Задайте вопрос юристу

842 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 25 июня 2024, вопрос №113421

Сестра вступила в наследство одна

Здравствуйте! Узнала, что сестра вступила в наследство без меня. И приватизировала землю на себя одну. Могу ли я претендовать на свою часть в судебном порядке. От наследства я не отказывалась

Ответы юристов (3)

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 4 дня назад

    Адвокат, г. Николаев, 27 лет опыта

    Вы должны были в течение 6 месяцев вступить в наследство. Это можно сделать 2 путями: 1 если Вы проживали и были зарегистрированы вместе с наследодателем, то Вы фактически вступили. 2 Подать нотариусу заявление о вступлении в наследство. Если ни одно из действий для Вас не применено, то Вы в наследство не вступили, что равносильно отказу. Кроме того не понятно что значит приватизировала землю. Если земля не была приватизирована, то она не может входить в наследственную массу.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 дня назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Треба оскаржувати свідоцтво про право на спадщину ,як наслідок всі інші акти приватизації визнавати недійсними.

    Якщо є докази , що нотаріус не врахував права всіх спадкоємців.

    Рішення суду лише про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним зумовлюватиме обов'язок нотаріуса видати нове свідоцтво з врахуванням рішення суду. Суд вправі постановити рішення і врегулювати права та обов'язки спадкоємців саме ним. В останньому випадку свідоцтво буде визнаватися недійсним, але нове свідоцтво нотаріусом видаватися не повинно, оскільки рішенням суду будуть встановлені права та обов'язки всіх спадкоємців і за своїми правовими властивостями рішення суду володіє загальнообов'язковістю.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 3 дня назад

    Юрист, г. Сумы, 30 лет опыта

    Вітаю!

    Недостатньо вихідних даних. Потрібні конкретні дати смерті, інформація про місце реєстрації померлої та місце Вашої реєстрації на дату її смерті, наявність несплачених померлою боргів, орієнтовна вартість спадщини, наявність інших спадкоємців однієї черги тощо.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України