Задайте вопрос юристу

854 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 27 июня 2024, вопрос №113634

Чи мали право понизити группу інвалідності в МСЕК?

Доброго дня,маю сина інваліда дитинства підгруппа А, були на перекомісії на дорослу інвалідність , дали 1 группу підгруппа Б(( чи мали вони замість підгруппи А дати підгруппу Б. Кажуть підгрупп А то зовсім лежачі. НЕ згодна підгруппа А,то дитина ,яка геть не може обходитись без сторонньої допомоги. В мене дитира дезориєнтована,не вміє спілкуватися,не обслуговує сам себе навіть в ванній та туалеті.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Світлана!

    Якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є невідповідним, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.

    Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:

    • Пройдіть повторний огляд.

    Для цього потрібно написати заяву до тієї ж комісії, де ви проходили огляд, або центральної чи обласної комісії. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

    • Зверніться до Центральної МСЕК.

    Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Міністерства охорони здоровʼя України.

    • Пройдіть обстеження в науково-дослідних установах.

    У складних випадках МСЕК може направити вас на медико-соціальне експертне обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) або Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

    Після обстеження ці установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

    Якщо ви і в цьому випадку вважаєте отриманий результат неправомірним, ви можете оскаржити його в суді.

    Для цього потрібно звернутися до адміністративного суду за місцем вашого проживання чи фактичного перебування, або за місцем знаходження МСЕК.

    Термін на звернення до суду становить не пізніше шести місяців з дня отримання рішення МСЕК, яке ви вважаєте неправомірним.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України