Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Поясніть, будь ласка, куди звернутися по вирішення такого питання. Ми живемо у Києві, у приватному будинку на схилі пагорба. Більше 10 років тому ми збудували паркан, розташований на тому рівні землі, що існував багато років. Нині наші сусіди, ділянка яких знаходиться вище схилом, насипали близько 50 см ґрунту впритул до паркану. Ґрунт спирається на наш паркан, одна секція вже була пошкоджена.
Переговори не призводять до порозуміння. сусіди вважають, що якщо наша ділянка розташована нижче, вони можуть підсипати грунт, а ми повинні будувати підпірну стіну. Ми вважаємо, що вони сами повинни укріплювати грунт на своєї ділянці.
З повагою
Наталія Брюзгіна
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Доброго дня, Наталія!
Відповідно до ч. 1 ст. 159 Земельного кодексу України земельні спори розглядаються органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий строк з дня подання заяви...
З повагою, адвокат Юрій Гордієнко.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах території територіальних громад щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, обмежень у використанні земель та земельних сервітутів, додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах. У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органу місцевого самоврядування спір вирішується у судовому порядку. Вам краще звернутись спочатку до органу місцевого самоврядування, а якщо це не дасть бажаного Вам результату, то можете звернутись до суду.