Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 20 мая 2024, вопрос №109694 250₴

Отсрочка для Студентов

Добрый вечер, я студент 5 курса мед университета, мне 28 лет. в военкомате был последний раз 10 лет назад, у меня ещё осталось приписное. Зарегистрирован в одном городе, стою на учете в другом городе, а фактически проживаю в 3 городе. И в нем хочу стать на учет, и получить отсрочку. Я так понял что нужно сначала стать на учет, потом подавать заявления на отсрочку? Или меня заставят пройти влк? Или какие должны быть мои действия чтобы подать на отсрочку в этом случаи?
И есть ли шанс что меня мобилизиют? Спасибо

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрій Климентійович
    36%

    Доброго дня!

    Як я і відповів Вам у попередньому питанні Вам потрібно стати на військовий облік за місцем Вашого фактичного проживання.

    Стаття 37 Закону України про "ВО та ВС". Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього.

    1. Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України:

    2) на військовий облік військовозобов’язаних:

    військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання".

    5. Зняттю з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України:

    2) з військового обліку військовозобов’язаних:

    які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік за новим місцем проживання;".

    І так, Постанова 560 передбачає, що особу, яка звертається із заявою на оформлення відстрочки не можуть направити на ВЛК. Проте, Ви повинні зрозуміти, що для того, аби стати на облік у іншому ТЦК, а також для заміни приписного на чинний військово-обліковий документ Вам прийдеться пройти ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • maks Клиент 6 месяцев назад

      Спасибо, мне нужно подавать заявления на отсрочку, в какой промежуток? Когда я только пришел, или после влк?( просто говорят, что после влк, сразу могут дать боевую повестку).Я так понял что пока я не стою на учете, и подам заявления на отсрочку, они могут его принять, но вынести решения что отказано, так как не стою ещё у них на учете. И нужно ли будет ехать в старый тцк чтобы сняться с учета? Как мне лучше поступить, и что какой алгоритм? спасибо

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Когда я только пришел, или после влк?( просто говорят, что после влк, сразу могут дать боевую повестку).Я так понял что пока я не стою на учете, и подам заявления на отсрочку, они могут его принять, но вынести решения что отказано, так как не стою ещё у них на учете.

        У Вас не приймуть заяву на оформлення відстрочки допоки Ви не будете стояти на обліку в ТЦК до якого її подаєте. А для того, аби стати на облік потрібно пройти ВЛК.

        Тобто, ТЦК не може приймати заяву у особи, яка не перебуває на обліку в останньому. Спочатку постановка на облік та ВЛК, а потім заява на відстрочку.

        З такою ж проблемою Ви зіткнетесь і в тому ТЦК, в якому стоїте на обліку, оскільки Ви перебуваєте на обліку призовників, а Вас повинні зняти з нього та поставити на облік військовозобов'язанних. Це також передбачає проходження ВЛК, оскільки Вам повинні видати тимчасове посвідчення із заначенням Вашого ступеня придатності до проходження військової служби.

        Все б не було так, якщо б Ви мали належний документ. Тоді б можна було одразу говорити про те, що Вас немають права направити на ВЛК до розгялду заяви на відстрочку.

        И нужно ли будет ехать в старый тцк чтобы сняться с учета? Как мне лучше поступить, и что какой алгоритм?

        Ви можете спробувати стати на облік у новому ТЦК, проте реєстр ще не працює повноцінно і хоча закон передбачає зняття з обліку при постановці на облік у новий ТЦК, не думаю, що це можливо вже зараз. Аби потім не вийшло так, що Ви перебуваєте на обліку у двох ТЦК.

        У Вашій ситуації є певні ризики з проходженням ВЛК, ортманням ВОД і оформленням відстрочки. Проте, Ви маєте право на останню і повинні про це пам'ятати.

        При явці до ТЦК спробуйте подати одразу дів заяви: і на видачу тимчасового посвідчення, і на оформлення відстрочки. Далі будете дивитись по ситуауції, оскільки в Вас все одно немає іншого вибіру. Вам потрібен чинний військово-обліковий документ та оформлена відстрочка, аби у подальшому не отримувати штрафи.

        Доречи, будьте готові до того, що один штраф Ви вже повинні будете сплатити, оскільки своєчасно не змінили приписне на тимчасове посвідчення, а отже порушили правила військового обліку. Станом на сьогодня це від 17000 до 25500 грн.

    Корнійчук Євген Іванович
    25.2%

    Доброго дня, так ви повинні стати на облік, подати заяву на відстрочку, після чого проходьте ВЛК. Для отримання відстрочки , іщоб стати на облік вас обов'язково направлять на ВЛК.

    Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.

    У разі спроби вручення бойової повістки на відправку відмовляйтесь її підписувати у такому разі буде складено акт відмови, в якому зазначте причину вашої відмови, у вашому випадку це наявність підстави для відстрочки у зв'язку з навчанням на денінй формі навчання.

    Дерій Владислав Олегович
    38.8%

    Доброго дня!

    Я так понял что нужно сначала стать на учет, потом подавать заявления на отсрочку?

    Вам потрібно подавати документи про відстрочку до того ТЦК, де стоїте на віськовому обліку, або який Вас викликав до себе повісткою.

    Поки що, стати на військовий облік в новому ТЦК без зняття з попереднього - не можливо.

    Или меня заставят пройти влк? Или какие должны быть мои действия чтобы подать на отсрочку в этом случаи?

    Згідно пункту 63 постанови КМУ №560 Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Тобто, поки розглядають заяву про відстрочку та під час дії самої відстрочки - Вас не мають права направляти на ВЛК

    Для оформлення відстрочки Вам необхідно надати ТЦК :

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    Відстрочку можна буде оформити через електронний кабінет військовозобов'язаного.

    Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    И есть ли шанс что меня мобилизиют?

    Ризики певні є, але у зв'язку з тим, що Ви маєте право на відстрочку - Ви не підлягаєте мобілізації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Для оформлення відстрочки Вам необхідно перебувати на військовому обліку та мати дійсний ВОД.

    Згідно п. 2 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого ПКМУ від 16 травня 2024 р. №560 на військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов’язані, які придатні до військової служби за станом здоров’я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, для комплектування (доукомплектування) з’єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

    Згідно з п. 56 - 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії — керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). Для розгляду питань надання військовозобов’язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов’язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.

    За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку.

    Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку. В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 до Порядку.

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби (п. 63).

    Зверніть увагу на перелік документів. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку. В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024