Начните консультацию с юристом онлайн
Потрібна Ваша допомога та роз`ясненя як правильно поступити в питанні ТЦК та ВЛК.
Мені 47 років, маю інвалідність 3-ї групи по зору та загальним захворюванням!
Інвалідність отримав в 2016 році.
Маю окрім поганого зору також гіпертонічну хворобу та діабет 2-го типу.
Також сечокам`яну хворобу та холецистит.
Завелику вагу та ожиріння печінки.
Також маю наслідки перенесенних змішанних нейроінфекцій що зараз виражається в майже щоденному головокружінні.
2 роки назад перехворів Covid-19, був в лікарні під киснем.
Є ксерокопії виписок з лікарень та аналізів які я здавав ще в 2018 та 2009 роках.
Але оригінали всі вилучили на МСЕК коли я отримував інвалідність.
Фактично в мене на руках є тільки деякі оригінали аналізів та виписок які як мені здається не нададуть повного підтвердження моїм захворюванням.
Як бути? Вже більш ніж 2 роки після ковід я взагалі не виходжу з дому тому що бувають панічні атаки та головокружіння а саме страшніше як на мене це падіння цукру якщо я вчасно не обідаю.
Падіння цукру ніхто з лікарів так і не фіксував, писали просто що погано себе почуваю та головний біль якщо не поїм, тоді не було такої потреби фіксувати все на світі у карточці да і лікарі дуже часто просто лінуються писати багато щось у карточці.
Підскажіть будь-ласка як бути? Черги в ТЦК або ЦНАП я точно не витримаю і скоріш за все прийдеться постійно визивати швидку.
Ну і саме головне, як бути якщо в мене немає оригіналів виписок або свіжих виписок з лікарні?
Чи може сімейний лікар видати такий документ з моїми хворобами? Чи це тільки лікарня може видавати такий документ який буде прияйнятий ТЦК?
Дуже чекаю на вашу відповідь!!! Та завчасно дякую за допомогу!
---
P.S. читав трохи новий закон і там начебто вказано що інвалідів не мають мобілізувати але не вказано що інвалідам не потрібно проходити ВЛК.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Так, Ви праві, особи з інвалідністю мають право на відрочку. Проте, оскільки такі особи є військовозобов'язанними вони також повинні проходити ВЛК.
Ви повинні розуміти, що навіть за умови відсутності в Вас медичних документів, ВЛК все одно має до останніх доступ. І в незалежності від того, який ступінь придатності Ви матимете після проходження ВЛК, мобілізувати Вас не мають права.
Відповідно до Наказу МОУ №402:
Пункт 3.4 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
З повагою, адвокат Айвазян.