Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Такой вопрос, жена хочет вывезти ребенка за границу, и я так понимаю что на всегда, меня такой вариант не устраивает. Мы еще пока официально в браке, но живем раздельно, подать на развод не составляет труда, просто боюсь что пока они нас будут разводить, она сможет выехать с ребенком. У ребенка инвалидность, аутизм, то есть он не понимает что происходит. Как я могу запретить выезд ребенка, и что для этого нужно?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Євгене!
На жаль, на період дії воєнного стану один із батьків має право вивезти дитину за кордон без нотаріальної згоди іншого з батьків. Тому, заборонити матері вивезти дитину буде складно. Як варіанти:
!. Відповідно до Постанови КМУ №280 "Про затвердження Порядку надання Державній прикордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України":
5. Уповноважені державні органи можуть надавати доручення щодо:
До Адміністрації Держприкордонслужби може надійти судове рішення щодо тимчасового обмеження дитини у праві перетину кордону України. Відповідна інформація вноситься до баз даних. За таких обставин прикордонники вживатимуть усіх передбачених законом заходів щодо недопущення виїзду дитини за межі України.
2. Звернення до адміністрації ДПСУ.
Ви можете звернутись до ДПСУ із заявою, надіславши її офлайн або електронною поштою:
У заяві необхідно зазначити наступну інформацію:
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Найважливіше! На весь період дії воєнного стану необхідність отримувати від другого з батьків (усиновлювача, піклувальника) нотаріально завірений дозвіл на виїзд дітей до 16 років скасували.
На час запровадження на території України надзвичайного або воєнного стану діють положення абзацу тринадцятого пункту 23 Правил перетинання державного кордону громадянами України, відповідно до яких виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Основні правила виїзду:
1) наявність у дитини документа, що засвідчує особу, це може бути:
– внутрішній чи закордонний паспорт громадянина України;
– свідоцтво про народження;
2) супровід дорослого, якщо дитина не досягла 16-ти років, це може бути:
– мати чи батько;
– родич: бабуся, дідусь, повнолітній брат чи сестра, мачуха чи вітчим – за наявності документа, що підтверджує родинний зв’язок із дитиною;
– уповноважена одним із батьків особа – за наявності письмової заяви, засвідченої органом опіки та піклування.
Як батькові заборонити вивезення дитини із країни:За словами представників Державної прикордонної служби, в усній формі таку заборону накласти неможливо. Тобто якщо зателефонувати та пояснити ситуацію співробітникам служби, цим нічого досягти не вдасться. Ефективних варіантів дій можна використовувати два (який саме з них залежить від ситуації):
Варіант 1. Отримання рішення суду.У своїх діях та рішеннях Держприкордонслужба керується Порядком, затвердженим Постановою Кабміну №280 від 17.04.2013. У пункті 5 Порядку йдеться про тимчасове обмеження у праві виїзду з України за рішенням слідчого судді, суду.
До Адміністрації Держприкордонслужби може надійти судове рішення щодо тимчасового обмеження дитини у праві перетину кордону України. Відповідна інформація вноситься до баз даних. За таких обставин прикордонники вживатимуть усіх передбачених законом заходів щодо недопущення виїзду дитини за межі України.
Варіант 2. Письмове звернення до Адміністрації Держприкордонслужби.Батько може звернутися до Держприкордонслужби із заявою, надіславши її офлайн або електронною поштою:
У заяві слід:
Важливо! Заяву необхідно підкріпити – додати нотаріально засвідчений документ щодо неузгодження виїзду дитини за кордон одним із батьків. Також бажано додати документи, що підтверджують родинний зв’язок, інші важливі обставини.