Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 02 июля 2024, вопрос №114042 340₴

чи можуть мобілізовати юнака двадцяти років якого відрахували з університету, але він встиг стати до війскомату?

мого сина відрахували на другому курсі університету, але він встиг зареєструватися у військоматі. Чи можуть його мобілізувати, якщо йому 20 років? Чи потрібно йому поступити в інший вуз, щоб не мобілізовали? які взагалі його права?

Ответы юристов (12)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Який статус у Вашого сина? Який військово-обліковий документ у сина?

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЯКЩО У ВАШОГО СИНА ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО - ВІН МАЄ СТАТУС ПРИЗОВНИКА ДО 25 РОКІВ.

    ПРИЗОВНИКИ МОБІЛІЗАЦІЇ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.

    Ксенія Клиент 4 месяца назад

    посвідченно про приписку

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      За таких умов, він є призовником та не підлягає мобілізації до виповнення йому 25 років. Вимоги мобілізаційного законодавства на Вашого сина не поширюються. Але він повинен уточнити дані до 16 липня 2024 року.

      З повагою!

    • Карпенко Андрій Володимирович

      ВАШ СИН НЕ ПІДЛЯГАЄ МОБІЛІЗАЦІЇ В НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТОГО НАВЧАЄТЬСЯ ВІН ЧИ НІ

    • Карпенко Андрій Володимирович
      17.6%

      ВАШ СИН НЕ ПІДЛЯГАЄ МОБІЛІЗАЦІЇ В НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТОГО НАВЧАЄТЬСЯ ВІН ЧИ НІ

    Ксенія Клиент 4 месяца назад

    Дуже дякую!

    Богун Сергій Павлович
    17.6%

    Доброго дня.

    Оскільки Ваш син має статус призивника він не підлягає мобілізації до 25 років.

    Зверніть також увагу, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    Корнійчук Євген Іванович
    20.6%

    Доброго дня, Якщо чоловік раніше не служив не має військової кафедри, його військово обліковйи документ приписне ане військовий квиток. До виповнення 25 років, його не мають право мобілізувати!

    Якщо, чоловік має, як то кажуть білий квиток, де зазначено, що він не придатний у мирний час і обмежено придатний у віськовий, у такому випадку він буде підлянати мобілізації, для уникнення треба мати підстави для відстрочки.

    У зв'язку зі змінами підстава виглядає так:

    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

    Послідовність вищої освіти у вашому випадку зберігається.

    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр (коледж ЧНУ);
    • перший (бакалаврський) – бакалавр;
    • другий (магістерський) – магістр;
    • третій (освітньо-науковий) – доктор філософії;
    • науковий рівень – доктор наук.

    Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.

    Пунктом 63 Пастанови 560 передбачено у разі подачі заяви на відстрочку на ВЛК не мають право направляти. Тому при вступі, одразу подавайте заяву.

    Зразок заяви додається

    Дерій Владислав Олегович
    20.6%

    Вітаю Вас!

    Якщо у Вашого сина посвідчення про приписку до призовної дільниці - Ваш син до 25 років не підлягає мобілізації, адже по статусу він призовник, а не військовозобов'язаний. Відстрочку оформлювати не потрібно. Вступати до ВНЗ також не має необхідності.

    Згідно Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» під час мобілізації здійснюється призов військовозобов’язаних та резервістів.

    Згідно ч. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    • допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
    • призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
    • військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
    • військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
    • резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

    Тобто, якщо син не проходив строкову службу, не закінчував військову кафедру та має посвідчення про приписку до призовної дільниці - до 25 років він не підлягає мобілізації.

    Скоріш за все його з часом направлять на базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу, проте згідно частини 5 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    23.5%

    Доброго дня, Ксенія!

    Вам зовсім не потрібно хвилюватись з цього приводу. Ваш син є призовником, а не військовозобов'язанним й тому останньому не потрібно мати таку підставу для відстрочки, як навчання. До 25 років він не підялягає мобілізації ні за яких обставин.

    Отже у вступі до іншого ВНЗ, якщо у сина станом на зараз такого бажання не виникає, необхідності немає.

    Єдине, що може статися - це направлення на базову військову службу, але навіть при її проходженні сина все одно не мобілізують до 25 років.

    Закон України "Про військовий обов’язок і військову службу"

    "Стаття 15. Направлення громадян України для проходження базової військової служби.

    1. Для проходження базової військової служби направляються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі (жіночої статі - добровільно), яким до дня відправлення на базову військову службу виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку.

    Зазначені громадяни України можуть один раз обрати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.

    2. Громадяни України, які перебувають на військовому обліку призовників, у добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на умовах, передбачених частиною першою статті 20 цього Закону, та в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.

    3. Направлення громадян України для проходження базової військової служби включає:

    прибуття на медичний огляд, професійно-психологічний відбір та засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;

    проходження медичного огляду (у тому числі, за необхідності, направлення на додаткове медичне обстеження);

    проведення професійно-психологічного відбору;

    засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;

    прибуття за зазначеними в повістці районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки адресою та часом для відправлення у навчальну частину (центр) для проходження базової військової служби та знаходження у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (обласному збірному пункті) до відправлення у навчальну частину (центр).

    4. Організація направлення громадян України для проходження базової військової служби здійснюється районними державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та органами місцевого самоврядування.

    5. Порядок організації підготовки та направлення громадян України для проходження базової військової служби визначається цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

    6. Строки направлення та чисельність громадян України, які направляються на базову військову службу, а також обсяги видатків для забезпечення направлення на базову військову службу, визначаються Кабінетом Міністрів України.

    7. Керівники підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування та форми власності сприяють прибуттю громадян України до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (збірних пунктів) шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів.

    8. У разі неявки призовника без поважних причин за викликом відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на комісію з питань направлення для проходження базової військової служби він несе відповідальність, установлену законом.

    9. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів".

    14) статтю 17 викласти в такій редакції:

    "Стаття 17. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби.

    1. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби надається призовникам, які:

    визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я;

    навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, вищої духовної освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти, в інтернатурі або докторантурі (зазначена відстрочка надається до досягнення особою 24-річного віку);

    обрали відповідний рік, в якому бажають пройти базову військову підготовку;

    мають право на звільнення з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 цього Закону.

    4. Призовники, яким надано відстрочку від направлення для проходження базової військової служби у зв’язку з навчанням у закладах освіти або через сімейні обставини, зобов’язані щороку, до 1 жовтня, подавати до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку".

    "Стаття 18. Звільнення від проходження базової військової служби.

    1. Від проходження базової військової служби звільняються призовники:

    які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

    які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ВІТАЮ ВАС!

    Відстрочка від мобілізацію до 25 років не оформлюється.

    Виключення - люди, які перебувають на військовому обліку як військовозобов"язані (служили строкову службу, є офіцерами запасу, визнані раніше непридатними у мирний час, обмежено придатними до служби у воєнний час).

    Крім того, наразі строкова служба замінена базовою військовою службою. ЇЇ проходять громадяни у віці від 18 до 25 років.

    У віці до 24 років - особа має право обрати рік проходження базової військової служби.

    З 2025 року у всіх вищих навчальних закладах України буде проводитись базова військова підготовка - аналог військової кафедри, але без офіцерських звань.

    Навчання у закладі освіти не є підставою для відстрочки від базової військової служби після досягнення 24 років.

    Вашому сину наразі немає чого переживати. Головне не погоджуватися на проходження базової військової служби - 3 місяці в т.ч. 2 в умовах полігону і 1 - теоретичної підготовки. Хоча і після відбування базової військової служби до 25 років відправити на мобілізацію не можуть.

    Хай щастить!

    З повагою, юрист Ярослав Турчин


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України