Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 19 апреля 2024, вопрос №106123

Чи можуть без згоди відправити у відрядження?

Ситуація така, я є держ.службовцем. надійшло доручення де прописано, що за бажанням працівників, їх можуть відправити у відрядження у іншу область. Але бажаючих не виявилось і керівництво видали наказ про відрядження до іншої області без згоди мене. Чи законно це? Та як діяти у цій ситуації.

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Взагалі то, якщо це звичайне відрядження, прямо пов'язане з Вашою роботою і обов'язками, то Ви не маєте права відмовитись, оскільки це може трактуватись, як порушення трудового договору. Можна відмовитись, якщо будуть якісь поважні причини.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 7 месяцев назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    Це питання абсолютно одинаково регулюється у мирний та воєнний час. Відрядження це не переведення на іншу роботу, це робота в рамках укладеного трудового договору (контракту) згідно законодавства, зі збереженням гарантій, що у них передбачені. Заборона відряджень має вичерпний перелік, якщо Ви не у переліку, усе норм. Інша справа, якщо у відрядженні Вас не влаштовують умови праці на робочому місці, а роботодавець не може Вам забезпечити інші, але це питання не задавалося.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України