Начните консультацию с юристом онлайн
Вчора Верховна рада України прийняла законопроект про мобілізацію засуджених. Цікавить питання, чи засуджений за тяжкий злочин ( смертельне дтп), якій наразі перебуває на умовному, може бути мобілізований без його згоди? Бо в законі написано , що ув'язненні тільки за їх згодою мобілізуються. Чи поширюється це й на тих , хто не ув'язнений, а на умовному? Дякую
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (14)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, умовно це теж вважається ув'язнення. Тому вам можуть мобілізувати лише за вашої добровільної згоди. Хочу вас заспокоїти у вашому випадку вам не загрожує мобілізація.
Дуже дякую за відповідь, бо переживаю за рідного. Він майже 50 % лише відбув покарання. А в законах тяжко розібратися. Тобто у разі повістки , він просто не дає згоду? Повістку можна брати, але написати відмову( з якої причини)? Як правомірно нам діяти?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЯкщо він не був виключений з військового обліку за вчинення злочину. Він вважається військовозобов'язаним і не може відмовитися від повістки, у разі відмови. Буде накладено адміністративний штраф у розмірі від 3400 гривень. Тому повістку можно отримати. Поважна причина не явки, це лікарняний.
У разі отримання повістки, вам треба відвідати ТЦК, з собою взяти рішення суду про вирок.
У разі спроби спроби вручення бойової повістки на відправку відмовляйтеся її підписувати у такому разі буде складено акт відмови, в якому ви зазначте причину відмови у вашому випадку це наявність вчинення злочину та умовне відбування покарання, у зв'язку з чим ви не бажаєте нести службу.
Дякую за роз'яснення. Але якщо, так трапиться і вже в тцк буде складено цей акт і відмову від бойової повістки, то чи можуть всерівно його забрати чи притягнути до кримінальної відповідальності? Чи рішення суду все ж таки про покарання головніше, і захищає його?
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеКонституція України є головним законом в Україні, де передбачено
Конституція України була доповнена ст. 129-1, положення якої визначають, що суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку;
Тому можна відстоювати свої права у разі чог, конституція України має верховенство над всіма іншими законами.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах, повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Тому тут держава все так закрутили, що це більш як психологічний тиск.
У будь якому випадку, якщо система посадить у тюрму. З відти ви точно вже можете йти служити. Тому це нічого не змінює у найгіршому варіанті.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Марія!
На жаль, за таких обставин мобілізувати можуть. Тому що частина 2 статті 282 ККУ кваліфікує злочин, який не вважається тяжким чи особливо тяжким.
Згідно стаття 12 ККУ:
"1. Кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини.
2. Кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.
3. Злочини поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.
4. Нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п’яти років.
5. Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.
6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.
7. Ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначається виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин".
Крім того, Ви повинні знати, що згідно Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
32) статтю 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" викласти в такій редакції:
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі".
Як бачите засуджених осіб з військового обліку більше не виключають.
Додатково в статтю 39 того ж закону доповнено таким текстом:
"доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. На військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період можуть бути призвані засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, які засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Такі особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин";".
З повагою, адвокат Айвазян.
Доброго дня, а як же рішення суду? Це рішення, що повинні скасувати? Бо я не розумію, якщо 4 роки тюрми замінили на випробування, то як без згоди можуть забрати? Рішення суду буде не виконане? Це ж суд має вирішити? Чи як? Вибачте, зовсім не компетентна, тому може розсуждаю, як делітант
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеМарія!
Вибачте, що надав таку відповідь, але Ви вказали неправильно статтю ККУ. Мова очевидно йде про частину 2 статті 286-ї.
В цьому випадку, мушу погодитись з колегою: маємо тяжкий злочин, і мобілізувати таку людину без її згоди не можливо! Хоча з обліку їх тепер не виключають, як це робилось раніше.
О, дуже дякую. Обнадіяли. В вироку суду сказано, що він вчинив тяжкий злочин. Можливо я зараз зможу прикріпити вирок
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу! Можу подивитись вирок.
Вибачте, ще чекаю. Мені мають сфотографувати
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеСкоріше за все ви сплутали статтю.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Наразі текст, ухвалений вчора в другому читанні, невідомий, а тому ствердно говорити про можливість мобілізації чоловіка - не варто. Одне є точним, з 18 травня частина шоста статті 37 Закону України "Про ВОіВС" виглядатиме наступним чином:
"...6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України – у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України – у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі..."
Про що це свідчить?
Влада дає чіткий сигнал, що виключення з військового обліку за наявністю засудження за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину більше не здійснюватиметься. Відповідно - очевидним є курс на мобілізацію, хоч і поступову, таких осіб.
Щодо Вашої ситуації, то гаранті, що Вас виключать з військового обліку - немає, відповідно похід може завершитися Вашою мобілізацією, за умови відсутності підстав для оформлення відстрочки.
З повагою!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
В реаліях сьогодення, умовний термін не буде перешкодою в здійсненні мобілізації.
У разі мобілізації засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням, під час дії особливого періоду в Україні до закінчення іспитового строку копія судового рішення передається уповноваженим органом з питань пробації, на обліку якого перебував засуджений, до військової частини (установи) за місцем проходження військової служби.
З метою виявлення засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням, які були мобілізовані під час дії особливого періоду, до його припинення, між уповноваженим органом з питань пробації та територіальним центром комплектування та соціальної підтримки раз на місяць проводиться звірка засуджених осіб, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації.
У разі виявлення факту призову засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням, на військову службу під час дії особливого періоду територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надає уповноваженому органу з питань пробації інформацію про військову частину (установу), в якій засуджений проходить військову службу, її місцезнаходження та витяг із відповідного наказу.
Крім того, ситуація ускладнюється тим, що після 18 травня засуджених за тяжкий злочин не будуть виключати з військового обліку.
Щоб чоловіка не мобілізували він повинен мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
З повагою, юрист Дерій В.О.!