Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 06 мая 2024, вопрос №107751

Аліменти дружині у шлюбі

Чи має право дружина (офіційний шлюб) отримувати виплати від чоловіка, який відмовляється забезпечувати жінку?
Зараз жінка безробітна, скорочення штату.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Так, стягнути аліменти з чоловіка можна, не розриваючи шлюбних відносин.

    Положенням частини другої статті 51 Конституції України та статтею 180 Сімейного кодексу України (надалі СК України) визначено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.

    Отримати аліменти можна двома шляхами: домовитися самостійно або скласти позовну заяву до суду, якщо подружжю не може мирно владнати ситуацію.

    Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити розмір і терміни виплат (ст. 189 СК України). Такий договір укладають письмово і обовязково нотаріально посвідчують. У разі не виконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть бути стягнуті на підставі виконавчого напису нотаріуса.

    У випадку, коли Ви подаєте заяву до суду не розриваючи шлюб, до позовної заяви необхідно додати:

    1. Копію заяви, яка згодом буде відправлена судом відповідачу.

    2. Копію свідоцтва про шлюб.

    3. Копію свідоцтва про народження дитини.

    4. Копію паспорта і ідентифікаційного номера позивача.

    5. Інші документи, що підтверджують правову позицію позивача.

    Зверніть увагу на той факт, що п. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» при подачі позовної заяви про стягнення аліментів позивачі звільняються від сплати судового збору, який згодом буде стягнуто з відповідача, тому нічого платити не потрібно і ніяких квитанцій докладати не потрібно.

    Заява має бути складена в письмовій формі відповідно до правил, викладених у ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України. Вона повинна складатися з таких відомостей:

    1. найменування суду, до якого подається заява;

    2. ПІБ позивача і відповідача, їх місця проживання або місцезнаходження, поштового індексу, номерів телефонів;

    3. змісту позовних вимоги: що позивач хоче отримати;

    4. викладу обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги: наявність спільних дітей, яких відповідач зобов’язаний утримувати, і інші обставини;

    5. зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину;

    6. перелік документів, які прикладаються до заяви.

    Аліменти сплачують тому з батьків, з ким мешкає дитина. Тому в суді мають бути представлені докази того, що дитина проживає з позивачем. Наприклад, довідка про склад сім’ї. Батьки дитини можуть проживати як разом, так і окремо, це не суперечить закону. Більше того, Сімейний кодекс навіть передбачає можливість встановлення режиму окремого проживання подружжя за рішенням суду у разі неможливості або небажання мешкати разом (ст. 120 СК України).

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України