Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

23 апреля 2024, вопрос №106483 250₴

Открытие кальянной в Украине

Приветствую. Хочу узнать этапы и условия открытия кальянной в Украине. Помещение есть в собственности.

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25.2%

    Доброго дня, Анастасія!

    Почну з того, що відповідно до Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №219 від 24.07.2002 заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торгівельну діяльність: виробляє і/або доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

    Тобто, згідно із цим визначенням, кальянна, як місце для відпочинку, є закладом ресторанного господарства.

    Оскільки для зайняття діяльністю у сфері ресторанного господарства необхідно бути суб’єктом господарської діяльності, то першим кроком у відкритті кальянної є:

    1. Реєстрація суб’єкта господарювання (ФОП, ПП, ТОВ тощо)

    На даному етапі відбувається вибір найбільш підходящої до конкретного виду діяльності підприємства (в даному випадку – ведення ресторанного господарства) організаційно-правової форми та системи оподаткування, а також збір необхідного пакету документів та подання їх до органу, який уповноважений здійснювати державну реєстрацію суб’єктів господарської діяльності.

    2. Оскільки приміщення у Вас вже є наступним етапом буде отримання експлуатаційного дозволу, дозволу Державної служби з надзвичайних ситуацій тощо.

    Згідно з положеннями частини 2 статті 23 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» заклади громадського харчування не зобов’язані отримувати експлуатаційний дозвіл. Для таких випадків стаття 25 вищезазначеного нормативно-правового акту передбачає натомість інший вид дозвільної процедури - державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів. Така реєстрація здійснюється на безоплатній основі шляхом подання заяви встановленого зразка із відповідною інформацією до територіального органу компетентного органу.

    Щодо ДСНС, то в даній ситуації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №440 від 05.06.2013 необхідно подати до контролюючого органу декларацію відповідності матеріальнотехнічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. Така декларація заповнюється і подається до Центру надання адміністративних послуг або дозвільного органу (ДСНС) за місцем розташування об’єкта нерухомості. Винятком із цього правила є два аспекти – таку декларацію можна не подавати у двох випадках:

    • Якщо у орендодавця об’єкта нерухомості така декларація уже була зареєстрована
    • У разі використання об’єктів, що в установленому законом порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту

    3. Далі іде оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкоголем

    Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» у статті 7 зазначає, що роздрібна торгівля тютюновими виробами та алкогольним напоями підлягає обов’язковому ліцензуванню з боку держави.

    Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, відповідно до положень статті 15 даного закону, необхідно подати до органу ліцензування заяву на видачу ліцензії, у якій потрібно зазначити вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію, та адресу місця торгівлі, а також додати документи, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

    З отриманням ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями трохи важче, оскільки у заяві про видачу такої ліцензії обов’язково окрім адреси місця торгівлі зазначається також перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі та інформація про них:

    • модель;
    • модифікація;
    • заводський номер;
    • виробник;
    • дата виготовлення та реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку у податкових органах.

    Після оформлення усіх вищеперерахованих дозвільних документів ви матиме повне законне право займатись кальянним бізнесом, не хвилюючись про будь-які можливі проблеми у майбутньому. Однак, враховуючи необхідні обсяги і строки отримання таких документів для відкриття кальянної, краще буде довірити цю роботу нашим спеціалістам, які допоможуть виконати всі актуальні процедури і забезпечать Вам позитивний результат у найкоротші терміни.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    25.2%

    Доброго дня.Як зареєструвати кальянну в Україні Спочатку рекомендуємо отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. До списку документів, що вимагають для отримання ліцензії, входять: виписка з ЄДРПОУ, договір про оренду приміщення, де буде відбуватися реалізація, номер РРО. Якщо будуть потрібні додаткові документи, Вас оповістить під час заповнення заяви. Після цього необхідно зареєструвати своє підприємство як будь-яке інше з правильним вибором КВЕДів. Для відкриття кальянної потрібні також санітарні служби. Особливу увагу приділіть проходженню пожежної безпеки та якості витяжок. Саме на цьому етапі багато підприємців не отримують дозвіл. Для відкриття кальянної можна зареєструвати свій бізнес як ТОВ або ФОП. Багато підприємців часто запитують, яку вибрати форму підприємницької діяльності. Розглянемо основні плюси та мінуси. Які відмінності під час вибору реєстрації ФОП або ТОВ для відкриття кальянної: Ведення бухгалтерії. Для ФОП вести облік досить просто і можна самостійно впоратися із завданням. Для ТОВ – Вам точно знадобиться бухгалтер. Реєстрація. Для ФОП досить проста, для ТОВ Вам потрібно буде зібрати пакет документів. Власник. ФОП може стати будь-яка фізична особа. ТОВ, у свою чергу, може мати необмежену кількість власників. Статутний капітал. Для ФОП – не потрібний, для ТОВ – обов'язковий. Можливість мати партнерів. Для ТОВ – такий варіант можливий, для ФОП – ні. Закриття або продаж бізнесу. Для ФОП – закрити бізнес легко, але немає можливості його продати. Для ТОВ – продати можна, але щоб закрити необхідну згоду всіх власників, цей процес є більш трудомістким. Як показує практика, найчастіше власники кальян-барів обирають оформити свій бізнес як ТОВ у тому випадку, якщо підприємство розширюється, або є необхідність підключити партнерства. Тому якщо це Ваш перший подібний бізнес, кальян невеликого розміру та середнього обороту – рекомендуємо зупинити свою увагу на реєстрації ФОП (укр. ФОП). Саме так розпочинають свою діяльність більшість кальянних. Для відкриття ФОП для кальянної – рекомендуємо КВЕД з кодом 93.29 – «Організація інших видів відпочинку та розваг». Який повний пакет документів для відкриття кальяну в Україні: Заява; витяг з ЄДРПОУ; договір про оренду чи купівлю приміщення; реєстраційний номер РРО; документи про реєстрацію ФОП або ТОВ; дозвільні документи від пожежної служби та СЕС; квитанція про сплату державного мита.

    Дерій Владислав Олегович
    25.2%

    Доброго дня!

    1. Вам необхідно офіційно зареєструвати підприємство як ФОП (https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop) або ТОВ https://diia.gov.ua/news/avtomatichna-reyestraciya...

    Вам обов'язково потрібно відкрити підприємницький рахунок в банку та отримувати оплату саме на нього. Якщо будете використовувати особисту карту фізособи, а не підприємницький рахунок - можуть бути великі штрафи та проблеми з податківцями.

    Податки можете сплачувати через Електронний кабінет платника податків https://cabinet.tax.gov.ua/login

    При здійсненні роздрібної торгівлі тютюновими виробами суб'єкт господарювання зобов’язаний застосовувати РРО та/або ПРРО з обов’язковою видачею у паперовій та/або електронній формі фіскального касового чека, в якому зазначено форму оплати.

    2. Отримання ліцензії на поширення тютюнової продукції.

    Відповідно до українського законодавства роздрібна торгівля тютюновими виробами може здійснюватися лише за наявності відповідної ліцензії. Щоб її отримати, необхідно подати заяву до головного управління ДПС за місцем здійснення торговельної діяльності.

    Ознайомтесь з матеріалом за посиланнями:

    3. Отримання дозволів від різних інстанцій (пожежної служби та санепідемстанції)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    Богун Сергій Павлович
    24.4%

    Доброго дня.

    Спочатку реєструєте ФОП.

    Зверніть увагу, що платник єдиного податку, що здійснює свою діяльність у ресторанному бізнесі, може обслуговувати своїх клієнтів, здійснюючи виключно роздрібний продаж пива та столових вин. На продаж підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) пп. 291.5.1 ст. 291 ПКУ від 02.12.10 р. №2755-VI встановлено заборону. Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005 р. №2899-IV визначено, що тютюнові вироби — це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

    Виходячи з вищезазначеного, фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, яка надає послуги з паління кальяну, не може застосовувати спрощену систему оподаткування, бо для приготування кальяну використовується (продається) спеціальний тютюн із додаванням ароматизованих сумішей.

    Відповідно до п. п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

    Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 ПКУ. Відповідно до абзацу третього п. 215.1 ст. 215 ПКУ до підакцизних товарів належать, зокрема, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

    Тютюнові вироби – сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

    Тютюн для кальяна, якому присвоєно код згідно з УКТ ЗЕД 2403 11, відповідно до чинного законодавства є підакцизним товаром, акцизний податок з якого справляється та обчислюється за ставками, визначеними у п. п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

    Разом з цим, п. п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

    Тютюн для кальяна та/або алкогольні напої які суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі продаватиме покупцям (у т.ч. у вигляді куріння кальяна), підлягають оподаткуванню акцизним податком з роздрібного продажу, оскільки операції з реалізації (продажу) підакцизних товарів (тютюну для кальяна, вина, коньяку тощо) є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу.

    При цьому платник податку – суб’єкт роздрібної торгівлі, відповідно до п. 217.1 ст. 217 ПКУ, повинен самостійно визначити суму податку, що підлягає сплаті, виходячи з об’єкту оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

    Ставка податку для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до п. п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, становить 5 відсотків (п. п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024