Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 05 травня 2024, питання №107689 250₴

Чи мобілізують з діагнозом

Чи мобілізують з такими хворобами. Посттравматична деформація таранної кістки, артроз таранно човникового суглобу 3 ступеня з вираженими остеофітами до 12 мм, артроз човникоподібно- киноподібного суглобу 2 ступеня, деструкція(розрідження) ділянки пяткової кістки розмірами 15х26х15 мм з заміщенням м'яко тканинним компонентом.

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Юрію!

    Ваша хвороба віднесена Розкладом хвороб Наказу МОУ №402 до статті 61, яка включає артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща).

    Відповідно до Додатку 2 вищезгаданної статті:

    Стаття 61: постанова про придатність до військової служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається після стаціонарного обстеження та лікування. При цьому слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії та особливості військової служби. При незадовільних результатах лікування або відмові від нього постанова про придатність до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на період медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;

    патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;

    асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби;

    стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;

    дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;

    псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;

    остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

    При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б»".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Зазначені Вами діагнози зазначені у статті 61 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) та в Поясненнях щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2)

    До пункту «а» статті 61 (передбачає непридатність до військової служби) належать:

    • кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;
    • патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;
    • асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби;
    • стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);
    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;
    • дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;
    • псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;
    • остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

    До пункту «б» ( придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони) належать:

    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;
    • остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;
    • стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;
    • звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    До пункту «в» (придатність) належать:

    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії;
    • остеомієліт з нечастими (раз на 2-3 роки) загостреннями за відсутності секвестрів та секвестральних порожнин;
    • стійкі контрактури в одному з великих суглобів з незначним обмеженням обсягу рухів;
    • стресові переломи кісток, їх патологічна перебудова після завершення стаціонарного лікування (у тому числі з наявністю металоконструкцій після оперативного лікування) або гіперостози, які перешкоджають руху кінцівки або носінню стандартного взуття, військової форми одягу, спорядження, з больовим синдромом;
    • звичні (менше 3 разів на рік) вивихи великих суглобів;
    • нестійкість і рецидивний синовіїт великих суглобів при помірних фізичних навантаженнях;
    • остеохондропатії з незакінченим процесом.

    Нестабільність суглоба, яка виникла внаслідок пошкодження зв’язок і капсули, повинна підтверджуватися клінічно, рентгенологічно або МРТ.

    З приводу нестабільності великих суглобів пропонується хірургічне лікування. Після успішного хірургічного лікування стосовно військовослужбовців приймається постанова про потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 65 з подальшим оглядом ВЛК. Огляд осіб за графою I після хірургічного лікування на великих суглобах або при відмові від нього проводиться за пунктами «а», «б» чи «в» цієї статті.

    За наявності хибних суглобів військовослужбовці підлягають лікуванню із застосуванням сучасних методів остеосинтезу. При кістозному переродженні, стресових переломах, патологічній перебудові кісток, відсікаючому остеохондрозі у великому суглобі пропонується оперативне лікування. При відмові від оперативного лікування або його незадовільних результатах постанова про придатність або непридатність до військової служби приймається залежно від ступеня порушення функцій кінцівки або суглоба. Оглянуті за графами II-III Розкладу хвороб із хворобою Осгуд-Шляттера без порушень функцій суглобів визнаються придатними до військової служби та до навчання у ВВНЗ.

    ВИСНОВОК

    До великих суглобів відносяться плечові, ліктьові, тазостегнові, колінні та гомілковостопні.

    Вам слід проконсультуватись з лікарем чи відноситься таранно-човноподібний суглоб до категорії великих суглобів.

    Якщо так - Ви матимете всі шанси на визнання Вас непридатним, але остаточне рішення приймає ВЛК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. Рекомендую проаналізувати дану статтю з лікарем. У разі встановлення пункту а ви будете вважатись не придатним до військової служби з виключнням з військового обліку. Також, не придатність можливо отримати за сукупністю хвороб, це вже розглядається індивідуально.

    2. Стаття 61: постанова про придатність до військової служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається після стаціонарного обстеження та лікування. При цьому слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії та особливості військової служби. При незадовільних результатах лікування або відмові від нього постанова про придатність до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на період медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;

    патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;

    асептичний некроз головки стегнової кістки;

    стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;

    дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;

    псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;

    остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

    При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б».

    2) до пункту «б» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;

    остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;

    стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;

    звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    3) до пункту «в» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії;

    остеомієліт з нечастими (раз на 2-3 роки) загостреннями за відсутності секвестрів та секвестральних порожнин;

    стійкі контрактури в одному з великих суглобів з незначним обмеженням обсягу рухів;

    стресові переломи кісток, їх патологічна перебудова після завершення стаціонарного лікування (у тому числі з наявністю металоконструкцій після оперативного лікування) або гіперостози, які перешкоджають руху кінцівки або носінню стандартного взуття, військової форми одягу, спорядження, з больовим синдромом;

    звичні (менше 3 разів на рік) вивихи великих суглобів;

    нестійкість і рецидивний синовіїт великих суглобів при помірних фізичних навантаженнях;

    остеохондропатії з незакінченим процесом.

    При остеохондропатіях із незакінченим процесом під час призову на строкову військову службу за графою I громадянам за статтею 65 Розкладу хвороб надається відстрочка від призову, після закінчення якої рішення про придатність або непридатність їх до військової служби приймається за пунктами «в» або «г» залежно від результатів лікування або при відмові від нього.

    Остеомієлітичний процес вважається закінченим у разі відсутності загострення, секвестральних порожнин та секвестрів протягом 3 та більше років.

    Повторність вивиху великого суглоба повинна бути засвідчена медичним документом закладу охорони здоров’я (установи), рентгенограмами суглоба до та після усунення вивиху.

    Нестабільність суглоба, яка виникла внаслідок пошкодження зв’язок і капсули, повинна підтверджуватися клінічно, рентгенологічно або МРТ.

    З приводу нестабільності великих суглобів пропонується хірургічне лікування. Після успішного хірургічного лікування стосовно військовослужбовців приймається постанова про потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 65 з подальшим оглядом ВЛК. Огляд осіб за графою I після хірургічного лікування на великих суглобах або при відмові від нього проводиться за пунктами «а», «б» чи «в» цієї статті.

    За наявності хибних суглобів військовослужбовці підлягають лікуванню із застосуванням сучасних методів остеосинтезу. При кістозному переродженні, стресових переломах, патологічній перебудові кісток, відсікаючому остеохондрозі у великому суглобі пропонується оперативне лікування. При відмові від оперативного лікування або його незадовільних результатах постанова про придатність або непридатність до військової служби приймається залежно від ступеня порушення функцій кінцівки або суглоба. Оглянуті за графами II-III Розкладу хвороб із хворобою Осгуд-Шляттера без порушень функцій суглобів визнаються придатними до військової служби та до навчання у ВВНЗ.

    Таблиця 12

    Оцінка обсягу рухів у суглобах (у градусах)

    Суглоб

    Рух

    Норма

    Обмеження рухів

    незначне

    помірне

    значне

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    Плечовий з плечовим поясом

    Згинання

    180

    115

    100

    80

    Розгинання

    40

    30

    20

    15

    Відведення

    180

    115

    100

    80

    Ліктьовий

    Згинання

    40

    80

    90

    100

    Розгинання

    180

    150

    140

    120

    Пронація

    180

    135

    90

    60

    Супінація

    180

    135

    90

    60

    Променево-зап’ястний

    Згинання

    75

    35

    20-25

    15

    Розгинання

    65

    30

    20-25

    15

    Відведення:

    20

    10

    5

    2-3

    радіальне ульнарне

    40

    25

    15

    10

    Кульшовий

    Згинання

    75

    100

    110

    120

    Розгинання

    180

    170

    160

    150

    Відведення

    50

    25

    20

    15

    Колінний

    Згинання

    40

    60

    90

    110

    Розгинання

    180

    175

    170

    160

    Гомілковостопний

    Підошовне згинання

    130

    120

    110

    100

    Тильне згинання (розгинання)

    70

    75

    80

    85

    Стаття 61

    Включено: артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща). Виключено: фібробластичні порушення М72 (включено до статті 62)

    а) зі значними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

    б) з помірними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

    Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

    в) з незначними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

    Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

    г) за наявності об’єктивних даних без порушень функцій

    Придатні

    Придатні

    Придатні

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Складне питання, на яке дати точну відповідь неможливо. Можливо мій прогноз для Вас буде негативним, але, дивлячись реально на "картину", на мою суб'єктивну точку зору, по цим заключенням Ви будете визнані придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони або тимчасово непридатним (якщо для цього будуть відповідні показання).

    Зараз Вам потрібно отримувати заключення травматолога-ортопеда. Якщо у ньому Вам не зазначать про порушення функцій ходи (бажано - помірні або значні) або про ФНС (функціональна недостатність суглобів), особливо на щось розраховувати на ВЛК не варто. За Вашим описом мова про порушення функцій або функціональну недостатність не йде.

    Гадаю, що тут замало для визнання Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Але і повністю придатні Ви точно не будете.

    З повагою!

    • Юрій Клієнт 12 днів тому
      В заключенні вказано, що функції суглобу помірно обмежені з вираженим больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки. Рекомендовано оперативне лікування з повним обмеженням рухів в суглобі( артродез). Я так розумію що після проведення операції мені зобов'язані надати відстрочку на термін реабілітації.
      • Кирда Вячеслав Володимирович
        100%

        Так, звісно, після такого оперативного втручання тимчасова непридатність буде, як мінімум, на 2 місяці з можливи продовженням. З таким формулюванням все ж вважаю, що на непридатного з виключенням з обліку претендувати Ви не зможете. Але є варіанти, зокрема з оперативним втручанням.

        З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України