Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 06 июня 2024, вопрос №111663

усиновлення, внесення змін до актового запису

Доброго дня. Чоловік моєї подруги хоче усиновити дитину, біологічний батько загинув, чи можна змінити тільки по-батькові, але не змінювати прізвище, Дитина хоче залишитися на прізвищі біологічного батька.
Дякую.

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Любов!

    • якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини.
    • за заявою усиновлювачів може бути змінено ім'я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім'ї усиновлювачів і звикла до нового імені.
    • якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
    • якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім'я та по батькові можуть бути змінені у зв'язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Усиновлювач може і не записуватись батьком дитини. Це-тип усиновлення із збереженням правового зв'язку з біологічни батьком.

    З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.

    Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку. Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлення і задовольняє її, якщо це відповідає інтересам дитини.

    • Костюк Любовь Тарасовна
      Костюк Любовь Тарасовна 5 месяцев назад

      Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

      Дякую, але в постанові КМ 560 є вимога, щоб було вказано батьком дитини військвозобов'язаного, тому я розумію, що в заяві про усиновлення треба просити внести зміни до свідоцтва про народження, і вказувати батьком усиновителя, але не змінювати прізвище дитини, а тільки по-батькові. Бо дитина хоче залишити прізвище біологічного батька. Тобто, якщо я правильно розумію, що прізвище можна не змінювати дитині, а по батькові вказати усиновителя, так?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України