Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день!
В сентябре 2021 снялся с учета в связи с сменой места жительства. Позже, заболел и в январе 2022 получил инвалидность 3-й группы. В военкомат с тех пор не ходил.
Обязательно ли в связи с законом 3633 идти в ТЦК для обновления данных?
Что меня там может ожидать? Постановка на учет и ВЛК? Или исключение с учета?
Если обновление данных обязательно - не лучше ли будет сделать это через электронный кабинет?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Добрый день!В сентябре 2021 снялся с учета в связи с сменой места жительства. Позже, заболел и в январе 2022 получил инвалидность 3-й группы. В военкомат с тех пор не ходил.Обязательно ли в связи с законом 3633 идти в ТЦК для обновления данных?
Якщо Ви до сих пір не виключені з військового обліку за станом здоров'я, так, дані потрібно уточнювати. Даний обов'язок на Вас поширюється.
З 18 травня 2024 року законодавство передбачатиме, що:
"...громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані..."
Але звертаю увагу, що Закон надаватиме Вам такі способи оновлення даних:
через центр надання адміністративних послуг
через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста,
через ТЦК та СП.
Что меня там может ожидать? Постановка на учет и ВЛК? Или исключение с учета?
Так, взяття Вас на військовий облік, сплата штрафу (на даний момент - 850-1700 грн) за порушення правил військового обліку у зв'язку з тим, що Ви не стали на облік у 2021 році, та направлення на ВЛК.
Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сказати точно, яке рішення прийме ВЛК, юристи не можуть і не мають такого права, адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
Если обновление данных обязательно - не лучше ли будет сделать это через электронный кабинет?
З електронний кабінетом також є певні питання. Зокрема, новий мобілізаційний Закон частину третю статті 22 Закону України "Про МПтаМ" викладає в наступній редакції:
"...Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
...
3...
У повістці про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки зазначаються:
1) прізвище, ім’я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
2) найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
3) мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
4) місце, день і час явки за викликом;
5) підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
6) реєстраційний номер повістки;
7) роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.
Чи свідчить це про те, що згодом повістки можуть надсилатися через ЕК - можливо. Тому радив розглядати даний спосіб уточнення даних як останній. Загалом Вам не варто боятися йти до ТЦК - як особа з інвалідністю Ви маєте повне право на отримання відстрочки від мобілізації.
З повагою!
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня,
В ТЦК йти вам треба. У вас має бути на руках військово-обліковий документ та оновлені дані в базі даних, який ви зможете пред'явити працівникам поліції чи ТЦК за потреби.
ВЛК проходити також треба.
Якщо вас визнають придатним, то у вас є право на відстрочку у зв'язку з інвалідністю.
Для оформлення відстрочки потрібно буде писати заяву в ТЦК - це не відбувається автоматично.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Якщо Ви не були виключені з військового обліку Вам краще уточнити дані. Так як Ви є особою з інвалідністю - у Вас є право на відстрочку від призову під час мобілізації.
Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати заяву про відстрочку, довідку МСЕК та військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього. Проте, на даний час це відбувається через ТЦК
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Вас обов'язково направлять на ВЛК, якщо Вас визнають придатним - Вас поставлять на військовий облік. Якщо Вас визнають непридатним - Вас виключать з військового обліку, поставлять відповідну відмітку і Ви будете вважатись невійськовозобов'язаним.
Оновити дані Ви можете через ТЦК, ЦНАП або електронний кабінет військовозобов'язаного.
Якщо будете уточнювати свої дані через електронний кабінет військовозобов'язаного , то будьте готові отримати електронну повістку, адже згідно законопроєкту 10449 передбачається наявність у повістці електронного цифрового підпису посадової особи, яка сформувала повістку.
Тому, КМУ може розробити механізм оповіщення, який включає надсилання електронних повісток до електронного кабінету військовозобов'язаного.
Отримавши повістку в електронному кабінеті у Вас виникає обов'язок явитися до ТЦК. Тому рано чи пізно Вам все ж таки доведеться звернутися до ТЦК, проте маючи підставу для відстрочки - Вам не потрібно хвилюватись.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитре!
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)".
Отже, дані повинні оновити громадяни України, які перебувають на військовому обліку.
При явці до ТЦК Вас очікує адмінистративний штраф за порушення правил військового обліку відповідно до статті 210 КУпАП. Станом на зараз сума штрафу становить від 850 до 1700 грн. Проте, врахуйте, що в найближчий час штраф буде збільшений на суму від 17000 до 25500 грн.
Також Вас очікує постановка на облік та проходження ВЛК. Щодо виключення з обліку, то потрібно розуміти, яку хворобу Ви маєте, оскільки наявність інвалідності не передбачає 100% виключення з обліку.
Ви можете оновити дані через ЦНАП або електронний кабінет, але, через електронний кабінет у майбутньому можливі електронні повістки.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
У Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):
10) статтю 22 викласти в такій редакції:
"Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися:
У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов’язаний з’явитися у зазначені у ній місце та строк.
У повістці про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки зазначаються:
1) прізвище, ім’я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
2) найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
3) мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
4) місце, день і час явки за викликом;
5) підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
6) реєстраційний номер повістки;
7) роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так ви повинні оновити свої дані після 18 травня, це можна зробити такими способами
- Особиста явка до ТЦК та СП.- Візит до одного з центрів надання адміністративних послуг.- Через електронний кабінет військовозобов’язаного. (ті громадяни, які перебувають за кордоном, можуть повідомити необхідну для оновлення інформацію лише дистанційно):– надіслати оновлені дані на офіційну електронну адресу ТЦК;– особисто зателефонувати за номером телефону ТЦК, який зазначений на його офіційному сайті;– через електронний кабінет.
У разі отримання повістки, ви повинні з'явитися до ТЦК та подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів,
Довідка МСЕК+акт ОГляду
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда
Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки.
Заяву пишіть у двох екземплярах, щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилась у вас, як доказ її подачі.