Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 16 апреля 2024, вопрос №105787

Право опікунства. Чи може людина, яка потребує опікунства обрати опікуна?

Добрий день, мені 28 років. Мене цікавить чи можу я стати опікуном для 88-річного вітчима мого батька (по документах батько не всиновлений) при умові, що у квартирі прописані також тато, мама і молодший брат (22 роки)?

Рідний син, який проживає в іншій області, відмовився доглядати за ним.

Варто зазначити, що дід потребує цілодобової допомоги, так як він неходячий, незрячий і з хворобою Паркінсона, що не задокументовано (сімейний лікар знає обставини).

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    З якою метою Ви хочете оформити опікунство або постійний догляд?

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Антоне!

    • Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю (ч.2 ст. 63 Цивільного кодексу України).
    • Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених ст. 60 ЦКУ і лише за її письмової згоди.
    • Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника (ч.4 ст. 63 Цивільного кодексу України).

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України