Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 21 мая 2024, вопрос №109727 400₴

Чи можуть мене мобілізувати

Мені 23
Був на війні з перших днів
Пішов добровольцем
Звільнився в кінці березня
В загальному вийшло трохи більше двох років
Завльнився за сімейними обставинами, нажаль зараз ці обставини вже не ж підставною для відстрочки, прочитав що після звільнення в запав мене не можуть мобілізувати певний час а саме пів року, скажіть будь ласка чи це правда

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    37.5%

    Доброго дня, Олександре!

    На жаль, ні, це не правда.

    Раніше стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачала надання відстрочки на півроку звільненним з військової служби, але на період "часткової мобілізації". Станом на зараз вищезгаданна стаття взагалі не містить такої норми.

    Деякі ТЦК йдуть на зустріч та не чипають півроку, проте, це, як пощастить.

    Що з Вашою підставою для відстрочки? За якими обставинами Ви звільнялись?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент 6 месяцев назад

      звільнився у звʼязку з інвалідністю батька дружин

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Тоді, так, зараз по цій підставі відстрочку отримати практично не можливо, якщо дружина здорова та не є військовозобов'язанною. Інші підстави для відстрочки в Вас нявні? Ваші батькі? Навчання?

    Турчин Ярослав Олександрович
    37.5%

    ВІТАЮ ВАС, пане ОЛЕКСАНДР!

    На жаль для однозначної відповіді мало інформації.

    Ви після демобілізації ходили в ТЦК, ставали на військовий облік? Вас зарахували в запас? Строкову службу служили до війни?

    Відповідно до частини 5 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12/ed2024...

    ТОБТО формально до 25 років Вас не мають права мобілізувати. Хоча Ви ласий кандидат на мобілізацію для ТЦК, адже маєте бойовий досвід.

    Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України:

    2) на військовий облік військовозобов’язаних:

    • які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву;
    • призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною одинадцятою статті 1 цього Закону;
    • які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;
    • військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
    • які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних;
    • зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України;
    • які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби;
    • які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
    • які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі;
    • які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку;
    • які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань;

    Базова військова служба в Законі = строкова військова служба.

    Чи зараховується (прирівнюється) участь в бойових діях добровольців (за мобілізацією, за контрактом) замість строкової військової служби - не дам гарантії.

    Якщо так, то до 25 років Вас не можуть намагатися мобілізувати. Це вже залежить від розсуду ТЦК, адже норма закону прописана досить криво.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Корнійчук Євген Іванович
    15%

    Доброго дня, так, раніше до внесення змін, був такий пункт , що у разі звільнення з військової служби,' він не підлягає мобілізації протягом шести місяців, і може бути призваний лише за добровільною згодою, нара даний пункт виключений зі ст.23 ЗУ про мобіліційну підготовку та мобілізацію.

    Наразі на мою думку зараз найлегше отримати відстрочку на підставах навчання у навчальному закладі на денній формі навчання, головне щоб навчання було послідовне, вік при цьому не має значення.

    перший (бакалаврський) – бакалавр; другий (магістерський) – магістр; третій (освітньо-науковий) – доктор філософії; науковий рівень – доктор наук.

    Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Пішов добровольцем

    Звільнився в кінці березняВ загальному вийшло трохи більше двох роківЗавльнився за сімейними обставинами, нажаль зараз ці обставини вже не ж підставною для відстрочки, прочитав що після звільнення в запав мене не можуть мобілізувати певний час а саме пів року, скажіть будь ласка чи це правда

    На жаль, але норма щодо піврічної відпустки раніше була передбачена в законодавстві та стосувалася лише часткової мобілізації. Загальної мобілізації вона не стосувалася. Наскільки я розумію, наразі Ви отримали все таки 6 місяців для відпочинку? Якщо так, то після їх закінчення Вас можуть мобілізувати, на жаль...Потрібно терміново шукати іншу підставу для відстрочки, оскільки наявність у батька дружини групи інвалідності вже зараз абсолютно нічим не допоможе.

    Можливо, враховуючи Ваш вік, варто подумати щодо навчання в закладі освіти. Який рівень Ви маєте здобутий?

    Богун Сергій Павлович
    10%

    Доброго дня.

    Норма закону про яку Ви говорите була передбачена Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (ч.3 ст.23) та виглядала наступним чином:

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    На сьогодні редакція ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» таку норму вже не передбачає.

    Як наслідок, Ви можете бути повторно бути мобілізованим якщо не матимете підстав для отримання відстрочки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024