834 розмірів мінімальної зарплати),
для 3 групи – до 8 285 700 гривень (1167 розмірів мінімальної зарплатні).
Для ФОП 2 групи:
Єдиний податок – 1420 гривень на місяць (20% від мінімальної зарплатні).
ЄСВ:
з 1 січня – 1562 гривні на місяць (22% від мінімальної зарплатні);
з 1 квітня – 1760 гривень на місяць (22% від мінімальної зарплати).
Для ФОП 3 групи:
Єдиний податок – 5% від доходу, або 3% від доходу +ПДВ.
ЄСВ:
з 1 січня – 1562 гривні на місяць (22% від мінімальної зарплатні);
з 1 квітня – 1760 гривень на місяць (22% від мінімальної зарплати).
Проте, згідно з п. 919 разд. VIIIЗакону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI всі підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе з 01.03.2022 (тобто починаючи зі сплати за березень) і протягом усього часу до припинення / скасування воєнного стану в Україні, а також протягом 12 місяців після припинення / скасування воєнного стану.
Вище згадане послаблення - це теж не відстрочка від сплати ЄСВ за себе, а саме звільнення від сплати. Тобто будь-який ФОП-спрощенець, а також ФОП-загальносистемник може скористатися цим звільненням і взагалі не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе за вказані періоди.
Однак, слід пам’ятати, якщо Ви не буде сплачувати ЄСВ «за себе»,то ці періоди не зарахуються до її страхового стажу.
2 група у 2024 році подає річний звіт за 2023 рік до 02 березня 2024 року включно (підстава п. 296.2 і п. 49.18.3. Податкового кодексу). У Вашому випадку звіт Ви вже будете подавати у 2025 році.
3 група подає щоквартальні звіти.
Строки подання звітів:
за IV квартал 2023 року - до 9 лютого 2024 року (включно)
за І квартал 2024 року - до 12 травня 2024 року (включно)
за II квартал 2024 - до 09 серпня 2024 (включно)
за ІІІ квартал 2024 - до 09 листопада 2024 (включно)
за IV квартал 2024 року - до 9 лютого 2025 року (включно).
По ЄСВ подається тільки річний звіт.
Строк подання річного звіту з ЄСВ за 2023 рік до 09 лютого 2024 року (включно).
На 3 групі ФОП єдиний податок потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після граничної дати подання декларації.
На 2 групі ФОП єдиний податок необхідно сплатити до 20 числа поточного місяця.
З 1 січня 2022 року відповідно до норм Податкового кодексу України лише підприємці - платники єдиного податку 1-ої групи можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Таким чином, усі інші підприємці, тобто підприємці - платники єдиного податку 2-ої та 3-ої груп, повинні застосовувати РРО та/або ПРРО у разі проведення розрахункових операцій.
Розрахункова операція – це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг).
Тобто, при здійсненні розрахунків тільки у безготівковій формі через установи банку РРО та/або ПРРО не застосовується.
Слід враховувати й той факт, що якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад надання дистанційної послуги або доступу до Інтернет-ресурсу (доступу до веб-порталу) з розміщення та використання інформації тощо, виключно в електронній формі із застосуванням Інтернету), у такому випадку застосування РРО та/або ПРРО є необов’язковим.
Також, РРО та/або ПРРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (пункт 14 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Отже, ФОП на спрощеній системі оподаткування можуть не застосовувати РРО/ПРРО, якщо:
1. здійснюються тільки безготівкові розрахунки, тобто на р/р (IBAN) ФОП кошти зараховуються з р/р (IBAN) клієнта, або через касу банку, або через банківський термінал самообслуговування;
2. розрахунки за послуги здійснюються за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Згідно з роз'ясненням Національного банку України законодавство України не містить термінів "сервіс переказу коштів" та "банківські системи дистанційного обслуговування".
Водночас, законодавство містить термін "система дистанційного обслуговування", що охоплює системи типу "клієнт-банк", "клієнт-Інтернет-банк", "телефонний банкінг", "платіжний за стосунок" та інші системи дистанційного обслуговування, які на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, що зазначений в договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта.
До систем дистанційного обслуговування відносяться, зокрема, Приват24, Ощад24/7 тощо. До "сервісів переказу коштів", на думку Національного банку України, можна віднести сервіси банків (LiqPay тощо) та/або небанківських фінансових установ (Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay тощо), які мають ліцензію Національного банку України на переказ коштів без відкриття рахунків, що надають можливість споживачам здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційного.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЗ рахунку ФОП можна перераховувати кошти на будь-які ваші рахунки як фізичної особи.
Жодних блокувань не буде.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПісля сплати податків Ви маєте право переказати гроші з рахунку ФОП на свій особистий рахунок.
Тобто якщо вже зі свого особистого рахунку буду переказувати сторонній людині (10 000 - 50 000 грн однією оплатою) питань у банка не буд?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеУ такому разі також можуть також виникнути питання. Як часто Ви плануєте робити відповідні перекази?
Наприклад, раз у тиждень 50 000 грн
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПитань у банка у такому разі не виникне. Це Ваші особисті кошти після сплати всіх податків.
Тобто якщо вже зі свого особистого рахунку буду переказувати сторонній людині (10 000 - 50 000 грн однією оплатою) питань у банка не буд?
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеРахунок для ФОП використовується лише для провадження підприємницької діяльності.
З рахунку ФОП краще перераховувати кошти на ваші особисті рахунки як фізичної особи.
І лише з особистих рахунків будь-яким третім особам.
В цьому разі жодних блокувань не буде.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеЗ рахунку ФОП Ви зможете переказати кошти лише Ваші особисті рахунки
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЗ рахунку ФОП краще перераховувати кошти на ваші особисті рахунки як фізичної особи.
І лише з особистих рахунків будь-яким третім особам.
В цьому разі жодних блокувань не буде.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Я за освітою вчитель, але працюю не офіційно.Роблю на замовлення матеріали для вчителівНадходження незначні, але часто.Банк за це заблокував рахунок.Як підтвердження я надіслала квитанції від клієнтів та зразки свої матеріалів. Вже другий тиждень на розгляді.Як уникнути блокування та підтвердили свій дохід?
Вам дійсно краще зареєструвати ФОП та легально сплачувати податки. Можна подумати над групою оподаткування, зокрема 2-ою або 3-ою. Зараз Вам повинні розблокувати рахунок, але Ви матимете обов'язок задекларувати зароблені кошти у 2025 році. Тому краще оформляйте ФОП та працюйте відкрито. Ви будете сплачувати 5 % від доходу або ЄП у розмірі до 1,5 тис грн залежно від групи оподаткування.
Розблокувати рахунок банк повинен.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, шановна Вікторія!
Це державна політика по детінізації економіки України. Ви та інші громадяни України не маєте право використовувати банківські картки для переказів між фізичними особами для оплати товарів, послуг тощо.
Фізична особа має право використовувати банківські картки лише для розрахунків за послуги та товари з ФОПами 2-3 груп, юридичними особами, оплати комунальних послуг, державних податків та зборів тощо. Інколи - для переказів своїм близьким та рідним, що потім можливо треба буде доказувати відповідними документами про рідство (свідоцтва про народження тощо).
Я розумію, що картки - це інструмент до якого дуже звикло суспільство. Але наразі етап закручування гайок в фінансовій та банківській системі. НБУ внаслідок війни та в рамках боротьби з відмиванням доходів отриманих злочинним шляхом та фінансування тероризму - ввів досить жорсткі обмеження, включаючи заборону виведення коштів за межі України.
В Україні, на відміну від інших країн світу, відсутнє таке поняття як самозайнята особа без реєстрації підприємницької діяльності.
Незважаючи на те, що у Верховній Раді вже понад рік лежить відповідний законопроект, усілякі фріланси, блогерства, збір коштів з фанатів, репетиторство та надання інших послуг у безготівковій формі - поза законом.
Тобто Ви ніколи не зможете отримувати платежі на свій власний картковий рахунок фізичної особи. У разі реєстрації ФОП також. Оскільки ФОП не має право використовувати для прийняття платежів свою банківську картку фізичної особи. Лише рахунок у банку.
Як відкрити ФОП Ви можете дізнатися на безкоштовних публічних ресурсах.
Як потім подавати звітність по ФОП у податкову - також є багато інформації, але краще знайдіть бухгалтера, який допоможе Вам не втратити гроші, оплачуючи штрафні санкції податкової за свої помилки чи несвоєчасно подану звітність / сплачені податки. Єдиний соціальний внесок на період війни можна не сплачувати.
Рекомендую зупинитись на відкритті ФОП за схемою 2 або 3 групи спрощеної системи оподаткування.
В першому випадку податок фіксований, але планують також додати 1.5 % військового збору.
У другому випадку - ставка податку 5 % від прибутку. При цьому Ви матимете право приймати платежі від юридичних осіб та користуватися послугами фінансових посередників з прийому платежів.
В інакшому випадку, матимете клопіт з договорами, актами виконаних робіт, прийомом платежів за реквізитами банківського рахунку та ін. А якщо такої первинної документації не буде, то Ви свій ФОП в цій країні вже ніколи не закриєте на законних підставах.
З повагою, адвокта Наталія Пономаренко