Начните консультацию с юристом онлайн
Звертаюсь до вас з проханням надати роз'яснення щодо порядку дій, які необхідно здійснити, щоб врахувати наявність чотирьох неповнолітніх дітей на моєму утриманні.
Нижче наведено детальну інформацію про кожну дитину:
Дитина 1: Народжена в Україні, має свідоцтво про народження, видане в Україні, а також закордонний паспорт України.
Дитина 2: Народжена закордоном, має свідоцтво про народження, видане закордонним міністерством, та лист про реєстрацію громадянином України, виданий Посольством України, а також закордонний паспорт України.
Дитина 3: Народжена закордоном, має свідоцтво про народження, видане закордонним міністерством, та лист про реєстрацію громадянином України, виданий Посольством України, а також закордонний паспорт України.
Дитина 4: Народжена закордоном, має свідоцтво про народження, видане закордонним міністерством, але наразі не зареєстрована громадянином України через відсутність вільних слотів для подачі документів в Посольстві на наступні два роки.
Підкажіть будь-ласка порядок дій щодо:
1. Внесення інформації про моїх дітей до системи "Оберіг"?
2. Які документи необхідні для підтвердження наявності кожної з дітей?
3. Як я можу передати необхідні документи, враховуючи, що я перебуваю закордоном?
Відповідно до постанови КМУ від 16 травня 2024 р. № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" зазначається, що для відстрочки потрібно надати свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше). Питання щодо дітей, народжених закордоном: чи подається так само копія іноземного свідоцтва про народження (чи потрібно апостіль робити, а потім нотаріально копію завіряти), переклад на українську через нотаріуса?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Василю!
Ви багато написали, але відповідь тут проста: Вам треба звернутись до уркаїнського консульства в країні перебування, і саме там вирішувати питання про відстрочку.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),
або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,
або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,
або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину
З повагою, адвокат Айвазян.
Я теж так думав, але в Посольстві України мене проінформували, що вони не ставлять на військовий облік, не дають відстрочку та не видають довідки для військкомату про наявність дітей. А ТЦК не відповідають, кажуть прийти фізично для вирішення питання, але я закордоном. Може хтось стикався з таким? Дякую