Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 30 апреля 2024, вопрос №107098

Я військовозабов'язаний чи ні?

Всім доброго дня шановні юристи. Скажіть будь-ласка, я маю штамп в паспорті "невійськозабов'язаний" з 2006 року, а також два штампи у тимчасовому посвідченні. "невійськозабов'язаний" і знятий з військового обліку (2006р). Непридатний в військовий час обмежено придатний в мирний час.
Мені потрібно оновлювати дані в ТЦК 18 травня до 18 липня чи ні? Чи я взагалі військовозабовязаний?
Дякую

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Михайло!

    Ви є віськовозобов'язанним, оскільки були зняті з обліку у зв'язку з визнанням Вас непридатним у мирний час та обмежено придатним у воєнний час.

    Щодо оновлення даних, то:

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»:

    II. Прикінцеві та перехідні положення

    2. Установити, що:

    1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

    громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України;

    громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Михайло Заболотний Клиент 17 дней назад

    Доброго дня Юрий Климентьевич

    Значить, що мені не обовязково йти до ТЦК оновлювати дані. І штрафи я теж не отримаю

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Це не зовсім так. Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набере чинності 04.05.2024 року:

      ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

      «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 16 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Вітаю!

    1. Ви військовозабовязаний.

    2. ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНІ ПОВИННІ ПРОЙТИ ВЛК (до Закону України № 3621-IX).

    2. ІНІЦІАТИВНО ДО ТЦКСП НЕ ЗВЕРТАЙТЕСЬ - ЧЕКАЙТЕ НА ПОВІСТКУ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України